Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz azigazforest #3476 üzenetére

    2.b nem valódi a tanácsadás - megtévesztő szakértelem, mögötte semmi (szakszavak, ködösítés, nagy hozamígéretek)
    Úgy tűnhet itt az ügyfelek kapzsiságán múlik a dolog, Bnet csak annyiban különbözik, hogy ott az ilyen kapzsi ügyfeleket beregisztrálják.
    "Hej hej-változó idők"

    [ Szerkesztve ]

  • Pörp

    senior tag

    válasz azigazforest #3476 üzenetére

    Szia Forest!

    Bocsánat, hogy késve reagálok. Mostmár tisztábban látom a befektetések kockázati részét. Köszönöm! Én azt szeretném megfejteni, hogy a brokernet által kínált befektetések valóban humbuk, lehúzós dolgok, vagy ténylegesen van-e bennük korrekt lehetőség. Az tiszta sor, hogy a legkorrektebb társaság se fog biztosítékot adni arra, hogy ebből nekem 20év múlva tuti profit lesz. A bajom az, hogy pl. a tanácsadóm a múltal példálózik. Kiragadtak x-y évek között görbéket, amelyek mennek felfelé, van bennük válságrész is, ahol kicsit lefelé, de utána megint felfelé, és ez milyen jó. Mennek felelé a betétések értékei. Ez nekem nem bizonyítja, hogy a jövőben is ilyen tendencia lesz. 20 év nagyon hosszú idő. Ezidő alatt létrejött az EU, csatlakozások, ki tudja mi lesz a következő 20 évben, és ugye nem törvényszerű hogy a jónak gondolt változások jótékonyan fognak hatni is a befektetésekre. Kína fejlődik, és fog is mondták, érdemes befektetni. Én csak azt látom mindenféle rasszizmus nélkül, hogy Kína ontja magából a - kevés kivételtől eltekintve - silány minőségű, gyakran nyíltan másolt termékeket. Ebben van a jövő? Fejlettebb EU-s országokban még van igény a minőségre, ott hogy szeretne a kínai, másolt termék nagy teret nyerni a következő évtizedekben? Ha pl. a fejletlenebb EU-s országok elkezdenek fejlődni (ami jó lenne), az embereknek nőket az igénye a jobb minőség iránt, amit Kína egyenlőre nem tud biztosítani szerintem... Persze lehet arra is alapozni (talán joggal), hogy a különbségek csak nőni fognak európában az országok között, ezesetben biztosan lesz nagyobb tere az olcsó kínai cuccoknak. Vagy itt most teljesen rossz módon értelmezem a Kínai piac fejlődését? Javíts ki, ha ez így van! :R

    Lehet-e kérni a befektetésekről hosszútávú és hiteles leírást, amelyben részletezve van, hogy mikor, kinek és pontosan mennyit kell befizetni egyéb költségek címén?

    Ha ez nekem is jó, mert nincs kétségem afelől, hogy a befektetésem ha nyereséggel zárul, abból más is profitál, akkor miért csak ilyen baromira hosszú távon lehet befektetni? Úgymond próbaképp pár éves befektetés, ha fejlődik a kelet, akkor pár év múlva is többlettel szálhatnék ki, csak gondolom sokkal szerényebb lenne a profitom, de legalább az ember belekóstolhat. Továbbá az eseti számla miért kizárólag hosszútávú befektetéssel együtt köthető csak, magában miért nem? Pedig egy magában levő esetivel is úgymond kicsiben, rövidtávon kipróbálhatná az ember, és valakinek lehet elég lenne azzal operálgatni, mert nem akarja 20 évre elkötelezni magát.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák