Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz pesszimista #1976 üzenetére

    jóvanno, :) ejnye pesszimista
    azért a dícséretet is éreztem, megtisztelsz :R

    állampapír forgalmazásban nem vagyok spieler, jó hogy ezeket így megosztottad.

    "A 2019/A jelü kötvény kamattáblázatát felesleges volt kimásolnod, mivel nem írtad mellé az eladási árfolyamot. Most kb 78.95. Így az eladási hozam kb 9.9%."
    ha jól értelmezem, akkor Te itt a másodlagos piacról beszélsz. Ha valaki megveszi a kötvényt és tartja a végéig, akkor viszont a kamattáblázat szerint kap (ez így van?)

    A másodlagos piacon soha nem tudod előre, mennyit adnak érte és mikor. (ez így van?)

    A világért sem akartam állapapír gurunak feltűnni, csak nem értettem a 12%-ot.
    Be kell valljam, még mindig nem értem, még így számokkal sem.

    Ezeket a csődöket azért ki lehet védeni. Kimondottan akkor, ha nem tesszük a pénzünket állampapírba. Az elsődleges kockázatot nem az államcsődben érzem, hanem a másodlagos piacban.

    De most ha jól sejtem keverednek a dolgok az állampapírokkal kapcsolatban. Valaki elmondaná mire jó az állampapír? Hozamokat elérni, vagy biztonságra törekedni? A kettő együtt nem megy.

    "az uj államkötvényt, amely infláció + 6% kamatot fizet."
    ez egy rövid lejáratú? netán diszkont kincstárjegy? rövid lejáratú állampapírt naná hogy érdemes. úgy három hónaposat

Aktív témák