Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1200 üzenetére

    Alexxxx, kiegészíteném a HSZ-edet.
    Egyetértek, hogy a lelkivilágodba csak az férjen bele, hogy olyat ajánlj amit Te is megtennél. Halkom, máshogy nem lehet.

    az én javaslatom ez:
    1 :) soha ne köss egységért, mert ha az ügyfeledben kifullad a kezdeti lekesedés és már tisztábban látja, be tudja fogadni az apróbb részleteket is, jobban megérti de még nem teljesen, csalódni fog.

    Ez akkor történik általában, ha rosszul méred fel az anyagi helyzetét, vagy tényleg csak az egységekre voltál rápörögve és elszálltál (értsd így: addig dumáltál neki, amig összezavarodott és ködös elképzelései alapján elhamarkodott döntést hozott... Te pedig hagytad). Ez biza' a Te kizárólagos hibád, hiszen bízott benned, közel engedett a pénzéhez, azt hitte Te jól tudod beosztani azt, ami neki életében nem sikerült még.

    Ha jól méred föl (analízis), jó tanácsot tudsz adni. Akkor pedig mindegy, hogy magadra, vagy másra.

    2. :) Győződj meg róla hogy érti és felelős döntést hoz. Ezt úgy érheted el, vagy visszakérdezel és ha nem érti pár nap múlva visszatértek rá, vagy olyan ÜB vázlatot készíts, ami alapján ebben mindig biztos lehess.

    Ha olyan szerződést kötöttél ami megalapozott, barát és családtag sem válik ellenséggé.

    Én pl amikor kezdtem, elővettem egy szerződést és addig nyüstöltem a felettesemet (közgazdász), amig az összes pontot ki nem veséztük (azóta emlegeti, hogy akkor tudott meg legtöbbet a szerződésről, amivel évek óta csencselt).
    Ebből csináltam egy marhafasza ekkeltáblát, ami megmutatta hogy 20 év alatt adott évi hozamokkal, adott költségekkel UL megveri-e a bankbetétet, tőzsdei befektetést, banki befektetési alapot (pioneer, concorde, stb.).

    Hidd el, nem kell szégyenkeznie egy BN közvetítőnek sem!

    Természetesen vannak élethelyzetek, amikor nem UL a megoldás anyagilag. Na az az igazi kudarc, nem amikor az ügyfél mond nemet. :K

    cáfolj Alexxxx :F

Aktív témák