Hirdetés

Aktív témák

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _zozo #6175 üzenetére

    Nem pont neked szánom, de ehhez a részhez tartozik:

    Ha valaki tud garantálni jobbat a következőnél:
    40.000ft havonta számlára, 7,5%kamat,- mínusz adó Ez 20 év alatt FIX 19.253.474ft lesz.
    szóval ha tud, akkor abba érdemes befektetni.

    DE. Amit én írtam, oda elég havi 10.000 betenni. bármikor hozzáférhetek, ha baj van.
    Akár 6 hónap, akár 5 év múlva. CSAKIS az utolsó , tört havi kamatot bukom el.
    A számlavezetés ingyenes, az átutalás 0,15% max 20.000ft-ba kerülhet.

    Készítettem egy kamatos kamat táblázatot, hogy lássam, hogyha az árfolyamgát segítségével megtakarított összeget MINDEN hónapban befizetem a számlára, akkor 5 év múlva mennyit kamatozik a pénzem.

    7,5% - adó, nem egy nagy összeg, de a célnak most tökéletesen megfelel.

    Hozzáteszem: 5 banknak is írtam, hogy segítsenek, mit tegyek. A netes kókler bandáknak is adtam egy esélyt: kár volt.
    Direkt írtam, hogy a LTP kizárva - lízingre nem lehet igénybe venni - mert a 4év 4hónapra kapott ~7,1%-os NETTO kamat az semmi. A jutalék, a díjak stb és a 3 hónapos kiutalási időszak alatt elvesztett kamat ..... miatt ne méri meg az LTP.
    Rájöttem, hogy sem most, sem később egyszer sem fogja megérni.
    Még a 8évest sem volt érdemes megkötni akkor, amikor szabadon felhasználható volt.
    Bár Dr. Tóth Andrással nem értek egye, a kamatos kamat erejéről szóló cikke - is -igaz.
    Anno, 4 éve iratkoztam fel a hírlevélre, de már a fátyol lement a szemem elől tisztán látok.

    Más.
    A független pénzügyi tanácsadó, mint olyan, nagyon ritka szakma. Itthon szvsz nem is létezik.

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Porcupain #6263 üzenetére

    Azért ezt kifejtenéd bővebben?

    Legjobb tudomásom szerint az veheti igénybe a LTP-t, akinek tulajdonjoga van az ingatlanban.
    Vagy mégsem?
    Tehát a testvéremre kötött LTP-t hogy fogom én igénybe venni??
    ráadásul a LTP akkor éri meg 4 évre, ha kell a hitel utána. Egyébként NEM és NEM és EGYIK változata sem!!

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #6302 üzenetére

    Kérdezd meg a fundamentát... Nekem anno azt mondták,hogy a családtagok nevére is lehet kötni, és akkor ugyanarra az ingatlan vásárlására fel lehet használni.

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6301 üzenetére

    Ha van lakáscélod - és kinek nincs? -, akkor a 4 éves LTP-t én nem tartom rossznak.

    "bármikor hozzáférhetek, ha baj van." - egy nyugdíjprogram esetén ez nem feltétlenül előny, mert akkor is hozzá fogsz nyúlni, ha igazából lenne más megoldás is a pillanatnyi problémád megoldására! A privátnyugdíjadnak meg lőttek! :(

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Porcupain #6303 üzenetére

    Úgy tudom, jelenleg így igaz, de korábban nem így volt. Hogy "jövőre" mi lesz, azt meg nem lehet tudni.

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _zozo #6304 üzenetére

    Először a 2. részre reagálnék.
    Az nálam elhatározás kérdése. A cigit is így tettem le.
    Ha úgy döntök, akkor magamat nem csapom be, mert akkor még aznap nem tudok a tükörbe nézni. Így akinek nincs meg az akaratereje, az ne is tegyen ilyet.
    Elmentem külföldre dolgozni, a megtakarított 2millát betettem a banka és 2 havonta újrakötöm. Ahhoz eddig nem nyúltunk. A múlt hónapban már magasabb a villanyszámla, pedig ismét nem vagyok otthon....
    A hűtő a ludas. Most azon gondolkodunk, hogy mikor vegyünk hűtőt.
    Vagyis ez történt 3 hónapja. A múlt héten kapott a nejem a tavalyi év után prémiumot.
    Ahhoz még spórolunk egy kicsit, de így sem fogunk 180-350.000 forintos hűtőt venni.
    Sőt, a jövő hónap 25-én sem csípünk le az addig kamatokból, hogy majd abból veszünk hűtőt.
    Miért nem? Mert az a későbbi, lehetséges lakásra van félretéve.

    Itt jön képbe az LTP.
    Tavaly, amikor el mertünk a végtörlesztésen gondolkodni, összeszedtük minden pénzünket ( az egészségpénztárat és önkéntes pénztárat semmiképp nem akartuk megszüntetni. Utóbbi nagyon nagy bukta lett volna! ) és kiderült, hogy talán 8milla hitellel kiváltható lenne.
    Ugye jött a matek :D : banki hitel tavaly szeptemberben, vagy LTP.
    Melyik mellett döntöttünk volna?
    Persze, hogy az xy bank akciós hitele mellett!!
    Mindent leírtunk, forintosítva és számításba véve, a szerződéskötési díjtól kezdve az utolsó jegyzői pecsétig mindent leírtunk.
    Egy kicsit még így is jobb volt a banki hitel.
    A rugalmasságot pedig nem is számítva, vagyis azt a hitelt hamarabb megkaptuk volna és a törlesztőt mi mondhattuk volna meg, hogy mennyi, nem az LTP.

    Igen, azóta felmentek a hitelek kamatai, de akkor 9,9% volt és ehhez érdemes viszonyítani 2012 májusában.
    Sajnos minket bepaliztak, a rábeszélője nagyon jó volt az üzletkötőnek és idén februárban, két év után felmondtuk az LTP-t. A szerződés megkötése után az "ügynökünket" kirúgták méltatlanság miatt.
    Ennek azért is örültem, mert elmondása szerint jól ment a szekere, fehér autóval..... szóval utána többszörösét kapta vissza,mint amit rajtunk bezsebelt.

    Más: UL.

    Tóth András hírlevelét 2008 óta olvasom. A válság óta különösen érdekelt, de 4 hónapja már zavar az, mit ír. Azaz zavart érzek az erőben.
    Én roppant kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz a Brókernetből egy második nagy bukta.
    Az első nem jut a fejembe.... amikor a nyuggerek s mindenki más sorban állt, hogy hátha a nagy haszon helyett legalább a befektetett tőkéjüket a per során visszakapják.

    2009 februárjában megkerestem Brókernetet. Akkor úgy döntöttem, hogy megvárom, mi lesz abban az évben a világgazdasággal és ha jövőre is így állunk, 400.000/éveset kötünk.
    Ugye tudjuk mi történt. HA akkor megkötöm és a megtakarított pénzünket az éves díjba fizetjük, akkor az egészet elbuktuk volna 2011-ben. Pontosítok: a lakást buktuk volna el.
    Mert nem lett volna miből a megemelkedő törlesztőt addig fizetni, amíg ki ne megyek külföldre megint dolgozni.
    2009-ben a megtakarított pénzt önkéntesbe, NYESZ-be és eüpénztárba raktam.
    2010ben ÖNYP és NYESZ, 2011-ben is, de csak azért maxoltam ki mindet, mert megkaptam a magánnyugdíj hozamot és reálértéket.
    Idén koppanás lett volna, de a jó Isten lába nyomában vagyunk.

    Szóval tanultam a hibáimból és semmilyen pénzügyben nem döntök egy óra vagy egy nap alatt. A független pénzügyi tanácsadóként bemutatkozó embereket pedig egyszerűen kiröhögöm, miután elmondatom vele, hogy mitől független ő :C :C :C

    Drága Hofi Géza nagyon sokszor eszembe jut.
    Anno azt mondta, hogy csak azt nem érti, hogy nálunk, az a jó ( a nyugati ) miért nem tud begyűrűzni egy kicsit. :R Mert ami külföldön működik az nálunk miért kell másként működnie???

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6306 üzenetére

    Határozottan érdemes lenne veled leülni egy beszélgetésre! :R
    Talán mindkettőnknek hasznára válna! :C

    Ezt azért nem értem:
    "Én roppant kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz a Brókernetből egy második nagy bukta.
    Az első nem jut a fejembe.... amikor a nyuggerek s mindenki más sorban állt, hogy hátha a nagy haszon helyett legalább a befektetett tőkéjüket a per során visszakapják
    ."

    Ha voltál bnetes tanácsadáson, akkor tudnod kell, hogy ügyfélként nem a Bnettel lépsz szerződéses viszonyba, hanem valamelyik partner pénzintézettel. Így perelned sincs értelme a Bnetet, mert nincs rá jogalapod.

    Külföldön hol dolgozol? Légy szíves, kérdezd már meg az ottani "helyi" kollégáidat, nekik milyen nyugdíj célú megtakarítási programjuk van?

    Neked mennyi időd van még a nyugdíjig?

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6306 üzenetére

    "a megtakarított 2millát betettem a banka és 2 havonta újrakötöm." - ezt hogy csinálod? Ugyanabban a bankban kötöd újra, vagy elindulsz és megnézed, hogy éppel hol a legjobb a 2 hónapos kamat?

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz _zozo #6308 üzenetére

    AXA bank 8.25% 3 hónapra és és lejárat után, újra lekötöd.

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Porcupain #6309 üzenetére

    3 hónapra kapsz bruttó 2,06% kamatot, amiból a kamatadót levonva marad 1,73%.
    Ha az év folyamán nem változik az éves 8,25%-os kamat, akkor folyamatos lekötéssel éves szinten 7,1%-os hozamot tudsz elérni.Ez miért jobb, mint a 4 éves LTP-vel elérhető évi 12%-os hozam?

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz _zozo #6310 üzenetére

    Én most nem ltp-re írtam,csak úgy általánosságban a #6308 hsz-re és, hogy létezik ilyen. Erre még némi bónusz is jár új összeg és újra lekötés esetén.

    [ Szerkesztve ]

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _zozo #6308 üzenetére

    Igen, igen, a perrel nem élhetnek, ha baj lesz, tehát egy pont az UL-nek, ha baj lesz.

    "Légy szíves, kérdezd már meg az ottani "helyi" kollégáidat, nekik milyen nyugdíj célú megtakarítási programjuk van?"

    Ezen nagyot mosolyogtam, mert a helyiek általában nem élik meg a mi nyugdíjkorhatárunkat, ha igen, akkor az állam nem ad nyugdíjat, hanem a családtagok tartják el az idős nagymamákat, nagypapákat.

    "Neked mennyi időd van még a nyugdíjig?" huhhúúú, ahogy apám szokta mondani,azt még meg is kell élni :))

    Szóval a kettősség abban van , de előbb válaszolok, hogy kb 22 és 28 év között a jelenlegi tv. szerint - hogy ha a legjobb tudásom és akaratom szerint nem figyelek oda az egészségemre, akkor miért is takarékoskodok a fiatalabb éveimben, ha egyáltalán meg sem érem azt, hogy nyugdíjba menjek. Igaz a családom minden örököl majd, de erre ott van 2 életbiztosításom még 7 évig. Utána, ha lesz adókedvezmény,akkor kötök megint, ha nem,akkor a céges, a bankkártyához tartozó és a lakásbiztosítás, valamint a devizahitelemhez csatolt haláleseti biztosítások + jut eszembe a munkahelyem is biztosít....
    szóval ezek fedezik a temetés és minden egyéb költséget.

    Tehát aki 45 éves, 20 éve dohányzik és le sem akar szokni, életében csak a busz után futott - meg a csajok után :C -, finomított só,cukor, liszt és sok-sok vörös hús van az étrendjén, a családfájában van örökletes betegség és abban meg is haltak,
    az szerintem a legnagyobb marhaságot teszi, ha UL-t köt 20 évre.
    95%, hogy meg sem éri.
    A fenti példák nem a valóságtól elrugaszkodott állítások és nem teljes körű, a mellékhatások tekintetében....... tudjátok: kezelőorvosát, gyógyszerészét :D

    1997 óta vagyok K&H-s. Ott 6,75% volt eddig a 2 hónapos törzsvendég betét.
    Idén CIB Malacperselyt kötöttünk, de oda a millákat nem teszem, mert a 7,5% kamatot csak 5millióig adják. Ha túllépem,akkor sovány malac vágtába csap a Malacpersely kamata.

    Szóval a bankomnál maradtam,mert:
    - 4 ingyenes bankkártyafelvétellel sem tudnám kivenni a pénzem úgy, hogy a pénztárba ne kelljen KP felvételért fizetnem = pl a postai gyarapodó betéthez cseszhetem a másik bankszámlát nyitok és az új pénzt átutalom, így olcsóbb teóriát.
    Jelenleg ingyenes a számlavezetésem.

    Másik bankban, a legtöbb helyen, szintén csak új pénzre adnak magas kamatot.
    Ráadásul a munkáltatómnál még a béremet is a másik bankba kellene utaltatnom , hogy magas kamatot kapjak 2-3 hónapig. Ez nagyon nagy macera, havi 3-400 forintért nem játszok ennyit, az időm többet ér annál.

    Egyébként pedig a K&H ebank oldalával 90%ban meg vagyok elégedve, az évek alatt nagyon megszoktam. Nagy kár, hogy többen is kértük: tegyék lehetővé a törzsvendég betét netes megkötését, de ehhez be kell menni a bankfiókba - időpontfoglalással 10 perc, de akkor is ;)

    A postai lekötést megnézem, de előtte összehasonlítom, hogy a 6,75% egy év alatt kamatos kamattal mit hogy a 12. hónap végére és járulékos költségeket is bele kell számolni.... :K

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Porcupain #6277 üzenetére

    A gondolatvezetésedet nem értem.

    1. ha LTP-t kötsz, akkor vagy a fundis ügynök kapja meg a pl 20.000ft/4év4hó szerződésre a ~32.000 forint jutalékot, vagy a fundi fiókban az ott dolgozó kap egy kis pluszt érte, de tőled a ~32 rügót mindenképp levonják. Így ez tökmind1.

    2. LTP úgy kötni, hogy nem akarod igénybe venni a nagyon alacsony kamatozású hitelt:
    finoman szólva: BADARSÁG.
    példa: kell egy neked 2db, 20.000ft-os fundi 4év4hóra+a 3 hónapos kiutalási időszak.
    Számold ki, hogy ha NEM kell a hitel, mennyi pénzed lesz 4év4hónap múlva. 2*32.000ft-ot a végén, amit a szerződéskötéskor kifizettél és azokat a költségeket, amiket a fundának a pénz felvételekor esetleg ki kell fizetni, azt is vond le a végösszegből.

    Azután vö. ezzel:
    pl: CIB Malacpersely 7,5% 52+3hó= 55 hónapos keresztül 40.000ft-os megtakarítás
    Kamatos kamatokkal 16% adó levonása után a kezedbe kerül: 2.556.210ft- 3835ft,(0,15%) ha átutalod a pénzt és 10.480ft,ha kpban veszed fel (0,41%),azaz 2.545.730ft.

    És azt a pénzt 55hónap után arra költöd,amire akarod, egy szamárfüles számlát sem kell bemutatnod senkinek sem :D

    Viszont ha kell a hitel, akkor egy kicsit fordul annak a bizonyos leányzónak a fekvése.
    Ekkor már az aktuálisan kapható legjobb banki hitellel kell a fundit összevetned.
    Én megtettem tavaly októberben és 2 fundi kötéssel is jobb volt a saját bankom ajánlata :R

    Persze csak szerintem.
    Valamint nagyon szeretek nyugodtan, idegeskedés mentesen nyugovóra térni.
    (voltak már álmatlan éjszakáim pénzügyek miatt, ezért IS vagyok nagyon óvatos duhaj ;) )

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Knobber #6260 üzenetére

    Itt válaszolnék csak erre a mondatodra, most nem priviben :D

    "Most akarnak rámerőltetni egy Brokernet megtakit"

    Amit írsz, figyelted, mit is valójában?
    Szerintem akaratlanul, kapásból írtad le a gondolatodat: rám erőltetni !!

    Ha te belül így érzed, akkor ott már nagy a baj.Persze nem veled van a baj, hogy így érzed, hanem azzal, hogy egy UL&Brokernet kapcsán ilyen érzés tölt el.
    Ez már egy vészcsengő, szerintem ideje nyúlcipőt venni :C

    Ezt azoknak is írom, akik majd később talán elolvassák ezt a hsz-t.
    Első beszélgetés után NEM kötünk üzletet. Aki nem rutinos róka, azt egy rutinos ügynök/tanácsadó a piszok jól forgatott kérdéseivel elsőre el tudja veled hitetni, hogy IGEN, neked erre és erre van szükséged. Ha hezitálsz, akkor előhúzza a Jokert a táskájából. :K

    Egyik víztisztítós ügynök ismerősöm mesélte, hogy az egyik idősebb házaspárnak nem volt gyermeke, de volt 4 kutyája, akikért rajongott a néni és a bácsi is.
    Ezt használta ki az ügynök: szóról szóra nem tudom visszamondani már, de a lényeg, hogy a kutyusok minimum megérdemlik, hogy tiszta vizet kapjanak, különben miért a nagy kényeztetés.... stb....

    Az sejthető a sztoriból, hogy a víztisztító nem a lehető legjobb minőség volt a piacon, így nem lehetett a valódi tudásával eladni,azaz a nem fordított osmozis technológiát használt, a fogalmazásgátlókat :(( nem tudta kiszűrni a vízből.... a ftalátokat :F sem.... az arzént sem.... :

    ZOZO: "Ha az év folyamán nem változik az éves 8,25%-os kamat, akkor folyamatos lekötéssel éves szinten 7,1%-os hozamot tudsz elérni.Ez miért jobb, mint a 4 éves LTP-vel elérhető évi 12%-os hozam?"
    EZ hogyan is jött ki a számításidból?? :U :U

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _zozo #6310 üzenetére

    3 hónapra kapsz bruttó 2,06% kamatot, amiból a kamatadót levonva marad 1,73%.
    Ha az év folyamán nem változik az éves 8,25%-os kamat, akkor folyamatos lekötéssel éves szinten 7,1%-os hozamot tudsz elérni.Ez miért jobb, mint a 4 éves LTP-vel elérhető évi 12%-os hozam?

    A 8,25%-os kamat az NETTÓ: 6,93%.
    Ha beteszel 100.000ft-ot 3 hóra, akkor 1732 forint kamatot kapsz 3 hónapra.
    LTP, ott ugye nem 4 évről van szó és nem is 4év 4 hónapról, hanem 48+4+3 hónapról, de ezt mindenki elfelejti. Az alatt a 3 hónap alatt a funda még forgatja a pénzed. :K

    4.év=1.279.514ft; 5.év=1.607.429ft

    40.000ft-os funda 4év: 2.559.028ft.-2*32.000ft, szerződéskötési díj= 2.495.028ft
    Itt nem számoltam utána, hogy a 3 hónapos kiutalásival hogy számolt a pénzcentrum
    Azaz az előző hsz-ben kiszámolt 2.545.730ft. Röfipersely minimum nettó 50.702 ft-ot hoz a konyhára :C :C

    De nyitott vagyok, és kíváncsian várom a számításodat :R

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #6314 üzenetére

    Én általában nem gondolkozok hitelben.

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Porcupain #6317 üzenetére

    Akkor az LTP-t a helyedben semmiképp nem kötném meg.
    Persze ez a magánvéleményem. Toll+papír+ceruza= tények.

    Aztán bele-beleszólnak az érzelmek is néha.
    Sok sikert a választás utáni időkre.

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6315 üzenetére

    Az LTP tényleges hozamának nem számoltam utána,elhiszem, hogy 4 éves szerződésnél 12-13% között van (tudom konstrukció függő, a hitelorientáltaknál kevesebb).

    3 havi banki lekötés, éves kamat 8,25%.
    Ekkor 3 hónapra a kamat negyedét kapod. 2,06%, aminek a 16%-át jóváíráskor levonja a bank, így marad 1,73%, azaz 1 000 000 Ft-ból 1 017 300 Ft lesz. Ezt évente 4-szer eljátszva év végén 1 071 016 Ft lesz a számládon, azaz a lekötésed éves szinten 7,1% hozamot hoz.

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _zozo #6319 üzenetére

    A számításod jó, kamatos kamattal kicsivel többet lehet elérni a 4*3hó alatt, mintha 1évre teszem be a pénzem. :DD
    "Az LTP tényleges hozamának nem számoltam utána,elhiszem, hogy 4 éves szerződésnél 12-13% között van (tudom konstrukció függő, a hitelorientáltaknál kevesebb)."

    Ne tedd Zozo, ne hidd el. :N :N
    Mert ennyiből a pénzcentrumos számítást is elhiheted :K és az sokkal messzebb van a 12-13%-tól. :)

    UL-ról is írnék.
    Azért meg kell hagyni, hogy az az üzletkötő,akivel tavaly márciusban beszéltem, sokáig próbálkozott. 400.000/évről volt szó és ha jól megy, 200.000 eseti évente összejöhetett volna..... Szóval csak idén februárban adta fel. A pénz nagy úr :))
    Össze lehetne állítani egy csokorba azokat a kérdéseket,amelyeket meg kell kérdezni egy UL megtakarítás előtt a pénzügyi tanácsadótól!!
    Nekem pl egy negatív dolgot nem említett meg a tanácsadónőm.

    Miért nem lehet az ország 5 pontján, pl Győr, Pécs, Budapest, Szeged, Debrecen, Miskolc egy-egy irodát nyitni, ahova be lehet menni a szerződést megkötni?
    Emlékszem,amikor az Amway emberke magyarázta, hogy azért olcsók a termékek, mert azt az irdatlan mennyiségű pénzt, amit reklámra költ pl a Persil, azt az Amway megspórolja, ráadásul koncentrátumot használ,így még olcsóbb.
    Majd amikor be akartak szervezni, megláttam a haszonrést :Y

    Pénzhajhászás megy szinte az egész életben és élni pedig elfelejtünk.... :(((

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #6318 üzenetére

    Én nem is mondtam,hogy meg akarom kötni!:-P Én most AXA-n töröm a fejem. Elég csábító.

    Szerintem a kettőt nem kellene összehasonlítani, mind kettő másra való.

    [ Szerkesztve ]

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6320 üzenetére

    "Miért nem lehet az ország 5 pontján, pl Győr, Pécs, Budapest, Szeged, Debrecen, Miskolc egy-egy irodát nyitni, ahova be lehet menni a szerződést megkötni?" - Bocsi, de ezt nem értem! Bnetes volt a tanácsadó? Ha igen,. akkor nagyon nem volt képben, mert a Bnetnek az ország több városában van irodája! Budapesten pl. a III. Pacsirtamező és Bokor utcában.

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6313 üzenetére

    Tudod mikkor lesz peched? Amikor 70 éves korodban rádöbbensz, hogy a teremtő jól ki akar szúrni veled és 90 éves korodig fogsz élni! :C

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6324 üzenetére

    Mire számíthat egy mai 40 éves, amikor eléri a nyugdíjkorhatárt és megérkezik első nyugdíja?

    Sok jóra nem az biztos! A kezdeti nyugdíja lényegesen kisebb lesz,mint az utolsó fizetése. Hogy mekkora lesz az esés, nagyon nehezen kiszámítható. Nyilván nem fog egyetlen politikai kampánybeszédben sem részletezésre kerülni, pedig biztos lehet benne, hogy ha negyvenes-ötvenes éveit tapossa, akkor az életét alaposabban befolyásolja, mint a négyes metró.At elérhető legkorrektebb forrás az Augosztinovics Mária – Köllö János: Munkapiaci pálya és nyugdíj, 1970-2020 című tanulmány (Közgazdasági Szemle, LIV. évf., 2007. június 529-559. o.)

    Ebböl a következö dolgok derültek ki a 2013. január elseje után nyugdíjba menök számára: a utolsó jövedelmének alábbi százalékaira számíthat, mint nyugdíjra:

    Be nem jelentett jövedelmek esetén: 0%
    Átlag körüli jövedelem: 40%
    Átlag jövedelem duplája: 30%
    Átlag jövedelem háromszorosa: 25%
    (Az átlag jövedelem háromszorosa feletti jövedelemrésze után várhatóan már nem kap nyugdíjrészt.)

    Ön hosszú-hosszú munka után végre 67 évesen elmegy nyugdíjba. Csönget a postás és átadja az elsö nyugdíját, 50 ezer forintot. Oda rakja az asztalra. Hogy fogja érezni akkor magát?
    Milyen érzés lesz végiggondolni, hogyan ossza be ezt a pénzt? Mire költse? Fütésre, világításra vagy ennivalóra? Egyáltalán, milyen érzés ilyen dolgokon töprengenie 67 évesként?
    Milyen érzés eladni a családi kocsit és tudni, hogy már sohasem fog másikat venni?
    Megalázó érzés lenne hetvenévesen is dolgozni: például egy McDonalds-ban tálcákat pakolni, meg WC-t pucolni?
    Mit fog érezni, amikor elöször kell pénzt kérnie a legszükségesebbre a gyerekeitöl?
    Hogyan fogja magát érezni, amikor a gyerekei elöl eltitkoltan életjáradékért el kell adnia a családi lakást, amiért egész életében küzdött? És amikor megtudja, hogy a 10 milliós lakásáért a nyugdíja mellé csak 39 ezer forint életjáradékot fog kapni?
    Milyen érzés lesz a gurulós bevásárló kocsival átmenni a város túl felére a hipermarketbe az akciós csirke farhátért? Most ma ezt csak viccesen banyatanknak hívja, így az autóból nézve. De mit fog érezni, ha magának kell élete végéig így bevásárolni mennie, ha kell messze is, de a legolcsóbb holmikért?
    Keserü érzés lenne, ha beállítanak a csodálatos unokák és még egy Kinder tojással sem tudja meglepni öket?
    És milyen érzés lesz, ha romlik a szeme és az orvos azt mondja: szürke hályog – meg kell operálni. De ennek költsége 270 ezer forint. A TB ezt már sajnos Önnek nem tudja fedezni, de egy fehér botot ki tud utalni.
    És hogy fogja magát érezni, ha megtudja milyen szerencsés: hiszen nöként átlagosan 23 évet, férfiként 17 évet élhet így boldog nyugdíjasként!
    :C

    Szóval akkor most kell foglalkozni a privátnyugdíjjal vagy sem? :F

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _zozo #6322 üzenetére

    Láss egy kicsit mögé:

    nincs szükség ügynökökre és az első két éves befizetés szinte teljes lenyúlására, ha a fiókokban is meg lehet kötni egy korrekt UL-t...... :K

    A másik kommentedben nem értem az igeidőket.
    "Ön hosszú-hosszú munka után végre 67 évesen elmegy nyugdíjba." jövőre vonatkozik X év múlva. pl 20-25.
    "És amikor megtudja, hogy a 10 milliós lakásáért a nyugdíja mellé csak 39 ezer forint életjáradékot fog kapni?" Ez a jeln állás szerinti ingatlan ára, nem a 20-25 évvel későbbi
    "És milyen érzés lesz, ha romlik a szeme és az orvos azt mondja: szürke hályog – meg kell operálni. De ennek költsége 270 ezer forint." Megint a jelen árakkal van dolgunk
    "És hogy fogja magát érezni, ha megtudja milyen szerencsés: hiszen nöként átlagosan 23 évet, férfiként 17 évet élhet így boldog nyugdíjasként! "
    Lsd: 67 évesen nyugdíjba megyek, akkor az átlag +17évvel 84éves halok meg, azaz melyik magyarországi, FÉRFI halandóságot feltételezzük, a 2012-t, vagy a 2037-t???

    Kicsit Marty McFly-nak érezte magam és nem azért mert nyuszi vagyok ;) :N

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6326 üzenetére

    "a fiókokban is meg lehet kötni egy korrekt UL-t" - a jutalék "lenyúlását" ekkor se úszod meg, csak ilyenkor nem a közvetítő, hanem a biztosító saját munkatársa kapja meg. Hogy miért? Mert ez a piac jelenleg így működik! Másrészről honnan tudod eldönteni, hogy melyik UL korrekt. Honnan kitől kapsz információt a kínálatról?

    Végezetül: egyáltalán nem biztos, hogy a céljaid eléréséhez az UL-n keresztül vezet az utad! Lehet, hogy az lenne számodra az optimális megoldás, de ha nem érzed a magadénak, ne kösd meg!

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz _zozo #6325 üzenetére

    Kérdés,hogy a kormány ezt nem fogja e valamilyen formában pótolni. Ezt még Hornék alkották meg, és akkor azt gondolhatták, hogy most majd már nem lesz olyan nagy nehézség a nyugdíjasoknak, ha kevesebb nyugdíjból kell megélniük. Szóval várjuk meg mi lesz ezzel jövőre... Érdekes viszont, hogy erről nem kommunikálnak semmit, mert a nyugdíjba készülök nagy része szerintem nem is tud róla....

    Ez a Tóth András ősemberes könyvéből való, ami az első 60 oldalon csak az ősemberekről szól... Mindenesetre tudja, hogy kell pénz csinálni.:P

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Porcupain #6328 üzenetére

    A könyvet a hírleveleiben korábban kiküldött cikkei alapján írta. Én is onnan szedtem össze.
    Nyugdíj ügyben egyelőre tényleg nagy a hallgatás. Ha nem lépnek semmit, akkor januártól az új szabályok miatt az újonnan megállapított nyugdíjak kb. 20%-kal csökkenek. Ha módosítják a törvényt és marad a jelenlegi rendszer, akkor meg a nyugdíjkassza hiánya fog nőni, amit már nem lesz miből pótolni. És két év múlva választás lesz! Szóval,nem egyszerű Matolcsy helyzete, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon! ;]

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz _zozo #6329 üzenetére

    Könyv... Egy jegyzet füzet is nagyobb annál. :)

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Porcupain #6330 üzenetére

    Egyik kedvencem a "könyv"-ból:

    A pofára ejtett nemzedék

    Előző cikkemben felvázoltam két alternatívát, az öngondoskodásból felépített saját nyugdíjat és az államtól várhatóan kapható nyugdíj-segélyt (100-200 euró). Ami nagyon sokakat megdöbbentet az a következö mondatsor volt: “Ha ön 50 alatti, akkor dönthet két forgatókönyv között. Ha ön elmúlt 50 éves, akkor kivételes esetektöl eltekintve, Ön már nincs döntési helyzetben.” Természetesen – és jogosan – az ötvenes generáció írt nekem reklamáló leveleket.

    Egy ismerös Nagyapa mesélt annak idején egyik katonatársáról, akinek egész fiatalon sikerült az elsö világháborúban még kijutnia a frontra és hosszasan idözött vele az egyik szibériai hadifogolytáborban. Aztán koránál fogva szerencsétlenségére még éppen elérte a Don kanyarba tartó vonatot, és így másodszor is sikerült meglátogatnia Szibériát. Úgy érzem csak ez a nemzedék kevésbé szerencsés, mint a jelenlegi 50-es éveikben járók. Nézzünk pár dolgot a mostani 50-esekröl:

    Ök azok, akik az ötvenes-hatvanas évek szükös körülményei köt nöttek fel
    Ök azok, akik olyan sokan voltak (a jelenlegi gyereklétszám duplája!) hogy számukra sosem volt elég óvoda-iskola
    Ök azok, akik sokáig úgy dolgoztak, hogy ugyan kevés fizetést kapnak, de remek nyugdíjuk lesz, a gyerekeik ingyen tanulhatnak, és a tanácstól kapják majd a lakást
    Ök azok, akik nagy nehezen kiharcolták a rendszerváltást, majd mint túlkorosakat Öket tették ki elöször a munkahelyükröl
    Ök azok, akik most azzal szembesülnek, hogy pont a nagy számuk miatt drasztikusan fel kell emelni a nyugdíjkorhatárt és le kell szállítani a nyugdíj összegét
    Ök azok, akiknek senki sem szólt idöben, hogy a nyugdíjukat maguknak kell megoldaniuk
    Ök azok, akinek majd nyomorúságos öregkoruk intö példáját látva a késöbbi nemzedékek már egészen másként élik majd az életüket

    Nézzen végig ezen a listán. Ezek után mondja, hogy a “pofára ejtett nemzedék” kifejezés drasztikus…

    A vulgáris pénzügyi meghatározás úgy szól, hogy Töke = Pénz * Idö. Ez azonban nem igaz (sajnos/hála Istennek). Az idö szerepe sokkal fontosabb, mint a pénz, és ez a fenti számításból jól látszik. Ez mondjuk a magyarok többségének jó hír – idönk több van, mint pénzünk.

    Ez alól azonban a mostani ötvenesek kivételek. És itt látszik az Ö csapdájuk. 100 ezer forint havi nyugdíj kiegészítés nem egy egetverö dolog. Ennek ellenére ehhez öt év alatt havi 200 ezer forintot kellene félrerakni csak erre a célra. Ez szinte lehetetlen. Még tíz év alatt is havi 70 ezer forint kellene. Még mindig szinte kivitelezhetetlen. (Akinek elég havi 100 ezer forint, az honnan rak félre havi 70 ezer forintot, 10 éven keresztül?) Ezzel szemben 30 év alatt ehhez nevetséges havi 5 ezer forint kell.

    Ez a csapda: nem szóltak nekik idöben és ezért most már megoldhatatlan helyzetben vannak. Meg kell mondanom – és ezzel minden kollégám is egyetért – kivételes esetektöl eltekintve a most 50-esek nyugdíjhelyzete reménytelen. Ráadásul most vannak abban az élethelyzetben, hogy éppen túl vannak a gyerekeik felsöoktatásának és életkezdésének finanszírozásán, amire ök eleve nem is számítottak.

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _zozo #6331 üzenetére

    Bélám gondolkodjunk. :DDD :DDD

    Dr. Tóth András szerint - és mindenki szerint is, aki vele, alatta, mellette dolgozik -
    ahhoz, hogy a pofára ejtett nemzedék sorsát elkerüljük, hosszútávú befektetés szükséges amit ŐK Unit-Linked konstrukcióban látnak. Okés, ezzel semmi baj.

    DE!
    Ahogy már írtam, keveri a 2010-2012-es pénzügyi állapotokat a 20-30 évvel későbbivel!
    Fatális hiba kérném szépen! :O
    Figyeljük meg, hogy mit ír:
    "Ezzel szemben 30 év alatt ehhez nevetséges havi 5 ezer forint kell."

    Az Ő befektetéseiben NINCS, ismétlem: NINCS olyan lehetőség, hogy a Kispista Jóska és a Teca minden hónapban, 30 évig megtakarítson 5000 forintot.
    Ami fikció, mert HA:
    Ebben az évben megy nyugdíjba a Jóska bá', és ebben az évben is 5000ft-ot fizetett, meg 30 évvel ezelőtt is, akkor nem ugyanazt a képet kapjuk, mintha most kezd el bárki 5000ft-ot félretenni 30 éven keresztül.
    Mert 30 éve az 5000ft szinte 2 havi fizetésnek felelt meg, ma tudjuk, mennyit ér , de 30 év múlva :F :F :F

    De a számok beszédesebbek, ha 30évig lehetne fizetni az 5000 forintokat:

    7,5% éves hozammal-adó: 5.4M
    10 %éves hozammal-adó: 8.15M
    15% éves hozammal-adó: 20.2M
    20% éves hozammal-adó: 53,6M

    Egy garantált hozam 30évre, CSAK :( 7,5% kamattal-adó) és havi 40.000 forinttal számolunk:
    Befizetett tőke: 14.400.000 ft
    Kamatos kamat: 28.388.982ft.
    Összesen: 42.788.982ft......... de ez mire elég 30 év múlva????
    Ezel kb.230.000ft körül lehet a havi nyűg-díjat kalkulálni 20évre.

    Végül egy hihetetlen összeg:

    Ha 30 éven keresztül 40.000 forintot félre tudnál tenni és a 30év átlagában inflációt nem számolva, 16,8% hozamot produkálsz, akkor a kamatos kamatokkal:
    429.2 Millió ft.

    Maradjunk a valóságnál, ha lehet.

    Utolsó számításom:
    30 éve 5000ft-ot teszek be a bankba, nettó kamatot kaptam 25évig, az utolsó 5 évben fizetett kamatadó már nem számítom bele.
    30 év alatt most kapok 20.2millió forintot.
    67 éves vagyok, ebből kell megoldanom a havi nyugdíjamat.
    Ha kiveszem és cihába teszem - miért tenném - akkor 20évre ~84.000ft-ot kapnék.
    Ma is és 20 év múlva is---- ez az út nem jó.
    De ha egy alacsony kamatozású , maradjunk a 7,5%-nál - kamatadó, ami nem sok, lássuk be, akkor a 20misinek a havi kamata 106.050ft :C

    .... és akkor a tőkéhez nem is nyúltam. :C

    Én személy szerint nagyon szeretem a matekozást a pénzügyekkel, rengeteget lehet belőle tanulni.
    Az kiderült az eddigi hsz.-aimból, hogy nem leszek egy UL szerződés aláírója sem, :( de ahogy mondani szoktuk, az idő mindent megold.

    Anno,amikor a szerkezetkész házak épültek, a régebbi házak (B-30) tulajdonosai azt mondták, hogy ez nem tart ki 70-100 évig. :F Most azokat a házakat nem kell szigetelni és a B30 szigetelve sem lesz olyan, mint a szerkezetkész 30centis "fa" fal... :U

    Vagyis azok, akik itthon 3-5 éve kötötték az első UL-t, majd meglátjuk, hogy miből lesz a cserebogár a 15-20 év múlva. Akkor 15-20 éves lesz a lányom és ha ez lesz a legjobb a piacon, akkor majd neki időben indítunk egy minimum összeges és ha pénzünk lesz pluszban, eseti befizetéses szerződést. Amit később a fizetéséből saját mag tud évente befizetni.
    Ha nem változnak a törvények, akkor 22 évem van vissza. :))
    Ha most mennék nyugdíjba és kapnék az államtól 60.000 forintot, az is elég lenne a többi mellé.... ;)

    Sajnálom, hogy nekem nem tetszik ,vagyis nem bízom a UL-ben. :(((
    Mindenkinek, aki ilyet kötött csak az tudom mondani:

    Sok sikert kívánok! :C :C
    Nem leszek irigy, ha összejön a 20évre bárkinek is az infláció feletti 15% hozam évente. :N

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6332 üzenetére

    Nem az a lényeg hogy nálam vagy bárki másnál UL-t köss, hanem az, hogy tisztán lásd, az államra nem számíthatsz sem egészségügyi, sem oktatási, sem nyugdíjügyben. Neked saját magadnak kell felkészülnöd az előre látható "vészhelyzetekre". Ha te a 2-3 hónapos banki lekötésben hiszel, tedd azt, Bár szerintem sem ez az optimális megoldás, de még mindig jobb, mintha nem takarékoskodnál és felélnéd az összes bevételedet.

    De ha úgy hozza a sors, hogy vállalkozóként és nem alkalmazottként dolgozol, akkor azért érdemes lenne alaposabban körüljárni, hogy lehet azt megoldani, hogy adózás előtti céges pénzből építsd fel a saját nyugdíjtőkédet.

    András példáiról. Ő végig jelenértéken számol.,A számításokban levő hozam is infláció felett veendő,így a végeredmény is jelenértéken értendő! Tudom ez egyszerűsítés és nem is teljesen pontos, de nem téved túl nagyot.

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6332 üzenetére

    Te ismered a legújabb UL konstrukciókat?

    "Nyilvánvaló, hogy a mai világban nagyon kockázatos vállalni, hogy hosszú távon, minden évben rendben fizetni fogom az előre kiszámolt megtakarításaimat. Ugyanakkor a jövendő nyugdíjunk, a vállalkozók tartalékalapja, a gyerekeink életkezdésére szánt pénz nagyon fontos, semmiképpen sem mondhatunk le róla.

    Mert csak néhány tény:

    Az utolsó felmérés szerint a magyarok mindössze 1%-a gondolja úgy, hogy idős korában elfogadható színvonalú nyugdíjat fog kapni az államtól.
    A több mint egymillió saját és családi vállalkozásból élő biztosan tudja, hogy ha befejezi a vállalkozását, akkor csak magára számíthat majd.
    Az egyetemi felvételi keretszámok drasztikus csökkentése mindenkit rádöbbentett arra, hogy gyermekeink életkezdése komoly anyagi teher lesz.
    Mindenki tudja, hogy az egyetlen út, ha ezekre a célokra összegyűjtünk magunknak egy komoly tőkét – és ez bizony 10-20-30 évet igényel.

    Mindeddig erre igazából nem volt megoldás. Most viszont van. És ez nagyon jó hír.

    Mert végre elkészült az első hatodik generációs megtakarítási program. Ugyanis ebben a hullámzó világban nem az a cél, hogy tíz éven keresztül minden évben befizessük a betervezett összeget jövendő céljainkra. Hiszen ki tudja, mi minden fog a következő 10 évben történni? A cél az, hogy a betervezett pénz összejöjjön a jó éveinkből – és ha ez 15 évig fog tartani, akkor annyi alatt. Ki kell használni a jó éveinket, a kiemelkedő jó éveket főleg, de át kell vészelni a rosszakat is.

    Ha többet teszünk be, kiemelkedő prémiumot kapunk. Ha nem tudunk fizetni egy-egy évben, akkor megpróbálnak automatikusan átcsoportosítani az elmúlt évekből – de a prémiumok megmaradnak. Ha végképp nem tudunk fizetni, akkor sincs gond, automatikusan tolódik az egész, minden büntetés nélkül – de a hozamok dolgoznak akkor is. Ha már ilyen izgalmas és hullámzó időknek nézünk elébe – ez a megtakarítás tökéletesen alkalmazkodik ehhez."

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _zozo #6334 üzenetére

    Igen, olvastam.
    Jár még a hírlevél, mert annak ellenére, hogy nem kötök ilyet, még érdekel a pénzvilág és mindig lehet tanulni.
    De amikor az Ősember a pénztárcámban könyvet kiadta, akkor sem volt és ma sincs havi megtakarításos konstrukció.
    Mennyi a legkisebb összeg?
    2008-ban évi 150.000 volt a honlapon. 2009 márciusára már 250.000 lett a minimum.

    Ezen kellene változtatni. Vagy: várok egy évet, kezemben a 480.000ft és akkor kötök egyet.
    Addig havonta kamatoztatom a kis pénzemet. a 12. hónap után kiveszem és befizetem ....
    vagy az első év után esetire minden hónapban beteszek 40.000-t?
    Annak mennyi a költsége? Megéri egyáltalán?

    NEKED van UL-ed? :))

  • Knobber

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #6335 üzenetére

    A Bneteseknek általában mindig van UL-jük.

    Youtube: Knobber

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Tizedes1 #6335 üzenetére

    A családban több is van.Szinte az összes partnertől van legalább egy.

    Havi díj: elvileg valóban nincs, de gyakorlatilag van.
    Induláskor féléves díjfizetést választasz, majd az egy hónapra eső részt havonta befizeted esetire, és amikor a szerződés szerinti díjfizetés esedékes, írsz a biztosítónak, hogy az esetiről helyezze át az esedékes díjat.Van olyan konstrukció, amelynél ez a szolgáltatás része, így díjmente, de az Avivánál visszavásárlásnak minősül és úgy is kezelik (levonják a kamatadót). A Generalinál lehetőséged van a netes fiókodban beállítani a díjfizetés gyakoriságát, így ott hivatalosan is tudsz havi rendszerességgel fizetni.

    A 6. generációs CIG NOVA-nál csak éves díjfizetés van, de az esetire bármikor bármekkora összeget elhelyezhetsz. Amikor a rendszeres díj esedékes, a biztosító megnézi, van-e az eseti számlán elegendő befizetés, és ha igen, akkor automatikusan leemeli a rendszeres díjat. Plusz költség nincs, sőt az esetin érvényes 2%-os adásvételi árrést is visszakapod.

    De ha tényleg komolyan érdekel, milyen lehetőségek vannak, keress meg, az e-mail címem nyilvános.

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Knobber #6336 üzenetére

    Így igaz, állandóan van nálam néhány példány! :)

  • mywx

    csendes tag

    válasz _zozo #6338 üzenetére

    A brokernet a credo továbbá a fekete termékkatalógusban számos téves információt közöl. zozo rengeteg hazug népbutító állítást fogalmaz meg, érdemes utánanézni, hogy agymosáson vett részt.

  • mywx

    csendes tag

    válasz _zozo #6338 üzenetére

    A befektetési stratégiájuk a következő: tökmindegy milyen árfolyamon, de benyomják részvényekbe, és csak az árfolyamemelkedésen tudnak profitálni. Manapság már csak az abszolút hozamú stratégia a bevált, tehát az, hogy a piaci trendnek megfelelően változtatják az összetételt, nem pedig évekig ugyanazokat a papírokat a kosárban tartani. Ezeket a papírokat önállóan is megvehetitek, ráadásul sokkal magasabb hozammal. Az egész brokernet egy csaló banda, a végén egyik ügyfelüknek sem lesz nyugdíja, az összes pénzt elbukják majd.

  • mywx

    csendes tag

    válasz _zozo #6338 üzenetére

    Ismerem az összes kiadványukat, engem nem tudtak beetetni. Amúgy milyen szintű vezető vagy, zozo, nem véletlenül Ruskó Zoltánnak hívnak?

  • mywx

    csendes tag

    válasz _zozo #6195 üzenetére

    A garancia nálatok sosem él, és a költség úgy 1000-szeresen a direkt tőzsdének. Ha ilyen biztosítókra bízod a pénzed, sosem te fogsz igazán jól járni, az összes alapotok egy rakás szar, nézz már a grafikonra. Ehhez a szakmához pénzügyi tudás kell, ami nálatok nincs, csak az ígérgetés, továbbá nincs egy elégedett ügyfeletek, akinek a számláját gyarapítani tudtátok volna, ellentétben számos brókercéggel, akiken keresztül a kockázatkerülők kötvényekkel is elérhetik a céljukat, évi 11%-os hozammal, de FIX-en, mert nálatok semmi sem biztos. A brokernetnek csak a naivak hisznek. Ezért bízom a pénzem igazi brókerre, mert a brokernet ügynökhálózatot jelent, ami egy piramisrendszer, hogy aki jó sok éve ott van, már elmehessen nyaralni, hisz hiába nem dolgozik, dől a lé.

  • _zozo

    csendes tag

    válasz mywx #6340 üzenetére

    Légy szíves meséld már el nekem, hol tudsz te pucéran Uniqas alapokat venni?
    Másrészről melyik alapkezelő kínál beépített stoploss funkciót a pucér alapjaihoz?

    "Az egész brokernet egy csaló banda, a végén egyik ügyfelüknek sem lesz nyugdíja, az összes pénzt elbukják majd." - Belőled meg süt a butaság és a rosszindulat! :O

  • _zozo

    csendes tag

    válasz mywx #6342 üzenetére

    "a költség úgy 1000-szeresen a direkt tőzsdének" - ezt azért 15 éves időtávon számításokkal légy szíves már alátámasztani!

  • maross

    veterán

    Meg mindig nem fogytak el a hulyek Mo-n, hogy eletben van a brokernet? Hol talaltok ennyi balekot? Vagy ennyi zseni van nalatok, aki par honapos kepzes utan (ha letezik ilyen, es ez alatt nem a mondoka bemagolasat ertem) tozsdei szupersztarra valtozik? Zozo vilagosits mar fel legyszi.

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

  • _zozo

    csendes tag

    válasz maross #6346 üzenetére

    Mint oly sokan mások, te is fogalomzavarban szenvedsz! A pénzügyi tanácsadó nem azonos a tőzsdei tanácsadóval! Nem foglalkozunk tőzsdei tanácsadással, így nem is kell "tőzsdei szupersztárrá" válnunk!
    Egyébként igazad van, nem elég pontos a pénzügyi tanácsadó titulus, én jobban szeretem a pénzügyi tervezőt, mivel közelebb áll a tényleges tevékenységünkhöz.

  • maross

    veterán

    válasz _zozo #6347 üzenetére

    A broker fogalom nalam elegge osszefonodik a tozsdevel. Megkerdezhetem milyen eszkozokbe szoktatok befektetni, amivel elorebb lesztek, mint a mostani 8-10% hozamok?

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz maross #6348 üzenetére

    Érdekel engem is :K

    ....mellékesen megjegyzem, hogy egy FÜGGETLEN pénzügyi tanácsadó, akinek ÉN adok pénzt a tudásáért/tanácsáért, felhívja a figyelmemet a NEGATÍVUMOKRA is.

    Pl: sem a funda, sem a Brokernet pénzügyi tanácsadó nem mutatta meg a Föld árnyékos oldalát. Nekem OTT kezd gyanús lenni bármi, amikor a mézesmadzagot húzgálják előttem, de a szarba lépést, mint lehetőséget simán átugorják.

    [ Szerkesztve ]

  • maross

    veterán

    válasz Tizedes1 #6349 üzenetére

    En arra is kivancsi lennek hogy "ugyfeleink eddig x millliard forintot biztak rank, melyen osszes y milliard forint eves tiszta hasznot ertunk el nekik (mondjuk az utobbi 1-3 evet tekintve). Egyaltalan pluszos ez az osszeg? Mert ha nem, mehetnek rulettezni is.

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Aktív témák