Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • failed

    tag

    sziasztok

    egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy nemrég vettem egy új 6700 xt-t. kb két hete van meg, eddig jól szuperált, viszont ma, amikor leültem starfieldezni , akkor egy furcsa zajra lettem figyelmes. olyan, mintha hallanád, ahogy fut benne az áram. rágoogleztam, de mivel csak kb~ értek angolul, ezért hát csak nagyjából értettem a tapasztalatokat. "coil whine" néven hivatkoznak a jelenségre, és azt írták - ha jól értettem -, hogy teljesen ártalmatlan jelenség, csak nagyon bosszantó.

    tudtok erre esetleg valami megoldást?! a leírásomban szerepel, hogy milyen konfigban van. írták több helyen, hogy az órajelek lejjebb vétele megoldhatja - de ez nyilván nem opció egy ilyen kártyánál. nem azért vettem 140k-ért, hogy rx 580-nak használjam. Másrészről még az olvastam, hogy a 650-es táp lehet kevéske neki. Azért egy viszonylag minőségi 650 gold+-os tápról kapja a cumót, és két hétig nem volt hangja. Tehát, ha nem muszáj, akkor nem cserélnék tápot is 30ezerért, amíg nem biztos, hogy ez megoldja a problémát... iletve ha meg is oldja egy 750-es, akkor nem kezd el majd újra két hét múlva ciripelni.

    Ha bármi jól bevált ötlet/tapasztalat van valakinek tarsolyban, kérem ossza meg velem! btw, amúgy elégedett vagyok a kártyával, de ha nem sikerül megoldani, akkor bizony hosszas boxmeccsem lesz az alzával :(

    előre is köszönöm :R

    Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

Új hozzászólás Aktív témák