Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tixem

    addikt

    Üdv,

    Gondom a következő. Adott egy xfx 6800xt, rainbow six közben egyszer csak mint amikor resetet nyomok, se kép se hang, de újra már nem bootol...
    Vagyis hát nem tudom, de a monitor nem kap jelet, ugrál az analóg és a digitális között. Nem igazán tudtam hova tenni, ablakos gépház, pörög minden ventilátor, ledek, videokártyán a világítás is de totálisan semmi nem történik. Kikapcsolom majd vissza be, ugyanez, monitor keresi a jelet de semmi.

    Gépház jobban kinyit, akkor látom, hogy az alaplapon a debug ledek közül a VGA-t jelző folyamatosan fehéren világít. Ba*ki.

    Gyorsan szereztem egy gtx 750-et, berakom, azonnal bootol, van kép, windows betölt, minden működik ahogy kell neki. Tehát eddig úgy néz ki, hogy a 6800xt-nek lefőtt a kávé, de nem vagyok teljesen nyugodt.
    Újra elővettem a radeont, ezúttal a megszokott pcie csati helyett az eggyel lejjebbi slotba raktam, úgy is a fenti hibát produkálja a gép. Szétszed, újra vissza a rendes slotba, megint hiba. Radeon ki, teszt nvidia be, újra minden működik. Annyi, hogy minden esetben a vga oldalán a radeon 6800xt és az xfx világító felirat működik, tehát valami áramot csak kap.

    Kérdésem: ne szarozzak tovább vele, tuti a 6800xt a kuka, vagy esetleg lehet a táp azért még ezen a ponton? Az nv ugye direkt slotból kapja, nincs rajta tápcsatlakozó, így ilyen módon a 2x8 pin-t nem tudtam teszelni.
    Köszönöm 🙂

    Ja igen, adatlapomon a konfig részletei, de legyen meg itt is: AMD Ryzen 5800X + MSI MAG X570 Tomahawk WiFi + Scythe Mugen 5 Rev.B - XFX Speedster MERC 319 RX 6800 XT CORE Gaming - Corsair Vengeance LPX 2x16GB 3200mhz - ADATA XPG SX8200 PRO 512GB m.2 NVMe - NZXT C850 80+ Gold - Western Digital Caviar Black 1TB plusz egy pár rendszer hűtő venti

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák