Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Źşë'

    addikt

    Sziasztok, történt velem 3-4 napja, hogy játék közben egyszer csak kikapcsolt a monitorom, nem tudtam mire vélni a dolgot, így muszáj volt resit nyomnom a gépnek. Ezt követően tudtam játszani, aztán megint produkálta a dolgot sokkal később, ddu-val leszedtem a drivert, de mivel bejött az adott verzió így uazt raktam vissza.... nvidia karim van, mivel egyre több vacak drivert csinálnak ezért nem akartam feljebb váltani, mivel ezzel a 417.22-es verzióval tökéletesen mennek a játékok (kb 3-4 hete gond nélkül használom amúgy) - ill. úgy érzem hogy BF1 és BFV (utóbbi el sem indul régebbi driverrel) is frankón megy, úgy ahogy kell, nincs mikrolag/stuttering. Warframeztem viszonylag huzamosabb ideig kb 3 órán keresztül folyamatosan, erre mikor kilépek a játékból gondoltam is magamban h pfu de jó megoldódott a probléma, aha ezt követően 10secen belül el is ment a kép. Átraktam a másik DVi csatiba a kábelt hátha az szarakodik, itt is ment egy darabig, majd egyik reggel mikor kapcsolom be a gépet orbitálisan szar minőségű kép fogad, mondom wtf :F és kiírja a gép, hogy használjak dual link DVi kábelt a géphez, lehetőleg azt amit a monitorhoz kaptam. Tudtommal azt használom, szétszedtem, kiszedtem vgat is hogy hátha megkoxosodott valahol az érintkezés, visszaraktam, de ugyan olyan szar maradt a kép... ezután hdmivel kötöttem össze, ugye ott teljesen más csatlakozási felület ezáltal a paraméterek is mások. Mivel a monitorom 144hz-es, így ezen a képfrissítésen használom, és mivel hdmi ezt a frissitést nem tudja produkálni ill a monitor nvidia 3d vision-ös ezért kell neki a dual link dvi kábel, és hát szó-szó vagy a kábel szarta össze magát (mivel 60hz-en megy a dolog), ezt majd megpróbálom kicserélni, talán tudok kölcsönkérni később, vagy visszarakok egy régebbi drivert ill harmadik lehetőség h a vga kezd megborulni?! kb 4-5 éves gtx 970es giga windforce 3 hűtéses típus. A hőfokok nagyjából rendben vannak, olyan max 72-73C fokig ig megy fel, 1-2x esik csak meg hogy 81C fokig felmelegszik (1-2 játék esetében) - ez nagyon ritka. Amúgy olyan 30 fokos idlében. Szóval ez még sztem bőven elfogadható hőmérséklet. Első nekifutásra teszek egy próbát a kábellel, hátha csak a kábelem kezd megpurcanni, kicsi de van rá esély. Aztán max visszarakok egy régebbi drivert, azzal kipróbálom, aztán ha más nem gondolom a vga kezdd behalni, és a végső kérdésem az lenne hogy találkozott e már valaki olyannal hogy egy vga képfrissítésben egyre kevesebbet tud produkálni?! A monitor natív felbontása 1080p, ezen használom 144hz-en. Véleményeket, saját tapasztalatokat, tanácsokat szívesen fogadok az esettel kapcsolatban! :R

    "Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Új hozzászólás Aktív témák