Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kazuma921

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap vettem egy MSI GTX 1060 Armor Edition kártyát (6 gigás, OCV1). Az alaplapom egy Asrock B85m Pro 4, és egy FSP Hyper 500-as tápra van minden rákötve.

    Minden működik normálisan, nincs semmi probléma vele, de játék közben furcsa zümmögő hangot ad ki a kártya. Akkor is, ha a ventillátor ki van kapcsolva! Nem az én videóm, de kb ilyen hangja van, 01:20-tól jobban hallható:

    [link]

    Itt egy profibb videó, 03:58
    [link]

    Volt hogy a Mass Effect Andromeda töltésénél fel ment 4000 FPS-re a játék, akkor nagyon hangos lett a zúgás, de 30-60 között nincs hangbeli különbség. Tudtommal ez egy coil whine-ra keresztelt jelenség, ami nem okoz gondot a kártyának. Ebben valaki meg tudna erősíteni? Egy kicsit aggódom.

    - Nem a táp zümmög, ez biztos.
    - Nem zavar a hangja, csak este hallatszik egy nagyon picit, de akkor már úgyis fülesen vagyok.
    - Az előző GTX 960-as kártyám is coil whinezott, de annak egy jóval magasabb frekvencájú hangja volt, nem ilyen "zümmögése".
    - Az Armor Edition 55-60 fok körül pörög csak be, és a ventillátorok forgása nélkül is produkálja a hangot, így úgy gondolom a ventillátor hibát kizárhatjuk.

    [ Szerkesztve ]

    We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

Új hozzászólás Aktív témák