Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz solfilo #64361 üzenetére

    Nos, úgy tűnik ezzel megoldódott, 2x kipróbáltam hogy hagytam had kapcsolja ki a monitort, és szépen visszajött egeret megmozgatva. Remélem így is marad. :)

    Mindenkihez:

    Más kérdésem is adódott, a kártyámhoz kapcsolódóan: egy ilyen R7 260X (OC) kártyának terhelés alatt mi a normális hőmérséklete? Illetve mi az a hőmérséklet ami még nem káros neki?

    Aida64-el monitorozok. Netezéskor e szerint 40%-os fordulaton van a VGA ventije és kb. 30 fokos. Kipróbáltam milyen a hűtése, és elindítottam a furmarkot az alapbeállításokkal, tehát 1280x720, burn-in teszt. A leszabályozott házhűtők mellett, 71 fokig melegedett 10 perc alatt. A házventiket feltekerve, 69 fokon stabilizálódott, ment még pár percet a teszt, tartotta ezt a hőfokot.
    Ez így rendben van? Vagy túl sok?

    Második tulaja vagyok, 3 éves a kártya, soha nem volt szétszedve, pasztázva.

    A ventiszabályozása érdekes számomra: ahogy látom, úgy szabályoz hogy ahány fokos a kártya, annyira lövi be a fordulatszám %-ot, 60 fokon 60%, 65 fokon 65% és így tovább. Ezt lehet profilozni valahogy, ha azt akarom hogy pl. 60 fokon 80%-on pörögjön a ventije?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák