Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • AnTomySm

    tag

    Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem amit csak gyanítok, hogy hiba, de hátha találkoztatok már hasonlóval, és tudtok valamit mondani nekem.
    Megpróbálom körül írni: Adott egy Fujitsu Siemens esprimo mobile v5555 típusú gép. 2GHz-es duel-core proci van benne, 2 Gb rammal, és Windows 7 prof. O.S. Mivel nem játékra használom, ezért nem nagyon foglalkoztat, hogy mit tud grafikailag, de attól függetlenül gyanús lett, hogy 1-1 kisebb, régebbi játék, vagy újabb, de röhejesen kis teljesítmény igényű játék is meg-megakasztja. Ez alatt értem, hogy szaggatottá válik a kép, belassul a játék. A processor pörög veszettül, és nem értem, hogy miért. Aztán a mai napon egy ismerősöm hozta a Fuji. amilo 1717-es gépét 1.8 celeron processorral, és ugyan azok a programok röhögve mennek rajta. Mind a játék, mind más. Eddig csak arra gyanakodtam, hogy neki xp-je van, és biztos a win7 és az xp közötti különbségek okozták a gondot, de kíváncsiságból feltettem 1 xp-t, telepítettem a kérdéses programot, és ugyan úgy akadt. (A kérdéses program a HipHop Ejay 5 volt amivel el akartunk ökörködni, de jött a meglepetés)
    Van-e bármi ötletetek, hogy mi lehet ez? Lehet, hogy a biosban van valami elállítva ami a gubancot okozza? Nem vagyok analfabéta a gépekhez, de ötletem sincs mi lehet ez. A válaszokat előre köszönöm!

    Egyébként ha csak egy sima processor műveletről van szó, tömörítés, másolás egyéb, ebben az esetben nem vettem észre, hogy lassabb lenne.

  • AnTomySm

    tag

    válasz Roxy27 #19075 üzenetére

    Szia! Sajnos már eredetileg is 256 mb on volt. Most visszább vettem próba képpen. De azért megnéztem biost és tényleg. Szóval valami más lehet. A bios dátuma 2008-as

  • AnTomySm

    tag

    Sziasztok! Néhány héten belül, vagy 1 hónapon belül notebookvásárlás elé kerülök.
    Találtam is 2-t ami tetszene méretben, teljesítményben, de sajnos nem nagyon tudom, hogy melyiket válasszam. Árban is hasonlóak.
    Néhány általános infót, tapasztalatot a típusok között írnátok nekem? Pl fontos lenne, hogy a vga kártyák közül melyik a jobb stb.

    A két típus ami megtetszett:
    Samsung Q330 (tudom még nagyon új, de úgy általában milyenenk a Samsungok?)

    infó itt

    ACER Aspire 3820TG
    és az acer-ről itt

    Tehát lényegében ha segítenétek összeasonlítani azért hálás lennék.
    Ha tudtok ajánlani jobb áron ugyan ilyen / nagyon hasonló notebookot akkor az is jó lenne. (Nem ragaszkodok ehhez a képátlóhoz, de előny.)

  • AnTomySm

    tag

    válasz cigam #21730 üzenetére

    Először is köszi!
    Másodszor: Nem fájna a lelkem a picivel kissebb fpstől. Elsősorban nem játékra, hanem általános célokra kell, időnként előkerülne pár jobb játék. Meg maúgyis más módon időnként kihasználom a nagy teljesítményt.
    A másik kérdés: megér-e 40 ezer forintal többet az plusz amivel a Samsung jobb?

    Illetve: Tudsz / tudtok -e áron belül jobbat? Mondjuk 200-210 ezer ft ig bezárólag?

  • AnTomySm

    tag

    válasz Thunderzolee #21740 üzenetére

    Nagyon köszönöm a válaszokat a segítséget neked is és cigamnak is! Tényleg sokat segítettek, a táblázatok nagyon jól használhatóak. Igazából pont ez a kettő, a proci a és a vga ami miatt nem láttam át mit is érdemes venni. Egy ideje nem figyelem, hogy ezekből melyik az ami jó. Az asus tényleg jó, nagyon megtetszett.

    Még egy utolsó kérdés: Írnátok néhány márkát, hogy M.O-n mit érdemes venni? Megbízhatóság és ár/értékben mik a jó márkák (pl. az Acert nem ajánlottad) ? Akkor a többi kiválogatása már menni fog!

    Ezer köszönet!

  • AnTomySm

    tag

    válasz Thunderzolee #21753 üzenetére

    1 pillanat akkor ezt nem egészen értem.
    13" os ill. 13,3" a nagyobb vagy mi? :) 14 -es méretre nem nagyobb? Akkor az miért hátrány (hacsak a súlyban és hordohatóságban nem)? Az op rendszer valóban hibádzik, de a szememben csak eszmei értéke van max, ugyanis van jogtiszta saját. Szóval esetleg ezt a képátló dolgot ha megmagyaráznátok :)
    köszi

    [ Szerkesztve ]

  • AnTomySm

    tag

    válasz Thunderzolee #21760 üzenetére

    Ja értem! Azhittem, hogy 13,3" os hoz képest viszonyítotok, de te 15 ös toshibádhoz néztétek valójában.
    Akkor én nem figyeltem. Bocsi. Én még a samung vs acer nél tartottam ahol mind a 2 13,3-as volt.

  • AnTomySm

    tag

    válasz NEMO1968 #21771 üzenetére

    Én is alaplapra gondoltam, de nem akartam megijeszteni. DE egy valami nem fér a fejembe: Ha jól emlékszem, ha visszateszi a régi ramot akkor megint jó nem? Lehet, hogy régi rammal nem okoz problémát csak az újjal? Azért ez furcsa nekem

  • AnTomySm

    tag

    Sziasztok! Néhány hete már töröm a fejem, hogy milyen gépet vegyek, és sok kedves kolléga a segítségemre sietett itt. Azóta amióta írtam, eltelt majdnem egy hónap, és egyre közeledik az idő amikor döntenem kell.
    Alapvetően 2 gépre szűkítettem le a lehetőségeket.
    Az egyik: Asus 14" K42jv-vx051d
    [link]
    A másik: HP Pavilion DV6-3050EH
    [link]
    A kettő közül a 14-es képátló számomra előny!
    Árban nagyon hasonlóak. A szempontok: Legalább 2 évre tervezek, nem a játék az első, de szeretném, ha 2 év múlva is ha úgy tartja kedvem elmenne rajta sok minden. Valamiért az Asus felé húzok, de Pécsett eddig két nagy és ismert üzlet eladói is, amint az Asus-t említettem helyette a HP DV-6ost ajánlották. Nem túl szimpatikus a számomra a HPnál az, hogy a notebookchecken összehasonlítottam a procikat és a vga-kat és az Asusnál mind2 elég jó helyen szerepel, a HPnál viszont kicsit keveslem az a N330-as Athlon procit 1 mega cache-el.
    Írnátok esetleg néhány infót a két gépről, előnyökről, hátrányokról stb?
    Melyiket ajánlanátok?

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • AnTomySm

    tag

    válasz stone55 #22137 üzenetére

    Pontosan nem tudom, de szerintem a te "házi megoldásaid" közül amiket felsoroltál a legtöbb automatikus garanciavesztéssel jár, úgyhogy én nem próbálkoznék.
    Vagyis: Ha biost frissítesz szerintem az gari vesztés. Ha valami programmal megmuherálod, hogy más értéken kapcsoljon ki a gép, akkor megsütöd a procit ami már talán nem garanciavesztés, de legalább lesz egy biztos okod, hogy vidd a szervízbe :) Ha a ventiket szabályozni tudnád, hogy jobban hűtsenek (feltéve, hogy nem teszik) az esetleg használhatna, de szvsz az már alapból gáz, ha ezt automatikusan biosból nem teszi meg, vagyis megint oda lyukadunk ki, hogy mehet a szervízbe.

    Volt ACER notim egy sima kis celeron m procival mégis úgy tudott melegedni, hogy az félelmetes. Ölben eléggé kényelmetlen volt mert szabályosan égetett már akkor is ha csak sok ablakban böngésztem. Az, hogy ez most általános ACER hiba vagy csak véletlen azt nem tudom, remélem majd jön egy okosabb akinek van erről tapasztalata, de én a helyedben vinném inkább szervízbe. (Az a bizonyos "okosabb" remélem az én kérdésem is megválaszolja :) )

  • AnTomySm

    tag

    válasz cigam #22139 üzenetére

    Hát mint írtam ez vélemény, mert nem tudtam pontosan, de amúgy mi köze a szervíznek ahhoz, hogy ha belegányolsz a BIOS-ba és aztán nem lesz jó a gép? Az én logikám szerint ez nem gyári hiba ergo nincs garancia.

    De ha nem jár vesztéssel akkor ok. Gondolom abban egyetértünk, hogy ez a melegedés akkor se normális. Mind1, hogy játékra vagy mire használjuk, de ha 100%on megy a proci akkor se melegedhetne.

    Amúgy tudsz esetleg segíteni abban a kérdésben amit feltettem? :) Múltkor jó tanácsokkal láttál már el :)

  • AnTomySm

    tag

    válasz cigam #22149 üzenetére

    Amivel kapcsolatban a múltkor kérdeztem, hogy milyen gépet érdemes venni és abban segítettetek Thunderzolee-val "karöltve".
    Most odáig jutottam, hogy leszűkítettem 2 gépre a választást
    Az egyik az új HP DV6, a másikat még te ajánlottad asszem az Asus K42JV VX050D

    A pontos kérdésem ez volt.

  • AnTomySm

    tag

    válasz Norb3rto #22187 üzenetére

    Szia!

    Mivel nekem is ilyen gépem van immár 1 éve, tudok véleményt írni róla. (Előtte elmondanám, hogy én olcsóbban adom mint amit belinkeltél, de cserélni nem tudom. Csak ha érdekel.)

    Szóval ílyen gépem van. Eddig teljesen korrekt, megbízható volt ahogy én tapasztaltam. A procija is egész tűrhető. A 2 giga rammal és 250-es winyóval szerelt esprimo v5555-ös gépeket egész jó áron lehet kapni, ha a teljesítményt nézzük (ezért vettem én is). Nem lötyögős a kijelző, jó helyen van a töltő dugaj, így ölben is kényelmesen tartható. Az akksija egész jó(volt már ACER notim az nem bírta ennyire és az akksija is hamar elkezdett gyöngülni). A Windows 7 3.0-ás élményindexet produkál ami valljuk be nem túl sok, de ez a sis mirrage 3+ vga chipnek köszönhető. Igazából ez a gép legnagyobb gyengéje. A proci és a ram 4.9-es.
    Nem melegeszik, nem hangos, nem zizeg.

    Hogy írjak pár hátrányt is: Mivel ez nem a csúcskategóriás gépek közé tartozik, a Fujitsu-S. a szokásos 0 design, és nem túl jó anyagminőséget hozta. Ez alatt értem, ha nyomkodod, néhány helyen "ropog". Semmi extra, biztos láttál már ilyen olcsóbb gépeket, ez is csak a szokásos. A billentyűzet nem túl jól kitalált, bár lehet csak én nem boldogulok vele úgy ahogy szeretnék (10 újjal gépelve), de szerintem alkottak már ennél jobb billenytűzet kiosztást is. Ami nekem még szúrja a szemem az a 3db USB ami elég lenne, de egy vonalban van egymás mellett a gép jobb oldalán. A touchpad 2 gombjának kattanását én kicsit hangosnak találom ,de nemtudom téged zavar-e az ilyesmi.

    Kb ennyi. Amúgy szerintem elég jó kis gép, ha valaki nem játszani akar vele. A régebbi játékok amik még nem igényeltek nagy vga teljesítményt szépen eflutnak rajta. Gondolok itt a Starcraft, AGE, stb korebli játékokra. Mostanában épp falloutozok rajta :) Ha van még kérdésed írj nyugodtan akár privátot is.
    Remélem segítettem.

  • AnTomySm

    tag

    válasz taxi #22203 üzenetére

    Tapasztalatból mondom, hogy ha már nem garis a gép, akkor egy műszerész, villamosmérnök ismerős (ha vannak műszerei hozzá) könnyedén megoldja. Ezért én nem vinném szervízbe, vagy "szakemberhez" sokezres órabérért.

    Ha nincs ilyen ismerős a közeledben, akkor keresni kell a neten valami szakit aki bevállal ilyet.

    Illetve elviszed oda ahova Duree ajánlotta :)

    [ Szerkesztve ]

  • AnTomySm

    tag

    válasz NEMO1968 #22202 üzenetére

    Amióta egy haver gépe meghót oly mód, hogy: először nem ment az egér, aztán a touchpad sem, aztán talán a billentyűzet sem nagyon, végül már be se lehetett kapcsolni sem akkuról, se hálózatról, ha 10 ből egyszer mégis bekapcsolt akkor hibával leállt amint elkezdett betölteni a Win. ÉS A MEGOLDÁS annyi volt, hogy meg lett igazítva a ram, NA AZÓTA én már nem nevetek semmi ilyesmin :D

    De tényleg. A helybeli szervizesek azt mondták, hogy kanyi-munyi, új alaplap "inkább vegyél másikat". Pesten bevitték valahova ott valaki megmozgatta a ramokat és lám jó lett. Nem akartam elhinni, hogy ilyen van, de mégis!

    Szóval akármi van a géppel, szerviz előtt a ramokat megmozgatni! :)

Aktív témák