Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz tututewe #22641 üzenetére

    A két vidkari között kb 15% különbség van memória sávszélességben, amúgy megegyeznek. A proci az álltalad kinézett gépben erősebb (kb 10%-al), viszont a másikban már Core i architectúrás, és energiatakarékosabb valamint kevésbé melegszik. Ha játszani akarsz, a vidkari mindkét gépben közepes, tehát a gyengébb proci sem fogja vissza. A második gépben ha minden igaz, van egy integrált vidkari is és tud kapcsolgatni közöttük (energiatakarékosság). Nem tudom, hogy elsősorban milyen felhasználásra szánod, de első blikkre én is a másodikat választanám, ha hiányzik a prociból az a 10%, könnyen kihajthatod tuninggal is.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz tututewe #22645 üzenetére

    A csillagok elmeletileg a teljesitmenyt merik, gyakorlatilag azt, hogy mennyi profitot hagysz az Intel zsebeben a vasarlassal. Benchmarkok szerint a ket proci kozott kevesebb, mint 10% az elteres sebessegben, de mig a C2D a maga koraban kozep-felso kategorias mag volt, a Core i alapu Pentium-ok gyakorlatilag a mai Celeronok, azaz a zsebpenzbarat procik. Ha ejszakara bekapcsolva akarod hagyni, mindenkeppen a huvosebb es halkabb Core i alapu gepet vennem. A Vegas amugy nem tudom, mennyire minosul mindennapi hasznalatnak, de mennie kell rajta (ha mar ment anno 1.6-os Dothanon 512 ram-al).

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Aktív témák