Hirdetés

Aktív témák

  • swatopluc

    csendes tag

    Sziasztok,

    egy elég egyedinek tűnő problémám van az Acer Aspire 5520G-m DVD meghajtójával.
    Egyszerűen eltűnt - sem az eszközkezelő, sem a BIOS nem látja.

    Áramot kap, mert kinyílik, villog, ha teszek bele lemezt, fel is pörög benne, a fejet is hallom kószálni, de itt meg is áll. Semmilyen diagnosztikai eszközzel nem sikerült kimutatni.
    Tegnap elvittem szerelőhöz, hogy cserélje ki, biztosan a hardver halt meg (nem ritka az optikai meghajtóknál). A szerelő két vadonatúj meghajtóval is kipróbálta, de egyikkel sem ment semmire (vagyis az eredeti benne lévő DVD olvasó/író akár jó is lehet), továbbra sem látszik semmi a BIOS-ban és az eszközkezelőben.

    Az előbb szétszedtem én is, kivettem a meghajtót, kifújkáltam a csatlakozót, hátha az a baj, de visszarakva ugyanúgy semmi. Továbbra is kap áramot, vidáman pörgicsél a lemezekkel, de semmit sem mutat meg belőle.

    Az összes lehetséges fórumot végigolvastam angolul és magyarul, egyik megoldás sem működik (sok nem is való ide).

    Elfogytak az ötleteim, remélem, valakinek van még a tarsolyában, szívesen venném :)

    Köszönettel,
    SwatOPluc

Aktív témák