Hirdetés

Aktív témák

  • Kiss70

    tag

    válasz rayoliviero #20844 üzenetére

    Nem én voltam az okos :)
    De ezt találtam hátha mész vele valamit
    Remélem segít

    "Egy módosítatlan XP számára nem okoz problémát a telepítés során ICH7 illetve nForce3 250-től felfele bármilyen AHCI beállítás mellet felismerni a HDD-t!

    BIOS-ban:
    AHCI | Enabled
    SAATA merevlemezek esetében elérhetővé teszi a vezérlő chip által nyújtott összes lehetőséget (HotSwap, NCQ...).
    AHCI | Disabled

    ICH9 chipset esetében ezeket állítsd be a BIOS-ban:
    SATA RAID/AHCI Mode [AHCI]
    SATA Port0-3 Native Mode [Enabled]
    Ugyan ez a beállítás az ASUS P5K alaplap esetében:
    SATA Configuration [Enhanced]
    Configure SATA as [AHCI]

    Keress hasonló beállításokat a te alaplapodon, hátha megoldja a problémádat!

    A SATA merevlemezeket beállítás függvényében ATA/PATA lemezként mutatja a telepítőlemez számára, így téve lehetővé az operációs rendszer telepítését támogatás (driver) hiányában. Szükségtelenné téve az F6-tal történő driver betöltését is! Az operációs rendszer feltelepítése után a beállítást ismét engedélyezni kell, íg a chipset driver telepítése során ismét van teljes SATA támogatás. Amennyiben kikapcsolt állapotban hagyod a vezérlőt úgy az operációs rendszer teljesítménye (sebessége) jelentősen csökken.

    Néhány BIOS esetében ennek a beállításnak a neve "Compatible mod" vagy "Native mod".

    SATA driverek telepítése, és a NATIVE SATA mód visszakapcsolása

    Ha már kékhalálról van szó, akkor írhattál volna egy STOP kódot! De ha te nem írsz én, majd írok egyet, amelyről azt gyanítom, hogy a kékhalál során neked is kiírt rendszer:

    STOP 0x7B (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE)

    "Eszközillesztőkkel kapcsolatos problémák
    "Stop 0x0000007B" hibaüzenet az alábbi esetekben jelenhet meg:"

    Tiny XP-ből hiányzó videocard driver pótlása

    A TinyXP Rev 04-et próbáltam felrakni egy SATA-s Samsung rendszer hdd-re, de a floppys drájver betöltés nem működött. Az írta ki a telepítő, hogy nem tud olvasni egy bizonyos fájlt. Ugyan ezt a floppyt simán olvasta egy normál Xp telepítője.

    Szóval ennyit az integrált driverekről és a hardverrel való kompatibilitásáról a csodálatos TÁKOLT XP-knek.

    WXPEE Windows XP Extended Edition ReBorn

    Ajánlom figyelmedbe ezt a topicot is, van, akinek működik a REBORN van, akinek nem!
    Pedig ez a release teljesebb rendszer, mint a Tiny!

    A Tiny XP egy nem hivatalos hackelt Windows XP változat. Nincs benne DirectX, Windows Media Player, Windows messenger, és a többi felesleges körítés. Az Internet Explorer nagy része el van távolítva, és csak File Explorerként szolgál.
    A Tiny XP beéri 50Mb rammal, és az egész rendszer kevesebbet foglal mint 500 Mb.

    Fórum!
    Fórum, mégegyszer!

    Ja! Alapból nincs magyar billentyűzet kiosztás benn, bár egy utólagosan létrehozott kiegészítéssel ez is elérhető (szintén amatőr programozók munkája)!"

    Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

Aktív témák