Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manya777

    tag

    Na, mire az alábbi sorokat leírtam bekerült egy hdmi link elé :D De azért nem törlöm ki hátha tudtok segíteni :)

    Sziasztok. Szóval átraktam a gépem egy másik helyre így az addig használt 1,1 méteres hdmi kábel amivel rákötöm a monitort (Acer S240HL) a vga ra (gtx 680) már rövid. Nos van itthon egy 3 méteres hdmi kábel is, amit az xboxhoz használok. Beraktam azt a rövid 1 méteres helyett és az történik hogy minden működik , van kép is, csak mikor kikapcsolom a gépet akkor a monitor nem kapcsol ki, nem áll át "standby" üzemmódra hanem egy kék ablak úszik a képernyőn "a kábel nincs csatlakoztatva" felirattal. Gyakorlatilag ha kihúzom a vga ból a másik végét ugyan ez van. (Az 1 méteres kábelnél ilyenkor no signalt ír, és kikapcsol utána). Itt a másik kábelnél soha nem kapcsol ki csak lebeg a felirat. vettem egy 1,5 est hdmi kábelt az Aushanban ugyan ez a jelenség. Elmentem a 220 volt üzletébe is, ott azt mondta a szakember hogy biztos azok a kábelek amikkel ezt csinálja a monitor, azoknak valószínűleg az árnyékolásuk gyenge, adott egy állítólag minőségi kábelt ami még szemre is vastagabb volt mint az egy méteres amivel tökéletesen megy a gép. Haza hoztam és ugyan az, bedugom a monitorba és azonnal a kábel nincs bedugva úszó kis kép fogad. Minden kipróbált kábel egyébként mindkét oldalán Full Size. Kép mindegyiknél van, használható a gép, de hát azért csak jólenne ha a monitort nem mindig kézzel kellene kikapcsolgatni :( Van valakinek ötlete? :F :U

    [ Szerkesztve ]

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz Bowser #91436 üzenetére

    Szia. Másik windowst nem próbáltál meg telepíteni? Nekem nemrég volt valami olyan hogy biosban ment a bill, lépkedtem vele, majd mikor töltött be a windows a led világítás megszűnt, és onnantól nem ment a bill. Igaz az én billentyűzetem kontakt hibás is néha, de szerintem ha jólrémlik neken az segített hogy felraktam egy másik windowst a win8 64 pro verziót.

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    Sziasztok. Valami nem frankó a PC mmel, de nem tudom mi okozhatja. Lehet VGA? :F Olyan bő 2 hónapja raktam össze a gépet, nagyjából használt cuccok vannak benne. Úgy kezdődött hogy egy ideig tökéletesen működött, majd úgy másfél hónapja elkezdte azt csinálni hogy működés közben kikapcsolt a monitor. A gép dolgozott tovább, egyszerűen mintha manuálisan kikapcsoltam volna a monitort kiírta hogy No signal és annyi, onnantól semmit nem lehetett vele csinálni csak restart vagy a power gombbal leállítani. Teszteltem másik monitorral és azzal is ugyan ezt csinálta. Szóval a monitornak elvileg semmi baja. Aztán megnéztem a gtx 680 at, amin már nem a gyári hűtés van, úgy néztem mintha egy rögzítő csavar hiányozna, és emiatt nem áll stabilan a vga a fészkében. Raktam oda egy csavart visszaraktam a kártyát és kész, onnantól simán működött a gép bő másfél hónapig semmi hiba nélkül, mintha tényleg az lett volna a baja. Egészen mostanáig, mert ismét előjött ez a dolog. A Vga fixen áll a helyén, a driver a legfrissebb. De mégis kikapcsol a monitor ismét. 2 nap alatt 3 szor csinálta, és teljesen mindegy hogy mennyire van használva. Volt hogy játék közben kapcsolt ki terhelés alatt, volt hogy egy sima weboldalt nézegettem csak kb 0 terhelés mellett... mikor pl úgy kapcsol ki hogy közben játék futott akkor a sötét képernyő mellett még hallom hogy a játék megy tovább, hang van kép nincs, majd talán még hallok egy hangot mint mikor felugrik egy windows ablak valami üzenettel. Sajnos ezt elolvasni nem tudom, mert a gépet életre kelteni onnantól csak újraindítással lehet, de mikor újra indul akkor semmit nem jelez, nem mutat, megy minden mintha semmi sem történt volna... Futtattam már tesztet, ezt a heaven bencsmark nevű progit, szépen végig fut mind a 26 lépés, a vga felmelegedik olyan kb 68 fokra, de zokszó nélkül végig megy, ez elatt még sosem kapcsolt ki. lehet ez VGA? vagy mi okozhatja még? Alaplap? Táp? Van bármilyen teszt vagy figyelő program ami megtudná mutatni hogy mivel lehet a baj, vagy ha ismét előjön akkor elmenti, és pc újra indításnál megmutatja mitől lehetett ez a dolog? :F

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz Pulsar #92741 üzenetére

    megnyitom semmi különöset nem látok, bár lehet csak azért mert nemtudom mit kellene kersnem :) :U

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz Pulsar #92741 üzenetére

    Végül is ezt találtam most, nemtudom mi derül ki ebből. a kritikus szintre azért mutatja mert nem hagyományosan állt le a gép hanem power gombbal leállítottam.

    [ Szerkesztve ]

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

Új hozzászólás Aktív témák