Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alexios

    veterán

    válasz Necc #9119 üzenetére

    Azért az m4/3 nem teljesen ugyan az mint a 4/3 rendszer, sőt.

    Amúgy meg ha nem fontos hogy új gép legyen akkor azért jelentősen olcsóbban ki lehet jönni, főleg ha csak ennyi a kritérium, hogy alkalmas legyen "mozgásbefagyasztásra", 1/2000-et de inkább 1/4000-et is tud mindegyik kb. Viszont ilyen záridőnél azért már tényleg jól jönnek a fényerős obik, erre meg ahogy Necc is írta nem feltétlen a kitobi a legjobb, mivel ezek nem a fényerősségükről híresek, de ha használt gépben gondolkozol, akkor ki lehet fogni egész jó áron fényerősebb obikat, főleg ha a fixek(35,50mm) is megfelelnek.

  • Jamby18

    senior tag

    válasz Necc #9119 üzenetére

    Szia!
    Tegnap kipróbáltam a fényképezőt, sport módot egy főútvonlon, illetve a három éjszakai nagy záridős dolgot, a végén annyira elment a kedvem az egésztől (kínlódástól, eredményektől) hogy inkább videóztam és inteligens ISO móddal fotóztam.
    Vagy én vagyok a béna mégha hajtó erő és ötlet 100 van a fejemben vagy rossz géppel csinálom mindezt.
    Csillagos égbolt jelenetmód 15mp záridő.
    Talán ez sikerült a legjobban, vagy csak magam nyugtatom vele de láttam már sokkal jobb éjszakai képet. Mondjuk ezt a fényességet nem értem este nyolc után fotóztunk sötét volt és több kép amit töröltem csak egy fehér kép lett az ISO-hoz nem is nyúltam egyébként nem is lehet jelenetmódokban fix 100-on volt. Állványról!

    Főútvonal, az első autó elmosódását nem értem a többi élesebb.

    Ez volt a tűzijáték mód 2mp záridő.

    Ezt is 15mp záridővel, de nem értem ezt a fényességet mintha délután lenne este elgondolkozva lehet sok volt a közvilágítás?

    Talán jó.

    :(

    Az utolsó kézbe tartva egy inteligens ISO mód.

    Csak kíméletesen, jó lenne ha elemeznénk a képeket milyen hibákat követtem el. Az összes kép állványról készült egyedül az utolsó nem.

    Egy ilyen [link]képet szeretnék csinálni miért nem sikerül?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák