Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz runner 125 #6546 üzenetére

    A ZOOM IN az igen jó könyv, nekem is megvan. Nézd meg a melléklet tartalmát is!

    Nekem az alap NG könyvekből is van pár. Nem rosszak, de a technikai/művészeti alapfogalmakat nem magyarázzák eléggé. Hamar túl lehet lépni rajtuk.

    Nekem amúgy egy olyan könyv kellene, ami olyan dolgokat magyaráz el, mint pl. perspektíva, színek dolgai, kompozíciós elvek. Az NG könyvek érintik, de nem mennek - ebbe se - bele mélyen. Rémlenek dolgok régi rajzórákról (a perspektíva is, meg a komplementer színek is), de már elfelejtettem őket.

    [ Szerkesztve ]

    No stress, no work Today!

  • KTTech

    veterán

    válasz runner 125 #6546 üzenetére

    "Rákerestem az általad említett Baki Péter könyvre, ahogy láttam 1980-as szerzés."

    Na, akkor nem jól kerestél rá :) Mert alig 1.5 éves a könyv (értem ezalatt, hogy akkor jelent meg)... a Sevcsik féle a régi. Egyetlen helyen lehet kapni, itt: Magyar Fotóművészek Szövetsége titkársága (Budapest VI., Nagymező u. 20.) További információ: (1) 311 2626. 6000 Ft-ba kerül, szerintem nem is drága.

    Egyébként: ez a könyv kőkeményen taglalja a fényképezés fizikáját, elméleteit, törvényeit (sőt, még a szerzői jogokról is esik szó benne). Szóval nem könnyű délutáni olvasásra van kitalálva. Márpedig az alapok nem változnak akár digitálisra, akár analógra fotózunk...
    A kötet 716 oldalas, keménytáblás, cérnafűzött kivitelben került megjelentetésre.

    Amit még ajánlok: John Freeman - Fényképezés enciklopédiája, NatGeo sorozatból: Peter K. Burian, Robert Caputo - Tippek-Trükkök.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák