Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovbandi82

    őstag

    válasz Ear001 #76008 üzenetére

    Igen, speakon csatin agyaltam, bár igazából csak hallottam. Van 2 meg 4 pólusú, nem igazán tudom merre induljak el...
    A zajjal sokáig küzdöttem, sajnos BMW, mindenhol komfort elektronika meg tápkábel van. Az RCA-k, kábelek külön vannak vezetve, tényleg tanácstalan vagyok. Már csak arra tudok gondolni, hogy a fej szedi össze a tápból. Igazából a DSP előtt már nem volt zajos a rendszer.
    A DSP vagy az erősítő hangerejének levételekor elmegy a zaj, de akkor meg hangerő nincs sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    válasz Ear001 #76008 üzenetére

    Esetleg még arra gondoltam, hogy a berángatott Gladen ECO kábelek nem faszák. Agyaltam, valami speckóbb, csavart érpáros RCA beszerzésén. Esetleg a Sony erősítő érzékeny erre, annak a cseréje is megfordult a fejemben. Csak ugye megint nem kis összeg, és ha beszopom, és nem jó :D Az a legnagyobb bajom, ötletem sincs, mi lehet a gond. Az erősítők megfelelő tápot kapnak, egy helyre vannak testelve, az RCA-k az autó bal oldalán futnak, mivel a jobb oldalon megy egy vastag kábel a generátortól az akkuiig.Mások sokkal nagyobb katyvasz, csinálnak, csak összeokádnak mindent, és semmi ilyen gondjuk nincs, nekem meg, aki tényleg odafigyel mindenre, így szopik :D
    Még a fent leírt dolgokat megpróbálom, meg veszek egy táp zavarszűrőt a DSP-nek meg a fejnek, és ha így se lesz jó, felgyújtom :D
    Múltkor például fejegység mögötti kábelek kibogozása, a táp jobbra, az RCA-k balra eltolása megoldotta a problémát teljesen. Még annyi, mivel a SUB kimenet nem egészen jó a fejegységen - vagy a régi erősítőm nem szerette, de random elment a mély - , a REAR kimenet van Y-al megoldva. Lehet azt megszüntetem, úgysincs már rá szükségem...

Új hozzászólás Aktív témák