Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ma történt egy elég kellemetlen eset.. Hirtelen recsegés zene közben aztán elhalkul minden.. Rögtön félreálltam,gyújtás le,fejegység kikapcs,de addigra már megcsapott egy enyhe égett szag...
    Az erősítőmnek ilyen idióta gyors csatlakozója van, kábelek egymástól 1mm-re körülbelül.. KÉP
    Sima sodrott réz vezetéket be kell dugni és csavarral rögzíteni.. Én ezt rohadtul rácsavaroztam,utána mindegyiket egyesével megrángattam.. Oké,biztos nem csúszik ki.. Ránéztem még párszor,ok,helyén van.. Nah ma amikor elővettem az ülés alól akkor félig ki volt csúszva a magas pozitív és negatív kábele, gondolom elég ha összeér pár szál.. :W Égett szag onnan jött ahová ezt a csavaros csati "aljzatot" be kell dugni.. Újrakábeleztem,hogy felmérjem a károkat,újra bekapcs, azóta se diagnostic, se power led nem világít. Csak a belső biztije szállhatott el vagy a végfoknak is annyi rövidzárnál? (elméletileg van benne rövidzárvédelem..)
    Első gondolatom az volt,hogy felgyújtom ami előtt ő gyújtaná fel az autómat,és veszek egy normális sarus terminállal rendelkező erőt, de talán szigetelt érvéghüvellyel meg lehetne oldani,nem? :F
    Mert ez így hosszútávon nagyon nem tűnik jó ötletnek..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák