Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsa7

    őstag

    Most részemről is jön 1 kis tapasztalat megosztás. Egyrészt simi-től megvettem a Mohawk MP-1 magasakat, így végre megoldódtak a problémáim bizonyos frekvenciájú magas hangokkal, amik eddig túl élesek voltak számomra. A selyem magassal végre a felső tartományom finom lett, nem harsány helyenként, hanem sokkal egyenletesebb, kifinomultabb. Még keresem a megfelelő vágási frekit, de már most óriási javulás van. Ezzel a NASA megoldással rögzítettem egyenlőre ideiglenesen őket: 1 2 3 4
    A pozíció nagyjából összeált, de így még tudok rajtuk állítani ha kell, és bármikor eltávolítható, áthelyezhető, roncsolás mentes megoldás. Tudom vándoroltatni az A oszlopon. Majd kitalálok valami kultúráltabbat, de ezzel már együtt tudok élni addig is. A kábel elvezetésre sok alternatívám nincsen, de a kédergumi egész jól eltünteti.

    A másik része, erősítőről vágva a szettet, külön csatornákról hajtva.
    Nekem eddig nagyon bejön a dolog. Az alany egy Alpine MRV-F405. Egyszerűbb lenne fejről vágni, és persze ott tudnék állítani meredekséget is, így csak fix 12db/oct vágásom van. Ennek ellenére, már itt érződik a javulás és előrelépés. Nem panaszkodtam eddig a dinamikára és a színpadommal is elégedett voltam, de így a dinamika meglepő mennyit javult és azzal, hogy végre külön tudom időkorrozni a magast és a mélyközepet, végre jobban tudok vándoroltatni magam előtt mindent. Persze, mire ezt összejátszom normálisan, az is el fog tartani 1 darabig, de látom benne a potenciált és már most is elég jó. A másik, hogy a magas hangerőt végre finoman lehet szabályozni, így pont olyanra tudom belőni, ahogy nekem kényelmes. Aki nem akar aktív fejet venni, de az útjába kerül egy normális keresztváltós erősítő, annak csak ajánlani tudom ezt a megoldást. Persze nem árt, ha normálisan van feliratozva a freki poti, mert van olyan erősítő, amin a potinál csak a kezdő és vég freki van feltüntetve. Na azon aztán ember legyen, aki beállítja...

    Egy érdekes jelenséget figyeltem még meg, amire várom az ötleteket, mi lehet az oka: Nem mozdítottam a mélyládán, nem tekertem a láda gain-en, nem állítottam a mélyközép-mélyláda keresztezési frekvenciáin. Ennek ellenére, mióta külön van hajtva a szett minden hangszórója, a mélyládát kb. a felére le kellett vennem hangerőben, ahhoz képest ami volt. Minden más esetben úgy éreztem, hogy ordít. A mélyközép és a láda polaritásai nem változtak. (A magasakat fordítottan kötöttem be) Előtte a ládát próbáltam 180°-al eltolt fázissal is, tehát ismerem, hogy úgy milyen volt a hangja. Így nem értem ez mitől van. Ha attól, hogy a mélyközép tetejét is vágom 12db/oct-al, és emiatt fázis fordulás lenne, akkor az nem ugyanazt eredményezi, mint amikor a ládát fordítottam 180°-al, amíg nem volt a mélyközép teteje vágva?

Új hozzászólás Aktív témák