Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz proci985 #16048 üzenetére

    Igen, nem tudom, miért nincs normálisan kivitelezve sok helyen. Annyira nüansznyi plussz költség és tele a net vele, hogyan érdemes jóra csinálni.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • niof

    addikt

    válasz proci985 #16048 üzenetére

    Egyébként erre a digitális jelátvitelre visszatérve. Az elég egyértelmű, hogy pl. az USB kábelek is elektromos kapcsolatot létesítenek két eszköz között, bizonyos feszültség és átviteli frekvencia mellett. Az USB kábelre amúgy a szabvány elég pontosan leírja, hogy a szerint milyen paraméterekkel kell rendelkezzen.
    Annak idején, mikor vettem a Supra kábelemet, eléggé utána jártam a témának, mert műszaki emberként én is egy egészséges szkepticizmussal álltam a dologhoz, nagyjából ismerve az általatok is felsorolt tényeket. Na de induljunk ki abból, hogy beírjátok a Google keresőbe hogy USB eye diagram. Ez nagyon sokat elárul, már csak a képek, nem is muszáj feltétlenül mélyebben belemenni. A lényeg az, hogy vannak olyan rossz konstrukciójú kábelek, amik olyan zajosak lehetnek, hogy bár működik a használt eszköz vele, de annyi javítást kell végezni, vagy annyiszor újra kell küldeni a csomagokat, hogy pl. egy DAC esetén már okozhat hallható hibákat. Csak mellékesen jegyzem meg, tudtommal a Supra az egyetlen gyártó, aki hivatalos USB minősítéssel árulja a kábeleit, tehát, a szabványban lefektetett összes kívánalomnak megfelelnek, az impedanciától kezdve a geometrián át. Elég sok olyan USB 2 A-B kábelt dobtunk ki pl., amit valami készülékhez csomagoltak, és nem jól működött. Megvizsgálva a kábelt, a csatlakozó érintkezői teljesen síkban voltak, ráömlött a fröccsöntéskor a műanyag, így az érintkezés vagy jó volt, vagy nem.
    UTP kábelre is létezik ilyen vizsgálat (UTP eye diagram), könnyen belátható, hogy a gyenge minőségű kábel csak alacsonyabb frekvencián működik jól (mondjuk 100MHz-ig). Nem véletlen, hogy a magasabb besorolású kábelek (Cat6-7-8) már szeparátorral, és többszörös árnyékolással vannak ellátva, hogy a magasabb követelményeknek megfeleljenek.
    Szóval igazából lehet köze a digitális átvitelnek a kapott hanghoz, de persze nem úgy, hogy alátámasztjuk a routert, vagy lerakunk egy unikumos üveget a sarokba. Ez egy sokkal komplexebb dolog. Sokkal több múlik a megfelelő tápoláson, mint a digitális átvitelt biztosító kábeleken.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák