Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz niof #16050 üzenetére

    Nem mondom, hogy hülyeséget írsz, de az USB-t ne keverjük az UTP-vel (amin Ethernet forgalom megy, tehát nem a riasztórendszer jelzőkábeleiként használjuk, vagy morzéra, egyébre).

    USB-nél a kapcsolódás típusa többféle lehet, az USB-Audio megengedte a hibázást a realtime-itás megkövetelése miatt, míg egy nyomtató ha egymilliárdszor küldöd ki rá ugyanazt a Word fájlt, minden egyes alkalommal hibázásmentesen síkugyanazt fogja kinyomtatni mindig (míg szét nem esik) :D Kizárt, hogy hibázzon az átvitel, mert az ADAT típusú és a kontrollerek gondoskodnak a hibajavításról, ha pedig ez így van, az átvitel konzisztenciája garantált, nem 99%, hanem marad 100% helyesen minden.

    UTP-nél egészen más a helyzet, Ethernet esetén. A legratyibb kábelen is átmegy minden, mindaddig, míg a két oldalon lévő egymással beszélgető kontrollerek a frekvenciák, erek állapota (és azok viselkedése) mentén ezt lekommunikálják egymás között, hogy mi fér bele és mi már nem, egyik vagy másik szerint.

    Volt egy gigabites UTP-m még előző albimban, odacsuktam többször is az ajtóval, nem akartam falat fúrni. Idővel észrevettem, hogy az 1000-es Digin lassabban csorgott minden, miiii a fene van. Ránézek az interfészre, 100Mbit. Felnézek, hát nyitottra volt már szakadva a külső köpeny, erek kint látszottak élesben. Kicsit megmozgattam, 10Mbit, megint mozgattam, másik szögben meg 1000Mbit, simán így váltogatott ilyen 10-20mp-es késésekkel kb.

    De akár 100Mbit-en volt (azaz már észlelte, hogy szar a kábel), akár 10Mbit-en (azaz már nagyon szar a kábel), a 10Mbit-en sem nézett ki máshogy a prohardver és egy fikarcnyi loss-om sem volt online játék alatt, ping/latency kiváló.. szóval .. az Ethernet amíg van kapcsolat, 100%-osra korrigál, hiba nélkül. Ez a WiFi-re is él, csak a közeg rádióhullámok, nem réz, jelen kontextusban ennyi az eltérés mindössze. Ha jön egy zavartatás, villámgyorsan lentebb veszi kicsit a szélessávot, ismételni így is ismétel eleget már mindkét oldal, mégis, ezt olyan logika (és sebesség) mellett teszik, hogy nekünk nem tűnik fel, szóval ha otthon wifiről játszok online, nem fogom észrevenni a jel minőségének romlását azért, mert a feleségem elmegy a router előtt a konyhába, hogy főzzön valamit.

    Az USB Audio egészen más tészta és kapcsolódási típustól függ, mire képes, egyiknél (lásd nyomtatókábel, adat átvitel) totál mindegy a kábel minősége, míg a "minimumot" hozza ami kell a névleges X megabit átvitelhez a két oldali kontrollerek szerint. USB Audio esetén már összetettebb, de itt VoidXs kolléga tudna mutatni olyan példát, amikor picit is csak hibázik, hogy az milyen hangú. A gyártók zöme rájött, hogy sokkal kevesebb is elég USB Adat módban, mint amit a szabvány elég szigorúan amúgy, megad.

    Ethernetnél, Wifinél tényleg nonszensz, azt nem lehet "ő így gondolja, ő meg úgy, fogadjuk el egymásét és éljünk békében"-el elintézni, ott eléggé fekete-fehér az egész.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák