Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz BBéci #15992 üzenetére

    Szerintem egyszerűbb a dolog ennél. Valóban, a fellelhető mérések nem, vagy hibahatáron belüli eltéréseket mutatnak, mégis van különbség. Jómagam météspárti vagyok, mégis hallok különbséget egy réz és egy ezüst kábel közt például. Cserélgettem már IC, hangfal és tápkábelt is, de mivel nem híg-end a cuccom, utóbbit annyira nem éreztem mérvadónak. Az első kettő viszont akár egy belépő szintű rendszeren is működik.
    A mérésekre visszatérve, simán el tudom képzelni, hogy bár alapos munkát végeznek, talán a módszer nem megfelelő. Lehet, hogy önmagában mérve egy kábel elektromos tulajdonságait, nem fog mérvadó különbséget mutatni egy teszkós RCA egy fejlettebb kábellel szemben sem. Lehet, hogy a méréskor rendszerben kellene gondolkodni, és úgy mérni. Mert egy "darab drót" önmagában kevés, hiába vannak saját, jól mérhető fizikai paraméterei. Nem láttam még olyan mérést, ami a forrás+IC+erősítő triumvirátust együtt vizsgálta volna. Mert a kábel fizika tulajdonságai korrelálnak az előtte és utána lévő berendezések tulajdonságaival, és így már lehet, hogy méréskor jobban beazonosíthatók lennének a különbségek a kimeneten.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák