Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kakukkos

    csendes tag

    Sziasztok - az első töltés kapcsán egy megjegyzés / kérdés / észrevétel: most vettem egy új Xperia-t. A mobilos üzletben az instrukciók között elmondták azt is, hogy első alkalommal 16 órán át töltsem. Bár nem emléxem, hogy lítiumos-e az akksija (bár szerintem ma már mind lítiumos), de akkor ez a javaslat mellőzhető?

  • kakukkos

    csendes tag

    válasz b0bcat #325 üzenetére

    Köszönöm a választ - remélem, engem a Jézuska lep meg egy ilyen Csodával... : :K Csak győzzem kivárni! :))

  • kakukkos

    csendes tag

    Sziasztok!
    Már hetek óta figyelemmel kísérem a fórumot. Örülök, hogy ilyen jól kinőtte magát. :) Nekem is meghozta a Jézuska a "Tepsifont". Működik, nem röccen, de néhány gyári alkalmazást a világért sem tudok róla letakarítani. Igaz, nem rootoltam - gondoltam, nincs rá szükségem, annyira nem vagyok egy IT zseni, de most, hogy itt megakadtam, és kínomban véletlenül telepítettem az egyébként letakarítani kívánt cloudtv 12 megás frissítését, úgy döntöttem, segítséget kérek. Hogy a viharba lehet innen törölni nem kívánt app-okat? Telepítettem egy Uninstaller nevű appot, de semmi olyannak a törlését nem ajánlja fel, amit szeretnék (Go Launcher, Cloudtv, Box, Stopper Watch, stb.)
    Mit tanácsoltok? Vagy elkerülhetetlen a rootolás? Előre köszi a válasz(oka)t!

  • kakukkos

    csendes tag

    Egyébként, ha már írok, gondolom, akik csak szemeznek a készülékkel, kíváncsiak az első tapasztalatokra. Neki(k) írom:
    A 2. generációs (dual core) készüléket kaptam. A Mobileuncle-ben megnéztem - az iphon 4 kameráját örökölte. Nekem eddig egy Nokia 6300 és egy Nokia 6303 teljesített szolgálatot. Teljesen elégedett vagyok ennek a készüléknek a sokat szidott kamerájával. Gyors, gyorsan lehet törölni is, ha nem kell. Persze nem a kamera az első. A fő SIM-em Vodafone, térerő problémám nincs vele. A másik SIM Telenor. No itt vannak már gondok. A szobán belül gyakran teljesen elveszti a hálózatot. Mivel ezt a SIM-et csak hívások fogadására használom (egyre kevesebben ismerik ezt a számot), ezért ez nem zavar annyira. A szabadban nincs térerő probléma. Telefonáláskor a hívás minőségével sincsen semmi probléma. Eleinte nagyon halk volt a max. csengetési hangerő és a beszéd hangerő is, de Mobileuncle-vel sikerült orvosolni a problémát, ahogy a fórumban megtaláltam.
    Ami nagyon tetszik, hogy a Google térképe kiváló. Rendkívül gyorsan megmutat bármit - nem kell várnom a térkép mozgatásakor egy ezredmásodpercet sem. Az útvonaltervezés is nagyon gyors. Igaz, navigálásra nem használom, csak címek megjelenítésére és útvonaltervezésre. Navigációra külön készüléket használok (azon FM transzmitter is van, így "nélkülözhetetlen".
    A másik, ami nagyon tetszett, hogy a Google kereső és a Google térkép is megkeres bármit, amit (szó szerint) bemondok neki, a mikrofonon keresztül. Persze lehet, hogy ez egy "ősrégi" szolgáltatás, nekem új, és kiválóan működik. És POI-t is simán mondhatok neki, azonnal felismeri. Kiváló!
    2x2.500 mAh akksi van hozzá. Folyamatos nyúzással 1 napot bír. Átlagos felhasználás (pár óra wifi, egész napos bluetooth, sok telefon) mellett szerintem másfél, 2 napot is bírni fog. Egyelőre nagyon elégedett vagyok vele.
    Nem tudom, 1, vagy 2 fólia van rajta. Ezért biztos ami biztos, nem húztam még le róla (azt az) egyet sem. Nekem az a liftes bőrtok kéne leginkább hozzá. Nem tudom, hol lehet az ő méretében kapni, de asszem inkább csináltatni fogok egyet bőrből. Elegáns és vélhetően tartós is lesz.

  • kakukkos

    csendes tag

    Poganytamas, Csongi, köszönöm a tanácsot. Túl vagyok az instrukciók alapján a rootoláson én is. Minden rendben folyt. A menüben megjelent a SuperSU superuser is. Viszont amit leginkább akartam, hogy törölhessem a Go Launchert, a CloudTV-t, a Boxot, stb., sajnos az azóta sem megy. Az Uninstaller app-ban meg sem jelennek ezek. A Play Áruházban pedig nem jelenik meg az az opció, hogy eltávolítás (pl. a CloudTV-ben csak frissítés ill. megnyitás lehetőségek közül választhatok).
    Gondolom, valami beállítást kell még elvégeznem, hogy ezeket is megoldhassam. Erre van tanácsotok? Vagy bárkinek? Köszönöm, előre is!

  • kakukkos

    csendes tag

    válasz poganytamas #887 üzenetére

    Szia Poganytamas! Koszi az otletet. Sikerult. A masik hozzaszolast is koszonom!

  • kakukkos

    csendes tag

    Sziasztok! Tudtok arra valamilyen megoldást, hogy a teló vízszintes üzemmódban elforgatva jelenítse meg a tárcsázó felületet? A feleségemnek Xperia Ray-je van, 2.3-as Androiddal, és az gond nélkül elforgatja a tárcsázó felületet, ha a készülék fektetve van... Egyébként nincs gondom a giroszkóppal, mindenütt működik. Feltételezem, hogy az alkalmazással van gond. A kocsiban kényelmesebb (és biztonságosabb is) lenne... Köszi, előre is!

  • kakukkos

    csendes tag

    Sziasztok! Infóval szeretnék szolgálni tokról. Nekem a 2. generációs, 6577-es aTAB5-öm van. Kb. 1 hete vettem neki az Auchanban egy bársony tokot. Ne a telefon körül keressétek, hanem a bazár soron (én konkrétan Solymáron vettem). Eredetileg 409,- HUF volt az ára (én ennyiért vettem), de most láttam, hogy levitték 299,- HUF-ra. Méretben tökéletes (szélességre is, hosszúságra is kiváló). "Zárja" is van - mint a régi pénztárcáknál, itt is két acél(?) lemez lehet belevarrva a tok nyílásánál, amit ha a két szélénél megnyomtok, kinyílik. Ár-érték arányban szerintem kiváló. Egy baja van - szépen összeszedi a szöszöket. Fényképet most nem tudok feltölteni, mert lenn hagytam a kocsiban... :D

  • kakukkos

    csendes tag

    Sziasztok! Sajnos még nem kaptam visszajelzést egy korábbi kérdésemre, ezért most ismét felteszem (hátha átsiklottatok felette) :D : Tudtok arra valamilyen megoldást, hogy a teló vízszintes üzemmódban elforgatva jelenítse meg a tárcsázó felületet? A feleségemnek Xperia Ray-je van, 2.3-as Androiddal, és az gond nélkül elforgatja a tárcsázó felületet, ha a készülék fektetve van... Egyébként nincs gondom a giroszkóppal, mindenütt működik. Feltételezem, hogy az alkalmazással van gond. Köszi, előre is! :))

    [ Szerkesztve ]

  • kakukkos

    csendes tag

    válasz Tacsman #1476 üzenetére

    Szia Tacsman! Nekem a 2.(?) generációs aTAB-om van. A feleségem vette az Auchanban, Solymáron valamikor decemberben. Azt hiszem - lekopogom - hogy az egyik (ha nem a) legjobb szériás teflont foghattam ki, ugyanis gyakorlatilag semmi panaszom nincs vele. Annyit pontosítanék a leírásodban, hogy bár 212. októberi a KERNEL, de 4.0.4-es Android van rajta. Szerintem ár-érték arányban magasan best-buy!

  • kakukkos

    csendes tag

    válasz ssj81 #1494 üzenetére

    Persze - holnap lefényképezem. Egyébként most felugrottam egy aukciós oldalra, beírtam, hogy szemüvegtok, és egy csomó találat van, ami akár telefontartónak is használható. Bőven van 1000,- HUF alatt találat, és van köztük bőr is...

  • kakukkos

    csendes tag

    válasz ssj81 #1494 üzenetére

    Sziasztok! Tegnap ígértem, hogy teszek fel fényképet a madarasteszkós "szemüvegtokról". Íme hát.

    Ma volt "szerencsém" havazás közben kipróbálni a telefont. Néhány hópihe totál betett neki. Ki kellett kapcsolnom és újraindítanom. Ez volt az első alkalom, hogy a telefon lefagyott. Megbocsátom neki. :)

    Próbálom feltölteni a képeket, de valamiért csak egyet tudok feltenni. Pedig többet készítettem...

    http://mobilarena.hu/dl/upc/2013-01/18/354368_tszzbhvwigwj2ptz_dsc_0579_3.jpg
    http://mobilarena.hu/dl/upc/2013-01/18/354368_eucqihkmbaktdskb_dsc_0580.jpg
    http://mobilarena.hu/dl/upc/2013-01/18/354368_ey0esqaimkrzyckb_dsc_0581.jpg
    http://mobilarena.hu/dl/upc/2013-01/18/354368_z9ztpabz85rze4rv_dsc_0582.jpg

    [ Szerkesztve ]

  • kakukkos

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én is megvédem a gépet! Ha jól számolom, nekem a 2. generációs 2. sorozatából van példányom. Karácsony óta nyúzom.
    Telefon - hívásminőség oda-vissza tökéletes - mindkét SIM-en;
    Csengetési hangerő - Mobiluncle Tools-szal megoldva, megfelelő (javarészt bluetooth headset van a fejemben, így alacsony hangerő esetén sem lenne gond);
    Mobilinternet - kiváló. Wifi hotspotként és USB megosztással is használható, kiválóan működik;
    Wifi - a vételi erősség nem az erőssége :D, de használható és stabil;
    Bluetooth - stabil, vétel megfelelő;
    GPS - állítólag az enyémben még a gyengébb van. Ennek ellenére mozgó autóban, másodpercek alatt belövi magát és nem bont kapcsolatot;
    Képernyő - kiváló fényerő, betekintési szöggel nem foglalkoztam még sosem, színek megfelelőek;
    Giroscope - alapvetően jól teszi a dolgát. Néha megfeledkezik róla, de ez csak akkor fordul elő, ha nagyon sokat nyösztettem már. Elnézem neki. Álló módban is elég széles. :D
    Lefagyás - egyszer sokallt be néhány hópehelytől. Se előtte, se utána nem volt ilyen gondom;
    Gorilla Glass (vagymi) - hogy van-e vagy sem, nem tom', de a kocsi műszerfaláról kétszer fordult le :Y a két ülés közé a sebváltó és a kézifék köré - semmi gond (no persze kitalálok valami biztonságosabb megoldást majd).
    Kamera - Van! LED-del! Sőt! Elől is! :D Skyp-ra kiváló. Egyébként nem foglalkoztat, minimálisan használom. Célnak megfelel. Kirándulásra jó a feleségem Xperia Ray-je meg egy tükörreflexes...
    Hálózati töltő - éjszakára megfelel (nem világít, de töltés közben valóban kezelhetetlen a képernyője - Xperia Ray 850mAH-os hálózati töltővel, ill. USB kábelről való töltéssel kifogástalan);
    Intenzív napi használat mellett (GPS, Wifi, mobilinternettel az egyik SIM-nél, sok bluetooth-szal) másfél napot is elmegyen...
    Ár-érték arány: KIVÁLÓ, egyértelműen jár az AJÁNLOTT plecsni! (Szerintem is lelke van.) :K

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés