Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ducati113

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ne haragudjatok,hogy nem olvasok vissza több oldalt.Nem tudom,hogy a kérdésemre kapnák e választ vagy találnák e választ.
    Asztali Gyalugép vásárlása elöt állok és segítséget szeretnék kérni.Otthoni barkácsolásra szeretném.
    Két gép között vacillálok. Einhell TC-SP 204 és Scheppach HMS 1070.
    Igazából az 50mm kés különbségen kívül semmit nem tudok a két gépről.
    Viszont azt látom,hogy mindegyik olyan mint a nyúlszar. Egyformának tűnek.
    De ez igaz a többi gyalugépre is. Kínai egyformaság ez tükröződik.
    Nagyság nem feltétel viszont a pontoság és használhatóság igen.
    Szeretném ebben a tanácsotokat kérni még is melyiket vegyem?

  • ducati113

    csendes tag

    válasz thyeby #45230 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat. :) Hát nem vagyok egy asztalos így nagy beruházást nem szeretnék rá.
    Viszont mikor dolgozni szeretnék vele akkor nem szerelgetni akarok. :Y
    Mert annál jobban nem rühellek semmit. :W
    Nem bútor készítéshez szeretném. És valószínű sokat nem lesz használva. De másnak meg nem szeretek könyörögni.Na meg az idő,hogy mikkor lesz kész. Ismerös gondolom.
    Én is ezt az Einhell TC-SP 204 gondoltam. Az árukeresőn TOP1 de gondolom ott nem a mesterek véleményeztek.Hanem ilyenek mint én.

  • ducati113

    csendes tag

    válasz pacman_123 #45236 üzenetére

    Mindenkinek válaszoljak! Ezek a meghosszabbítások és beállítások nem okoznak gondot.
    A gépnek a tuningolása sem,hogy minél többet kihozzak belőle. Ezektől a dolgoktól nem félek.
    Gép legyen üzembiztos nekem ez a lényeg. Minden mást megoldok a müanyag dolgoktól a beállításokig mindent. Hogy kést hol és milyent vegyek ez egy jó kérdés. Éleztetés megint mert nem tudom,hogy a környékünkön ki foglalkozik ilyennel. A nem használom sokat és mért nem megyek gyalultatni máshova.
    Erre csak azt tudom mondani,hogy nekem :((( ad uramisten rögtön :C szoktak kelleni a dolgok.
    Nem megyek senkihez semmiért. Egy nem szeretek kuncsorogni,kettő most azonnal!!
    És a legfontosabb amit én megcsinálok az meg is van csinálva!! Még ha tovább is tart!!
    Ezektől az önjelölt mesterektől már tele a tököm. Hűtőszerelőt hívok de a végén nekem kell megcsinálni. Persze a 25 ezret kifizettem. :W Örülsz,hogy találsz szerelöt és egy balféket fogsz ki. Én már úgy vagyok berendezkedve,hogy senkihez nem kell mennem semmiért. És mindent megcsinálok saját magam.
    Nemérdekel,hogy a gép nem hozza vissza az árát.De azt hiszem többet spóroltam azzal,hogy nem járnak hozzám szakemberek.A munkadíjon megveszem a gépeket és szerszámokat. Mellesleg jólesik azt mondani,hogy én csináltam,amikor megkérdezik ki csinálta. Pl.Kazán csere 25 ezer, 40 ért vettem egy komplett aparátott és kicseréltem én. Az meg,hogy mennyi mindenre használtam már!!! Valószínű az életem végéig kiszolgál.
    Jó az ha az ember mindenhez ért. Fémipari dolgok megvannak,most fejlesztem a faipari dolgokat.
    Köszönöm a segítségeteket!! :R Egész élet a fejlődésről és tanulásról szol!! :)

Új hozzászólás Aktív témák