Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #9632 üzenetére

    Megkerestem ezt a csavart ,amire nekem szükségem van ahol árulják (több helyen) belőle úgy 15-30 féle gyártmányt, hogy néz ki, milyenek vannak .Megállapítottam hogy nekem a kicsi ócsó nem jó, mert kicsi, avval nem tudsz szorítani, a nagy meg drága. Megnéztem ami nekem szimpatikus méret úgy 8cm (ezt megadják a gyártók mekkora az átmérője), itt már van erőkar könnyen meg lehet szorítani nagy erővel.Az íveket szemre + centivel csináltam egy szabályos kerek darabbal rajzoltam meg,úgy hogy az ívek darabszáma meg legyen,ami a gyárin akkor már hason-ló lesz , és a kütyü szárára ne lógjon rá az ujjam,az ív közepén , hogy jobb fogása legyen meg kellett olyan magas szár, hogy az ujjam ne ütközzön , a szorítandó síkkal ,ha megragadom a csavarantyút .(ebből lehet azért laposat szárnélkülit , vagy alacsony szárral is csinálni ahol nincs hely , valamint lehet apásat meg anyásat is attól függ , hova lesz).
    Körkivágóm nincs 1000ft-os gyatra eldobhatót nem akartam venni 2x-i használatra, utána kuka, komoly 15.000-es készlet pedig igazából nem hozta volna be az árát, olyan ritkán kell nekem.Meg abból is láttam törött megszakadt menetű hajtórészűt...Aztán az ócsó készlet(et) égetné mert bükkfa , csak fistelne :)
    Szalagfűrészem nincs , eddig nem kellett (klasszikus vagy stylbútorgyártáshoz nem árt az íves lábakhoz , habár lehet a 3 dimenziós maró (ami kézzel vagy 1-2 mozgató mocival tekergetett kézi CNC gyanánt lesz nekem) ezt is pótolja majd,(vagy csak bizonyos lábtípusoknál) ,de ez a jövő zenéje nálam ,legalábbis minimum 2 hónap , max -gondolom nem tom :D )
    Csiszolni próbáltam , hát a bükkfa kiröhögte a kis rádiuszú csiszolóhengeren (ami kb. befért az ívbe) levő kis csiszpapírt , ellenben láttam hogy szépen koptatja , égeti a papírt tehát hiába is cseréltem volna ki, nem lett volna tartós a hatás, meg szörnyű lassan vitt le 1mm-t
    Hogy őszinte legyek nem vitt rá a lélek,iszonyodtam tőle :N hogy ezeken a kis íveken bükkfában kínlódjak valami 800Ft-os derága kanyarítólappal ,aki nem szeret vágni laplengetés nélkül ,ellenben szeret megsülni a bükkfában.Aztán meg lehet utánkínlódni hogy kinézzen valahogy.
    Úgy gondoltam kipróbálom, ezt a lépcsőt kihagyom. Lehúztam egy 95mm-es csíkot 2500mm-es teljes tábla hosszban , felkockáztam és egyből kimunkáltam lacafaca nélkül (a kis szárnak való köröknek négyzet korukban lecsaptam a sarkát, de valszeg felesleges, ha a nagyokat anélkül is megcsináltam . Meglepetésemre remekül ment 1 perc alatt /db. :) De sok anyagot megevett 50cm ha maradt 14db fej és 28szár után.(14 csavarhoz)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák