Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thomgrande #8177 üzenetére

    Szerintem a fentemlített cserélhető késes fejhez a kések elérhető árúak , igaz hogy csak HSS , a keményfát nemigazán komálják, az mdftől meg elégnek .Namindegy én is felsőmaróban nyomulok más nem jöhet szóba ,ez nálam az egyik univerzális alapgép aminek mindent meg kell tudnia csinálni amit a nagygépeknek (megjegyzem amit felsőmarókésre költöttem abból két nagyon szép asztalosmaró cél marófej kijönne) ezekszerint tényleg olcsóbb, :D nem két felsőmarószerszámom van.

    Szerintem is azt a gépet csak villámgyorsan összedobta hogy kipróbálja vésőszerszámot.De ez lényegetelen, a lényeg: ami érdekes azt kell nézni a többi nem érdekel.Nem?Én azt szoktam nézni mit lehet alkotni nem azt hog yhogyna rúgjak bele valakibe , hacsak nem útálom nagyon az illetőt(ilyen érzelmi állapotban viszont nem lehet hatásáosan jókat rúgni az illetőbe hanem csak hideg fejjel :D )

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz thomgrande #8177 üzenetére

    Igen feltűnt, hogy van itt jó pár hobbista, de mi számít hobbistának? Szerintem akinek már több nagyobb gépe is van otthon plusz maga is építi azokat és éppen azon töri a fejét hogy kontraprofilos ajtót szeretne összerakni platolt betéttel, hát az lehet, hogy csak ritkán műveli az asztalos szakmát, de már kicsit több mint hobbista. Mind ezeket tovább gondolva, sztem ha fattyú666 ilyen mértékben beruházott már gépekre gondolom hosszabb távon komolyabban gondolkodik, és hosszabb távon pedig az asztalba épített felsőmaró nem egy komoly elgondolás pláne kontraprofilos ajtó gyártásához.
    Persze jó dolog, meg nekem is van, de nem szabad rá sokat beruházni.Annyiból szokott jó lenni hogy néha jobb az anyagot fogva meggömbölyíteni vmi kisebb alkatrésznek az élét(gondolom Thyeby dolgozik közülünk így a legtöbbet), mint a nagy marót emelgetni.Ennek viszont elég egy A3/A2-es papír méretű, 20mm vastag rétegelt lemez asztal, 4db erősebb 30cm hosszú fa lábbal, amit le lehet fogatni a gyalupadoz. Egy ekkorka asztal viszont kevés kontraprofilos ajtó gyártásához, ezért is javasoltam hogy inkább az asztali maróba vegyen marókést , mert hosszú távon az a tuti.
    A szerszámokról meg még annyit hogy amit mutattam Dimar marókat fattyú666-nak az 1800-as hsz-nél ott a kontraprofil kés került nekem közel 30k-ba a platoló meg azt hiszem 31k-ba, 2003 környékén. Nem tudom pontosan az árakat(márka függő is) de ennyi pénzért már szerintem normális asztali maróba is megkapja ezeket a típusú késeket és tud normális szélességű platolást csinálni a betétbe. Abban igazad van hogy drágábbak a kések az asztaliba de nem annyival mint amennyivel sokoldalúbban lehet velük dolgozni.
    Teszem azt ha kitalálja fattyú666 hogy a kontraprofilos ajtóit nem teljesen ráütődőre szeretné csinálni, hanem inkább kifalcolná és hajlított zsanérral szerelné, akkor én a helyébe biztos nem egy pl. 15mm átmérőjű felsőmaróba való falc/nútkéssel állnék neki ha van lehetőségem egy asztali maróba épített normális falcmaróval kimarni azt.
    Ez az én elgondolásom, aztán végülis a döntés az övé.

    Amúgy ha jól emlékszem pont te linkelted helyesen a cserelapkás markést fentebb. :R

    üdv.

Új hozzászólás Aktív témák