Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz bbchris #7467 üzenetére

    Kiskőrösit rúdjával találsz használtat a neten Tibinek belinkeltem vagy hatot korábban :D
    Szerintem az a típus olyan mint egy gőzmozdony nem lehet elpusztítani ,ha csak be nem olvasztják, vagy ha eltörik mert eldől mondjuk szállítás közben .Max csapágycserék , és mehet tovább évekig.(más mi tudna tönkremenni rajta ?? ) mondjuk még a bandázs.

  • thyeby

    őstag

    válasz bbchris #7467 üzenetére

    "csak az a baj hogy már nem gyártják őket , de lehet hogy ebben tévedek :F"

    Igen, ebben tévedsz. Sopronban beszélgettem a kiskőrösi gépgyártó tulajdonossal (vagy a fiával?) A gyártástechnológia ha változott is az idők szele hatására, a produktum a régi. Ám egy új kiskőrösi gép - legyen szó akár szalagfűrészről, akár gyalugépről - egymillió forintról indul. Viszonylagos ez a borsos ár. Ha ahhoz hasonlítom, hogy egy Felder 600-as mennyibe kerül, akkor olcsó, ha viszont ahhoz, hogy egy kiváló használt példányhoz már harmadáért hozzá lehet jutni, akkor drága. Én a nehézkes állítási lehetőségeket kicsit elmaradottnak gondolom, de egy dolog tény: Pontos, gyors, erős, tartós gépek. Kár, hogy körülményesenmobilizálhatóak. Persze hát: Vagy a labda, vagy a baba. :)

    Nagyon kiváncsian várom a véleményezésed a freud hasítólapjáról. A történtek után nekem egyébként már az is belefér, ha nem válik be, mert már előre ki van termelve az ára. Ha jó, akkor feelgyorsulhat valamennyire a tempó majd, ha nem jó, akkor még mindig itt a bevált lap. Ez is elég gyors. (Azért kacsingatok elsősorban ominózus hasítókorongra, mert egy kevés esetben nagyon jól jönne éppen az a fél mm gyaluláskor, ami a vékonyabb vágóélből adódik.)

    Egyébként többször is volt munka közben olyan gondolatom ezzel az általad javasolt lappal, hogy megírom az én tapasztalatomat róla. Stabil, központos, szépen futó. Hosszabb keményfa vágásakor azonban előfordulhat, hogy a gépkezelő megkólintja egy elég jelentős impulzussal a pörgő korongot. Úgy vélem, hogy ez lehet a leggyakoribb ok, amitől megfintul a lap. Másik dolog, amikor erős beső feszültség összehúzza a fát. Javasolt munka közben figyelni erre a jelenségre, és ilyenkor vagy visszahúzva újratolni, vagy újabb, vastagabb ékdarabkával kitámasztani a hasítóék mögött a fát. Ugyanis ilyenkor lehet bemelegíteni a korongot, megakasztani a korongot - s mindkettő lehet eredője maradandó kajlaságnak. Úgy érzem, hiába zajcsillapított (s így érzékenyebb) lapot kaptam, fentiekre ügyelve nagyon stabil lappal van dolgom. Amikor nincs feszültség, olyan jó a hűtés, hogy kézmelegnél nem hevül tovább a lap. És ezért is merem ősszel megkockáztatni majd a vékonyabb lapot.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák