Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #7428 üzenetére

    Erre való a,munkavédelmi szabályok megtanulása,és alkalmazása a gyakorlatban , és utána már nem kell külön odafigyelni mert automatikusan jól csinálja az ember, ha fáradt , ha nem oda figyel egy rossz pillanatig akkor is, mert automatizmussá vált már .
    Ugyanúgy meg kell tanulni mint a karatéban az alap ütés rúgás,és beállásokat amikor ezek már gondolkodás nélkül mennek akkor lehet továbbhaladni a feketeöv fele vezető pályán... Vagy az autóvezetésben a szabályokat.(rossz példa :U sokan nem tudják)
    A másodgépet meg nem értem mire jó? Gérvágóból . Más gépek amiket tovább tart újra beállítani az tényleg jó másodpéldány ,de egy gérvágó viszonylag helyigényes, és könnyű a méretet beállítani rajta.

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #7428 üzenetére

    "lehet, hogy úgy tűnik, hogy kacsintgatok"

    Tulajdonképpen azért tűnt úgy, hogy kacsintgatsz, mert talán tudattalanul is konstatáltam magamban, hogy a nem jól sikerült gérvágók természete a műhelyekben, hogy előbb-utóbb kicserélődnek sikerültekre, de legalábbis sikerültebbekre. Általános metodika a szakmában, hogy viszonylag olcsó pénzért a piacra kerülnek ezek a gépek, majd az áruk némi pótlás után valamelyik szaküzletbe vándorol.
    Nem látok bele a helyzetedbe, és nem akartam az észrevételeimmel még véletlenül sem tolakodni.
    Van egy olyan jelenség a műszaki cikkek birtokosainak egy részénél, hogy a kimagaslóan jókat megcélozza egy olyan réteg is, akinek arra a világon semmi szüksége, vagy ha van is, annak az ára számára gyakorlatilag sohasem térül meg. Igaz ez autóra, számítógépre, telefonra, fényképezőgépre, szerszámgépre egyaránt. (És persze hosszan lehetne a sort folytatni.)
    Válaszod kicsit megnyugtatott, hogy nem kergetlek ebbe a hibába hozzászólásaimmal valószínűleg. Épp a fórumok jellemzője, hogy elkapja az érdeklődőt a gépszíj, és magával rántja az értelmetlenségbe.

    "Nekem fontos a vonó funkció"

    Megéreztem ezt, s épp ezért javasoltam a Márton111 választását. A pontos tipusjelét nem tudtam idézni, és sajnálom, hogy nem írta ezt meg válaszában pontosan, de ezt a gépet volt alkalmam kicsit megbabrálni nála jártamkor, és szó szerint szerelmes lettem bele "első érintésre". Tulajdonképpen nem az ára (borsos) miatt nem arra ruháztam be végül, hanem mert jól átgondolva felismertem, hogy DW702 az általam használt legszélesebb vágásnál is többet tud egy centivel (160mm), vastagságban 30%-al - mindenféle vonó funkció nélkül is. Van egy kihúzható olcsóbb, de azért elfogadhatóan dolgozó Güdém 250-es koronggal. Játékgyártáskor nagy vágási tartománya miatt ezt még sosem kellett elővennem, csupán ritkán előforduló másmilyen munkáimnál kapcsoltam be.
    S úgy vagyok ezzel a Márton Dewaltjával valószínűleg, mint Te a 707-el: Ha egyszer szükségem lenne rá a munkámhoz, már nem kell keresgélni, hogy mit is, hanem pontosan fogom tudni, mit kell választanom.

    Egyébként előttem levő hsz-ában Márton kifejtett néhány figyelemreméltó gondolatot, érdemes szerintem értelmezni, melyik mondatnak mi is az értelme. (micsoda jambikus lüktetés sikeredett ide :F )

    "hamar elkalandoznak a gondolataim,"

    Magam is ábrándozó típus vagyok (enélkül már talán belebolondultam volna ebbe a munkába), és a következőt vettem észre e-téren:
    Nagyon jól szabályozható, hogy az ember hova csoportosítson nagyobb figyelmet. Tudattalanul is úgy alakul a munkám, hogy szerszámél közelében nem annyira, inkább berajzoláskor, válogatáskor, festéskor, összeszereléskor kalandozok az ábrándok mezején - s merthogy mára elég komoly mennyiséget kell gyártanom, marad idő bőséggel az ábrándokra is. (Csak jutnék már el odáig, hogy a fiamra is maradjon idő bőséggel :F )

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák