Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #7398 üzenetére

    Én is nézegettem a festool gérvágót mégpedig a csekély súlya miatt ,ezzel ki lehet menni külső munkára csak nem nyerte meg a bizalmam ránézésre kissé bonyolult szerkentyű (a vonalzó forog a gép csak bólint), több a lehetőség a pontatlanságra,nem mertem a dw-hez képest is dupla árat bekockáztatni.
    Aki presztízsből vesz valamit az azt óhajtja jelezni hogy ő annyi pénzt lenyúlt az emberektől ,hogy bátran szórhatja azt.Aki szórja a pénzt az nem munkával kereste henem rablás kombi lenyúlás kombi megtévesztés kombi kényszerítés .Szegényebb emberektől (ők atúlnyomó többség) így veszik el a valós keresetüket.
    Ellendrukkerekkel én is találkoztam :D , de végső soron mindig véghezviszem amit terveztem, mert kitartó vagyok, annál többet ér a siker .
    Az egy fémvágó dw masszívnak kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #7398 üzenetére

    Pontosan értettem, amire céloztál.
    Minden kötekedési szándék nélkül írom csupán, hogy nem baj az, ha az ember nyitva tartja a fülét, hogy mit csivitelnek a verebek. Teljesen igazad van, hogy nem fehér holló, aki érzelmi indíttatásból szid gépet (Láss engem a metebóval - mondjuk azt tapasztalat előzte meg, de nem tud ezután a metabo olyan valódi értéket teremteni, hogy én vevő legyek rá), s nem műszaki tapasztalatokból merítkezve.
    Valahogyan csak meg kellene előznie a vásárlást a jólinformáltságnak, hiszen sok olyan jellemzője lehet egy célgépnek, ami nem bukik ki egy néhány perces teszt alatt.
    A Kapexről konkrétan Madmax kollégától hallottam, fültanúja volt egy valós panasznak. Szintén Ő vásárolt be sorozathibás Festool fúrógépből kettőt is. Számomra a Varga Laci szava hiteles, eddig csak jó észrevételeket, jó szakmaismeretet tapasztaltam tőle. Szerény fiú, de nem hülye. Érdeklődő, éles szemmel vizslat.
    Azelőtt magam is azt gondoltam, hogy egy Festool sokat ad a presztízsre, de legalább is nem ejt szarvashibát. S hogy ennek az ellenkezője igaz, azt számomra igazolja az is, hogy egy jeles Festool-os marketingszakember, mikor mondta, hogy a cég milyen nyúzópróbáknak teszi ki a gépeket, mielőtt piacra kerül, akkor rákérdeztem, hogyan lehetséges, hogy az akkus fúrók sorozathibával mégis kijöttek a piacra? Mélyet hallgatott, s nem bizonygatta, h olyan nem történhetett. S számomra nem az zavaró, hogy hiba csúszik egy sorozatba. Az minden nagynál előfordul. Azon értetlenkedtem, hogy miért nem hívja vissza kijavításra a nyilvánvalóan hibás példányokat, s miért sózza el továbbra is változatlan áron? A Kapexről egyébként konkrétan egy olyan Festolbolond ismerősömtől is informálódtam, aki használja. Mikor szóvá tettem ezt az elállítódást, mondta, hogy a hogy a manual is írja, hogy hol szabad megfogni, és hol nem szabad megfogni. Ez furcsa volt számomra. Úgy érzem, ominózus DW702-t bárhol megfoghatod, nem fog elállítódni. Mi több, ez még a Güdémmel sem fordult elő. Az elképzelhető, hogy a nem kellően rögzített munkadarab miatt állítódik el, s ezt egy tulaj inkorrektül a gép gyengeségeként kürtöli szét.
    Nem ülök én fel mindennek, de kihegyezett füllel figyelem az ilyen információkat, aztán majd mérlegelhetek. És gondolom, azt sem veszi itt senki készpénznek, ha én ilyet tolmácsolok, v akár épp burkoltan szidom a metebót.

    "első "ráncigálásra" nagyon masszív darabnak tűnt."

    Hmm, amikor megvettem, akkor néhány egyszerűbb tesztemet közzétettem itt. Egyebek között azt, hogy tettem a fűrészkorong alá egy saját készítésű keményfa lapot. Nos, azóta dolgozott egy kicsit a gép. Nagyjából ötezernyi vágáson lehet túl. Ha valakit érdekel, lefotózhatom: Az akkor a fűrészlap által magának belevágott rés első pillantásra úgy néz ki, mint ha még csak egyszer járt volna benne a fűrésztárcsa. Ha jobban megnézzük, hát itt ott talán egy tizednyi is hiányzik belőle. Azt hiszem, ezzel minősíti magát ez a gép ezidáig leghitelesebben. És tudni kell, hogy mivel nagy becsben tartom, odafigyeléssel kezelem, de amikor dogoznia kell, akkor nem kímélhetem. Amikor egy nap meg kell csinálnia 500, vagy akár ezer vágást, akkor olyan nagyon nem is lehet vele finomkodni, muszáj kicsikarni a tempót belőle. És ha ennyi ismeret birtokában most nem lenne ilyenem, nem sokallnék érte egy százast se. És be drága volt az a kis metebó 30-ért! Az ötezer vágás után már csak a port gyűjti, s hol voltak azok a vágások ehhez képest?

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák