Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #7381 üzenetére

    Van ilyen méretű körfűrész mint amit linkeltél,220V 2KW -osban ,úgyhogy ne mondj le róla
    Mondjuk nálam se fér el, pedig jó lenne a j-ordító gépecském helyett :) csak surrogna

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #7381 üzenetére

    Elgondolkodtatott ez az ezer Ft/kg megközelítésed. Magam is rendeltem már öntödéből, és nem idegen ez a számítási "séma".
    Mégis, másként közelítem meg az ilyen gépek ár-érték arányát. Ahogyan a szakács is tud olcsóbb anyagból finomabb kaját kihozni, vagy épp drágább alapanyagot elsózni. Szememben az a legjellemzőbb adat egy ilyen gépről, hogy mennyire eltalált tervezés, és kivitelezés. A már említett Einhell körfűrész például igen elsózott példány, szememben 100 Ft/kg értéket sem képvisel. Magyarul annyit sem, mint amennyibe az előállítása került.
    Mára már nem csak a pontosság fontos számomra, hanem az is, hogy ezt a pontosságot a használat során meg is őrizze.
    Engedj meg egy konkrét példát, s hogy maradjunk egyben témánál is, legyen ez a Festool Kapex gérfűrésze. Pontosságban (no és persze árban is) párját ritkítja. 400 rugó egy ilyen gép. Azonban a verebek azt csivitelik több faágról is, hogy elállítódnak. Így hamar kiszerettem belőle, már nem tervezem, hogy ilyet vegyek. Ennél olcsóbb nagy precizitású gérvágók léteznek, amik gyakorlatilag nem állítódnak el. És hiába az a nagy precizitás, valami konstrukciós hiba csúszott a sorozatgyártásba. (Én felületes anyagismeretre gyanakszom, de mindenképpen hiányolom a fejlesztésben a kellő körültekintést.) És hiába van "visszaállítási" lehetőség, közel félmillióért jogos elvárásnak gondolom azt, hogy ne kelljen állítgatni. Ha el tud állítódni, az jelenti egyben azt is, hogy a MEO-nak ki kell terjednie a méretpontosság szondázására is, ami drágító dolog, és egyben felesleges procedúra, ha abból indulok ki, hogy a konkurencia hasonló gérvágói ezt nem követelik meg, ráadásul olcsóbbak.
    Ugyan nem a Festoolról akartam az eddig kialakult magánvéleményemet terjeszteni, de úgy érzem, szépen idefér az észrevételem: Valamit jól csinál a Festool, mert ott van a piacon, mint profi gépgyártó, de egy dolgot biztosan rosszul csinál: Nem hívja vissza a hibás sorozatot, hanem elsüti változatlanul csillagászati összegekért.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák