Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #7368 üzenetére

    Konkrét adat gyári készülékről:
    60W-os, kb. 80x80 cm -es munkaterülettel: 15,8 millió forint.
    De ez már mindent tud. Például az AutoCad-ból automatikusan átveszi az adatokat, saját szoftvert adnak hozzá stb. Teljesen komplett, burkolattal ellátott gép. Tehát nem fordulhat az elő, ami bonczhunor által belinkelt képen:
    a fickó már 15 dioptriás szemüveget hord, mert szétégette a szemét a burkolat nélküli gépből szóródó lézer.
    Ha saját magad építed a gépet, akár a feléből is ki lehet hozni...
    A 60W-al 8-10 mm-es plexit, papírt lehet vágni kb. 1cm/sec sebességgel.

    [link]innen másoltam ki
    Ezt írják a lézerrel foglalkozó hobbielektronikások :)

    Abban egyetértek hogy először legyen meg a pénz, utána lehet vásárolni , fordítva nem mindig jön be... az utóbbi két évben sok lízingelt dolog vándorolt vissza a bankba ,a beleölt pénznek meg kakukk

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #7368 üzenetére

    Jól megnézegettem ezt a 200 kilós linkelt masinát. Így fotó alapján nagyon tetszik, de már tanultam annyit az elmúlt öt évben, h semmilyen gépet nem szabad megvenni, amíg ki nem próbáltam. (Elillant egy kis pénzem ez okán, és ma már minden beruházást az átgondoladnó memóriarekeszbe toloncolok egy időre karanténba.)
    Valószínűleg még többször vissza fogok térni erre az általad ajánlott honlapra, és ha megvásárolom, akkor az úgy fog történni, hogy eltervezem januárban, és megvásárolom augusztusban. (És ennek is nem tudom, hol lehetne kitalálni helyt.)
    A serpenyő másik oldalán a Hammer ötfunkciós kombigépje van, ami magában foglal kb egy ilyet is egyebek közt. Idén ősszel volt is egy fiatal, keveset futott példány csaknem féláron - úgy emlékszem, nettó 900-ért, az új az másfél-két misi.

    Egy Parkside fajsúlyú gépem van (Einhell), nem féltem a túlmelegedéstől, de nem használom, mert hiába csak néhány üzemóra van benne, több sebből vérzik. Annyit kellene átalakítgatni rajta, h azzal a vesződséggel kapnék egy harcrakész alteregót kicsivel több belső értékkel.
    Ne gondold, hogy finnyás vagyok gép terén. Írtam már talán, hogy az asztali fűrészem, a kis szalagfűrészem Güde pl. Előbbin elég sok átalakítani való volt, utóbbin semmise - meg nem válnék tőlük, és keményen izzadnak a lövészárokban évek óta. Azonban ahogy fejlődök, egyre inkább látom, hogy megtérülő gondolkodásmód a Márton111 alapállásáról indítani. Túl azon, hogy ebben a szakmában igen gyakori, hogy olcsóbb a drágább, könnyebb profi géppel dolgozni, és szebb eredményt ad.

    Gondolkodtam én a rúdanyag más módon fűrészeléséről, de jelenleg az éves szükségletemet ki tudtam bő két nap alatt ezzel a múltkor bemutatott módszerrel dolgozni. Az gyakorlatilag nem oszt, nem szoroz, de ha növekszik a szükséges mennyiség, természetes, hogy újra kell gondolnom mindent.
    A 10 cm-nél hosszabb "apróságokat" már jól lehet ütköztetni, mert egyszerűen másik irányból tolom az anyagot, és leszorítom bal kézzel, míg vágok. (Ilyen is akad pár ezer, holnap épp 500 db-ot tervezek darabolni.)

    A metabo porszívója igen erős. Az képes is lenne magával rántani egy kereket - ezt onnan tudom, h mielőtt a dobozba gyűjtöm a levágottakat, óvatosan kell a tetejére szóródott fűrészport lecsalogatni onnan, mert ez a kis bolond felszippantja - ám a tárgyasztal méretei miatt nam nagyon tudnék közbenső gyűjtőtartályt hova beiktatni. De a gondolat nagyon tetszik, mert nem plusz por kavaródna így, hanem mínusz. Ez eddig fel sem merült bennem, pedig az igazán jó újítások így kezdődnek általában, hogy egyszerre több funkcióra fókuszálnak. Köszi az észrevételt, továbbgondolom majd, hátha beugrik valami hasznosítható formula.

    A lézervágóban még nem vagyok jártas, csak az szeretnék lenni. Ez az én léptékrendszeremben nagy beruházásnak számít, és átgondolandó nagyon, mert ha mellényúlok, nagy pénz ugrik, mint egy új autó vásárlásakor. Ami nem csak gravíroz, hanem vág is, az másfél millától felfele egészen tíz fölé. Durván milliónként. CO rendszerűt szeretnék. Szerencsére van kereskedés, aki tárt karokkal vár, hogy vigyem az anyagomat, próbáljam ki.
    Viszont itt is érdemes figyelni a részletekre. A bélyegzőkészítőm eligazított, hogy ha kínai csővel kapom, az nem fog sokáig menni - és komoly pénz egy új cső. Nem mindegy, hogy kétezer üzemórát tud, vagy húszezret. De hát honnan tudja azt egy laikus, hogy az a cső, ami benne van épp, az most milyen is? Szóval még jó is, hogy nincs elég pénzem rá, mert így legalább van időm minél több gyakorlati részletbe belemennem.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák