Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #7111 üzenetére

    Ez egyszerű, logikus és hatékony előlap rögzítés, tetszik!

    Én elég gyakran alkalmazom a kétoldalas öntapival való rögzítést. Van egy spec, eset, amikor keményviaszt esztergálok (max. pár centis méret), olyankor nem is nagyon tudom mással rögzíteni a munkadarabot, mint ezzel.
    De például kétoldalast használok olyankor is, amikor a gérvágónál beteszek egy távtartó lécet (nem akarok átvágni, csak "marni" a fűrészlappal adott mélységig, remélem érthető)

    thyeby,
    "Ebben a szakmában az számít mestermunkának, ahol fém sehol nincs a fában (még szeg se, legfeljebb faszeg!)"
    Igen, ismerem jól ezt az elvet, de ilyenkor mindig elmondom, hogy ezt a fajta gondolkodást nem a szakma "faszeretete" hozta magával, hanem, hogy nem volt más anyag. Vagy drága volt a fém, vagy nem volt korrózióálló, illetve bizonyos méret felett gond lehet a különféle zsugorodási tényezők miatt. A szükség hozta az egyanyagúságot, amit aztán később szakmai "truvájként" fogtak föl. Engem nem köt ez a fajta tradíció, nincs ínség megfelelő szerelvényekben, ráadásul én azok táborába tartozom, akik szeretik a megfelelő helyen "elsütött" anyagváltást. Ez azt is jelenti, hogy jobb kedvelem a látható szereléseket, a nem rejtett csomópontokat. Szóval, én ad absurdum még egy fiók előlapot is képes lennék elölről csavarozni, ha van valami különleges, egyedi csavarom. Mondok egy extra példát: akkora csavarról legyen szó, amely lyukas, azaz egy cső, mondjuk mert szükség van a fiók szellőzésére, vagy belülről megvilágítható, vagy színes műgyantával van kitöltve, stb. :) Fantázia kérdése.
    Ezzel együtt, ha a sors úgy hozná, hogy lenne egy faházam a rengetegben, akkor büszke lennék rá, hogy egyetlen vasszög nélkül épült, én sem változtatnék rajta.

  • shaft72

    tag

    válasz mdk01 #7111 üzenetére

    Ez a módszer az eddigi legértelmesebb, amit olvastam! Azt hiszem, kipróbálom :)

    A fúrószál amit használok, a Bosch X-Line készletből való, amúgy ilyen. Lehet, hogy picit tényleg hegyes. Köszönöm a tanácsokat.

    A múltkor írtad, hogy a 718x597 frontméret nem biztos hogy jó a mosogatógépre, ezt kifejtenéd bővebben? Rejtett kezelőszerves, amiről beszélünk.

Új hozzászólás Aktív témák