Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #7115 üzenetére

    Persze, igazad van. Helytálló az érvelésed, haladunk a korral. És talán félreértettél, talán én voltam újfent pontatlan - nem azt akartam üzenni, hogy mától használj faszeget, és felejtsd el a csavarkötést - csupán azt próbáltam számodra kicsit fókuszba helyezni, hogy ahol nem lesz oldva a kötés, oda tehetünk ugyan oldható kötést, de minek?
    És e szóváltás kapcsán, no meg a rengetegbéli elképzelt faházad kapcsán eszembe jutott, hogy amikor még gyermekként láttam a vajai fatemplomot, számomra már akkor is tiszteletet sugárzott annak a ténye, hogy abba sehol egyetlen vasdarab nincs, és már elmúlt száz éves. Vagy másként - ahogy Márton111 fogalmazott, máig készülnek repülőgép légcsavarok fából, de alumíniumból nem - nem bölcs alábecsülni a fa használati értékét.
    Ennak kapcsán meg most az jutott eszembe, hogy van egy közös vonásunk Mártonnal, ami talán a fa tiszteletéből fakad: Amikor szélezzük a deszkát, minden apró kis haszálható darabot hasznosítunk. Addig fűrészelgetjük a leeső szélt, hogy a szomszédnak már csak a háncs jut a kályhájába. Ő ablaklecet készít így, én szellőzőlecet a máglyában tároláshoz - de én könnyebb helyzetben vagyok, mert elképzelhetetlenül apró darabokból is lehet kreálni valami fajátékot.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák