Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5310 üzenetére

    A gépvezető vonalzót 2 rúd tartja a marótalpban = ez helyébe 2 hasonló átmérőjű gömbvas rúd ami túllóg 2db bükkfa lec gép talp kétoldalára rúdhely kifűrészel pontosan!a gépet rá kell nyomnia az asztallapra alulról, de lehet szögletesen kivágni nyugodtan, 2-2 metrikus anyással felrögzíted a bükkfa léceket asztallapba besüllyesztve a fejét .Tehetsz rá ellenanyát is gépet azért felszerelés után ütközésig le lehessen tolni! Gépen gépvezető vonalzó szárnyascsavarját meghúz :) Egyébként a műhelyben anno sokáig tartotta az alutalp kis csavarhelye 2db, de ez nem hoszútávú és ajánlatos megoldás.Illetve ha vasasztallapod van akkor menet bele (?)és úgy is csavarozhatsz alulról, ha hozzáférsz(?)
    A gép úgylátom azonos, de ne tévedj meg ez licit, nem fix ár ha vki a licit lejáratának utolsó 5percében még rátesz az viszi aki többet ad,és ha licitálás megy hosszabbítanak a lejárati időn még 5-10perceket tehát lehet ez még jóval drágább ez nem kp amit a vaterán kiírnak.És még 6nap van belőle.
    Amúgy 50-ért megérné. Persze ha nincs valami baja. :U

    Mondjuk én használt gépet 1x vettem egy dewalt dekopírt utána 5 év múlva csodálkoztam amikor újat vettem aksis makitát jé ez egyenesen vág, nem ferdén félre :B

    Hát 4 gyerek mellett tényleg ez az eltörhet :B
    De a CMT arról nem tehet hogy te az ő késükön tanulsz költséghatékonyságból másolómarógépalkatrészt méretezni :N
    Amúgy egy dolog :marószerszámot áramtalan állapotban mielőtt bekapcsolnád kézzel megforgatod, nem ér-e hozzá valamihez .Ez főleg asztalba épített maróknál érdekes ahol vezetővonalzót átmarjuk,beállítjuk utána, mindenféle dolgot fafésűket,profilhoz támasztó lécet elszedő oldlon, stb rászerelünk..

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5310 üzenetére

    :N Hasítóéket nútoláshoz nem csonkolni szoktuk egy flexxel :( hanem lecsavarozni , utána meg vissza 2 perc alatt.Valószínűleg a tiedre is rá lehet tenni 1 perc alatt.
    Sztem vegyél egy új hasítóéket megfelelő méretűt és vastagságút a körfűrészlaphoz (általában a megenegedett legnagyobb távolság 5-7mm a fűrésztől (azért ne tudjon hozzáérni ha bemozdulna vmitől) meg mindjárt egy sisakot is hozzá valamelyik olcsó de jól formatervezettből.Nem kerülhet sokba egy darab acél meg egy darab alumínium.3 csavarral felfogatva.Én is körül kell nézzek ez ügyben mert védősisakom meg +1 porszívócső a felső elszíváshoz még nincs.(az én gépemen metabo merülőfűrész a hasítóék rugófeszítés ellenében lenyomható)

Új hozzászólás Aktív témák