Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5302 üzenetére

    Egy 1850W-os Makita felsőmarógép (a fotó kedvéért nem szereltem be )
    A lapot pedig legegyszerűbb két bakra tenni pillszorítóval a maráshoz.Szétszerelve a maró asztalomnak gyakorlatilag semmi helyigénye.A bakok pedig mehetnek mást csinálni ;) Vagy felakasztom őket a mennyezet alá a falra. Helyigény megint gyakorlatilag nulla.A marógép meg a szekrénybe kerül.
    Ha félsz hogy a huzat megemeli a betétlapot akkor fúrd át a betétet,vágj menetet az asztalba és 2 metrikus 4-es vagy 5-ös csavarral becsavarozhatod felülről esetleg ha alulra teszed a lapot akkor úgy hogy hozzáférj a csavarhúzóval kényelmesen . ;) A gépet mindenképen kíméli ha nem szívja át a motor magán az egész szemetet ami leválasztódik maráskor.Mondjuk fejjel lefele lévén a maróasztalba rögzítve felfele fújja a levegőt de azért még belehullhat egy csomó por , forgács.Ami a tekercset koptatja.

    A 0,15 g súlyponteltolódás : érdekes lenne kiszámolni 10.000-es fordulaton a centrifugális erő miatt hány grammá növi ki magát ;)Mondjuk késtengely középvonaltól 2cm-re.Erre bizti van képlet centripetális erő vagy vmi hasonló
    Nem mindegy villanymotor 3000-en cammogva vagy maró 10000-en .

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #5302 üzenetére

    "ezzel a zárt megoldással elkerülhető"

    Mikor láttam ezt gondoltam:
    OK, így nem megy le egy fia forgács sem, de összeszarod magad, míg beteszed a gépbe a kést az asztal alatt, hiszen le se lehet engedni a gépet.
    És írtad erre, h biztos pluszban van az asztalon a rétegelt lemez. Ááá, mondom, tényleg, azt leveszi, és szabad a pálya. De igen fáradt lehetek, h ebbe bele is nyugodtam, és csak később esett le a tantusz: Picsát! Hát a gépet akkor sem lehet leengedni, ha már a patronban van a kés.

    S Te is: Hogyan húzod meg a kést, ha nem tudod a gépet leengedni?

    "Lehet, hogy túlaggódom, de én inkább félek,"

    Nem érzem ezt túlaggódásnak. Okos dolog jól átgondolni. Egy gyorsan forgó drága éles vidiáról van szó mégis.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák