Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz kavalkád #45070 üzenetére

    Az MLT100-ról lesújtó a véleményem.
    Amire vettem (rétegelt táblák felosztása A4 papír méretűre), tökéletesen megfelel. De ezen kívül szinte semmire. Nem tudok olyan funkcióját megemlíteni, ami jó.
    Nekem eszembe nem jutna (épp ennek okán) a 2704-ért pénzt adni. Lehet, hogy az mégis jó, de nekem oda a bizalmam. (Szerintem a Makita cég igen távol áll a profizmustól. Nem vált be a gérvágójuk, a MLT100, az akkus fúrócsavarozóiktól sem vágom magam hanyatt, kivált, hogy akkut drágábban csak a Hilti, és a Festool kínál. Nem tetszik egyik sarokcsiszolójuk sem, a fúrókalapácsaik meg? Volt a kezemben több újszerű is, aminek már lógott, lötyögött a tokmánya, vérzett a nyaka, ergo pontos munkára alkalmatlan volt.) Az excentercsiszoló se egy eltalált bűvésztrükk, a rezgőcsiszoló pedig még tecsógazdaságosnak is silány. Gyakorlatilag, amit ötvenezer forint alatt kínálnak, az mind gagyi dolog, amit fölötte, az pedig túlárazott a konkurencia minőségéhez és áraihoz viszonyítva.
    Ami nagyon bejött nekem tőlük, az a 300-as szalagfűrész, a 100-as szalagcsiszoló, a nagy felsőmaró, illetve a keskeny szalagcsiszolójuk. Más semmi nem tetszik.
    Ez a Maktec vonal mutatja, hogy nem kapnak infarktust elkúrni a jó nevüket aprópénzért. Szerintem amelyik gyártó belenyúl a barkács szektorba, menten el is kurvul. Egyszerűen sokat akar a szarka, de nem bírja a farka. Nem jut idejük a komolyat fejleszteni a szirszarokkal bajolástól.
    És van egy ilyen irányzat elterjedőben jó nevek mentén sajnos. Stihl műanyag rönkfogóval, Hilti barkács fúrócsavarozó. Nem jó ómen. Remélem, a Festool alkotásait sohasem fogom látni a Metro, OBI, tecsó és társai polcain.
    Nem véletlenül határoztam el, hogy megveszem jövőre a Bosch asztali körfűrészt - így, hogy jelentősen lejjebb vitték az árát (évekig 300 felett tartották), egyszerűen lesöpör mindenkit az asztalról. Lehet még ebben a kategóriában eltalált DeWaltot választani, de aranyáron.
    Az igazi persze legalább egy Hammer gép a Feldertől egymilláért. De azt is moddingolni kényszerült Marius Hornberger.

    Több fa van, mint asztalos!

  • indianjoe23

    csendes tag

    válasz kavalkád #45070 üzenetére

    Szia!
    Nekem makita 2704 van, lassan három éve. Ezt nem propagáltam, mert úgy érzem, sok okosat nem tudok mondani, hogy milyen. Én nem vagyok profi, csak egyszerű műkedvelő, ezt a gépet annak idején ajándékba kaptam. Azóta sem hasonló értékeset. Nem tudom összehasonlítani az mlt100-al, mert azt abszolút nem ismerem. Ami negatív tapasztalat ezzel, például az, hogy a steller rögzítése nem atombiztos, jártam úgy, hogy nehéz tárgy vágásakor picit elmozdult. Azóta egy pillanatszorítóval ezt megakadályozom. A porelszívás komoly segédeszközöket kíván, én csak egy porszívóval kötöm össze, de az nem túl hatásos. 45 fokba nem tudom megdönteni a fűrészlapot, nem tudom miért, de erre nem is volt eddig szükségem, biztos valamit állítani kellene rajta. A napokban olvastam másik fórumon, hogy valaki beszerzett egy gts10xc-t, és gondja volt a párhuzamossággal, ennek hatására vizsgálodtam szőrmentén, nem mikrométerrel, de nem találtam ezzel gondot. Az asztallap valami aluöntvény, sík, nincs vele gond. Ennek nincs tolóasztala, de létezik hozzá egy úgynevezett "gleitführung", ami hasonló rendeltetésű, egy nagy gond vele, hogy rohadt drága, több, mint ötvenezer forint, én balga módon megvettem, de semmi értelme nem volt, ez pénzkidobás. A mércéje, vagy nem tudom minek nevezzem, olyan hétköznapi, én nem használtam, mindig külön vonalzóval állítottam be a vágásszélességet. Egyéb gondom nem volt vele. Mit kellene még jellemezni rajta?

Új hozzászólás Aktív témák