Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • indianjoe23

    csendes tag

    válasz kavalkád #45070 üzenetére

    Szia!
    Nekem makita 2704 van, lassan három éve. Ezt nem propagáltam, mert úgy érzem, sok okosat nem tudok mondani, hogy milyen. Én nem vagyok profi, csak egyszerű műkedvelő, ezt a gépet annak idején ajándékba kaptam. Azóta sem hasonló értékeset. Nem tudom összehasonlítani az mlt100-al, mert azt abszolút nem ismerem. Ami negatív tapasztalat ezzel, például az, hogy a steller rögzítése nem atombiztos, jártam úgy, hogy nehéz tárgy vágásakor picit elmozdult. Azóta egy pillanatszorítóval ezt megakadályozom. A porelszívás komoly segédeszközöket kíván, én csak egy porszívóval kötöm össze, de az nem túl hatásos. 45 fokba nem tudom megdönteni a fűrészlapot, nem tudom miért, de erre nem is volt eddig szükségem, biztos valamit állítani kellene rajta. A napokban olvastam másik fórumon, hogy valaki beszerzett egy gts10xc-t, és gondja volt a párhuzamossággal, ennek hatására vizsgálodtam szőrmentén, nem mikrométerrel, de nem találtam ezzel gondot. Az asztallap valami aluöntvény, sík, nincs vele gond. Ennek nincs tolóasztala, de létezik hozzá egy úgynevezett "gleitführung", ami hasonló rendeltetésű, egy nagy gond vele, hogy rohadt drága, több, mint ötvenezer forint, én balga módon megvettem, de semmi értelme nem volt, ez pénzkidobás. A mércéje, vagy nem tudom minek nevezzem, olyan hétköznapi, én nem használtam, mindig külön vonalzóval állítottam be a vágásszélességet. Egyéb gondom nem volt vele. Mit kellene még jellemezni rajta?

Új hozzászólás Aktív témák