Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talla

    csendes újonc

    válasz Soká #37247 üzenetére

    nem lebeszélni akarlak csak egyéni vélemény volt, ha gondolod vedd meg, nekem most is az a véleményem hogy 15 25 e ft spórolásnál többet ér a kezem és a szemem.
    ahogy bim kolléga is mondta a lánckenés esetlegesen gyengus lehet, ez miért is talán a legfontosabb egy láncfűrésznél? mert nagyobb lesz a lánc és a vezető súrlódása ez hőt termel,a hőtől kitágul a fém ,megnyúlik a lánc, majd a lánc leesik( járó motornál..). gyakrabban utánahúzol a láncnak,besegítesz a kenésnek mint egy márkásabb minőségibb darabnál (stihl husquarna) ahol eleve a lánckenés is jobb és az anyagminőség is.
    amennyiben nem kened a láncot és szakszerűtlenül használod ott a stihl és husi is bebukik, de gondolom egy gyengébb anyagminőségű cuccnál ez hamarabb történhet.
    az aldi minőségbiztosítási rendszerével nem vagyok tisztában se azzal hogyan és mit ellenőriznek le ott németországban vagy itt magyarországon ahol minimálra vannak bejelentve a 8 általánost vagy szakmát végzett emberek és eleve kevesen is vannak és annyira nem érdekli őket mit csinálnak, talán ilyen a hozzáállás a kínai gyárban is ahol készítették őket, talán ebben is jobban odafigyeltek a stihlnél. az aldi nagykereskedő nem ért hozzá, majd ha valakinek kiveri a szemét a gép akkor perelhet- ez a mai magyarországon kisemberként egy multi ellen esélytelen ez nem amerika, én ezen szempontok szerint gondolkozok, bár az is igaz lehet hogy rossz állásponton vagyok és tévedek.
    sok sikert a géphez legyen benne örömöd és használd biztonságosan.

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz Soká #37247 üzenetére

    Figyelj én a pártodat fogom ebben a láncfűrész témában. Nekem tizenéves korom óta van egy hasonló, apám vette nekem egy faluszéli harmadosztályú barkácsboltban. Gardentechnic a neve, és egy tök alap kis fűrész. Azóta már vehettem volna százszor komolyabbat, de egyszerűen nincs rá szükség. Ha néha van egy kis tető vagy terasz készítés akkor ezzel simán elvágom amit kell. Egyedül a lánc olajzása halt be, ahogy bim kollega is mondja, az gyenge pontjuk ezeknek. De van nálam egy olajzó, és rácsurgatok egy keveset néha. Nemrég vettem rá egy oregon vezetőt lánccal együtt, hamarabb is vehettem volna mert ezzel sokkal jobb lett. :) Szóval ha jól értem neked is csak ilyen kisebb feladatokra kell, akkor meg bátran vedd meg. ;)

Új hozzászólás Aktív témák