Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompiere

    csendes tag

    válasz unreg1 #23169 üzenetére

    Annyi a bibi, hogy a "csinálás" még a tervezés, tehát nincs mit próbálnom. Egy olyan falra kerülne ez a felső szekrényelem, ahol a csempe síkjától 335 mm-re van az ablakkáva síkja. Amikor épült a ház, ez a méret elégnek tűnt egy 18-as front és egy 300 mm mély dobozhoz. Csak közben a nőneműektől felmerült az igény, hogy kellene a tetejére egy párkányléc is amelynek a szélessége 71 mm, amiből van ugye a 30 mm ami a doboz tetejére megy a lefogatáshoz. Ez aztán egyből megnövelte 41 mm-rel a szükséges helyet 359 mm-re. Így meg 24 mm-t belelógna az ablakba. Na most, innentől kezdve a 300 mm-es dobozméret nem jó. Azért kérdeztem, hogy melyik megoldás nézhet ki szebben. Megrajzoltam mind a kettőt. Szerintem az első jobban néz ki. Megnézve néhány az asszony által összevásárolt német lakáskultúrával foglalkozó újságot, ott is úgy néznek ki ezek a párkánylécek mintha az ajtó külső síkjától indulna a törés. Mindezekre még hab a tortán, hogy az asszony 28 centis tányérjainak is bele kellene férnie a szekrénybe.

    A második kérdésemnél szinte én is ugyanarra jutottam, mint amit te javasoltál. Ha a 2-es oldallap mélysége rövidebb 5 mm-rel akkor elvileg jó a sík. Viszont az 1-es és 4-es ajtó közötti 7 mm-es hézaggal még mindig kezdeni kellene valamit. A 2-es oldallapként egy 12-es korpusszal talán ez is megoldható lenne. Ugyanakkor megint felmerül egy probléma: a doboz tetejére rakott párkányléc a csomópontban kissé furán fog állni, ámbár nem tudom, hogy mennyire lenne észrevehető.


Új hozzászólás Aktív témák