Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz salieri. #34271 üzenetére

    Bocs, nem olvastam a teljes sztorit, de ágyrácsot az ikeában kaphatsz jó áron:
    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50160208/ 4.000Ft éppen
    Elvileg létezett összetekert nemrugós változatban 2.000Ft is régebben, de most nem találom. Az ilyen, mint ez: egyszerű, de jó, én a saját készítésű tölgyfa ágyhoz is ezt vettem.
    http://nextapro.hu/images/2016-Feb/00671458e8fad571a189fc8f63bc2ee1_2016-Feb_373755.jpg

    az eléggé barbár megoldás berakni egy tömör lapot ágyrács helyett... egy vastag, bonell rugós ágy lehet, hogy elviseli, de akkor is... arról nem beszélve, hogy h már fából készül az ágy, akkor...

  • Soká

    senior tag

    válasz AndrewBlase #34277 üzenetére

    "Az csak 70*200 cm-es. A franciaágy egy kicsit nagyobb méretű."

    Két darabot szoktak volt tenni a franciágyba...

  • Soká

    senior tag

    válasz salieri. #34302 üzenetére

    Nem szívesen szólok bele, mert nem vagyok én gyakorlott asztalos és a fotók alapján nem teljesen tiszta nekem minden, de tk. most az van, hogy van egy ágyrácsod, csak túl ritka. Ezt egyszerűen csak be kellene sűríteni és akkor meg van oldva a dolog.
    Szerintem ne akarj haragudni nagyon a szakira, mert nincs ez csúnyán megcsinálva, egyszerűen nem a legszerencsésebb statikailag és nem a legszerencsésebb választás ez a forgácslapos kivitel.Ha egy kellően vastag matracotok van, ami képes oldalra kilélegezni, akkor lehet, hogy működik a dolog, de olyan nem jó érzés, hogy ez így van megoldva. Én kisgyerekkel, sima habszivacs matraccal jártam úgy, hogy a kiságy tömör alja bepenészedett. De az egy vékony szivacs volt, ráadásul egy pelenkás babáról van szó, aki "eresztett" :)

    Azt kellene tudni, hogy most ezek a 4x4-es lécek a keretben hogyan rögzülnek? Ragasztva van vagy oldható? Mert egyszerűen meg kellene duplázni és akkor oké.
    Az ágy közepe alá meg érdemes beszerkeszteni egy ötödik lábat, mert ott (ha hancúroztok...) akkor azért hatnak az erők.

    Első körben békésen próbáld meg rendezni a szakival a problémát és mondd meg, hogy nem akarod a teli lapot, mert az penészedhet. Csinált egy szép fa bútort, minek tervezte bele azt az oda nem illő anyagot?

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz AndrewBlase #34307 üzenetére

    Én egy 8-9cm-es réssel is "kiegyeznék". (Az ikeás ágyrácsnál 8 cm van)
    Maga a csapolás szerintem nem rossz, most megnéztem, a gyerekek ikeás ágyánál is így van, éppen csak más arányokkal, magasabban van a nút és nem ilyen négyzetes keresztmetszetű lécekkel.

    Hogy a kérdező értse: amikor az ágy alatt van egy ágyneműtartó, olyankor nagyon kell sakkozni, hogy ne legyen túl magas a fekvőfelület, ugyanakkor maradjon maximális hely az ágyneműtartónak, szóval jól kell kitalálni az arányokat.

  • Soká

    senior tag

    válasz salieri. #34309 üzenetére

    Szerintem azt kellene a szakival megbeszélni, hogy nem szeretnéd ezt a telibe lapozott ágyat, mert bepenészedhet. Ezért be kellene sűríteni a lécezést.
    De azért mielőtt reklamálsz én a helyedben megkérdezném a matracosokat, hogy mit mondanak. Ha ők azt mondják, hogy jó lesz ez így, akkor higgy nekik. ha azt mondják, hogy ez így nem jó, akkor máris hivatkozhatsz rájuk.
    Mert egyébként valószínűleg a szaki megbeszélte veled a részleteket, tehát nem a "kicsomagolásnál" szembesültél a konstrukcióval. És mondom, első körben békésen (de eltökélten) közelítsd meg a dolgot, mert ha pattogsz, az ellenkezést vált ki az emberből és csakazértse...

  • Soká

    senior tag

    válasz salieri. #34331 üzenetére

    Azért azt tudod, hogy a mintaként linket ágy meg amit az asztalos csinált, az gyártástechnológiai oldalról kb. annyiban hasonlít, hogy mindkettő franciaágy.
    Mindig sajnálom ilyenkor, hogy a megrendelő nem a tervrajzot hozza véleményeztetni, hanem akkor kap észbe, amikor már készen van tárgy...

    Nem reagáltál rá, de szerintem kérdezd meg a matracosokat, hogy ők mit mondanak? Ha bólintanak rá, akkor nem érdemes vessződni ezzel az egésszel, használni kell úgy, ahogy az asztalos megtervezte. Inkább arra ügyelj, hogy vállaljon garanciát a munkájára és azt be is tudd rajta hajtani. Ha hajlamos a penészesedésre, ha gyenge a konstrukció, az ki fog jönni...

  • Soká

    senior tag

    válasz salieri. #34341 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy jó lesz.

    Milyen matrac kerül bele egyébként?

  • Soká

    senior tag

    válasz salieri. #34344 üzenetére

    Köszi!
    Úgy kérdeztem, mintha értenék hozzá... :)
    Annyit látok, hogy ez nem rugós matrac, amit jómagam inkább preferálok. De csupán megszokásos alapon.

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #34347 üzenetére

    Az a baj thyeby, hogy ezzel a százados ügyeskedéssel csak addig vagy jó, amíg a műhelyben összerakod magadnak és megállapítod, hogy milyen ügyes vagy. Aztán kikerül a cucc idegen helyekre, más-más páratartalmú környezetbe és ami nálad éppen cupppant, azt ott vagy megszorul vagy lötyögni kezd. Arról nem beszélve, hogy ha kopik az anyag, akkor rögtön oda a százados illesztés.

    Neked az illesztéseknél nem a súrlódással kellene játszanod, sokkal inkább a fa rugalmasságával. Persze könnyű kibicként nekem ebbe beleszólni.

  • Soká

    senior tag

    válasz totron #34350 üzenetére

    Amit leírtál, az alapján én (mint hobbista...) azt tanácsolnám, hogy legalább annyit ruházz be, hogy veszel egy hobbiasztalos szakkönyvet és végigolvasod, megnézel a youtube-on videókat, stb. Azt azért túlzás lenne elvárni, hogy itt írásban megtanítsanak a szakik minden alapvető fogásra, főleg ebben a low cost üzemmódban.

    Egyébként elég riasztóan hat, amiket leírtál... A rusztikusságot és az igénytelenséget nem jó összekeverni...

  • Soká

    senior tag

    válasz totron #34352 üzenetére

    "Nem kell a számba rágni mindent!"

    Nézd, nehezen fogom megértetni veled, de amit leírtál, abból egy elég nagyfokú tájékozatlanság az ami "lejött" számomra. Szerintem nem vagy tisztában azzal, hogy mire vállalkozol, ezért gondolod úgy, hogy majd belevágsz, aztán menet közben kisegítenek téged majd tanáccsal a szakik.
    Én úgy gondolom, hogy ez a hozzáállás az, ami vagy eleve kudarcra van ítélve, vagy kellően igénytelenre van véve a hozzáállás, de az úgy jó lesz neked...
    Tedd fel a kérdést itt a topikban, hogy jelentkezzen az az asztalos, aki szélezetlen deszkákból készített már konyhabútort, ráadásul elektromos gépek nélkül. 2016-ban. Amit szeretnél, az szerintem ugyan bútor, de nem asztalos- hanem ácsmunka. Bár inkább (bark)ácsmunka.

    Én ezzel a hozzászólásommal kiszállok a további érdemi társalgásból, mert szélezetlen deszkából még kerítést sem csináltam, ráadásul ekkora munkát biztosan nem kézi fűrésszel, szöggel és kalapáccsal oldanék meg.

    Három dolgot párhuzamosan kellene kezelned a bútor megtervezése során:
    1. milyen technológiák állnak rendelkezésedre (és mihez értesz)?
    2. milyen költségvetéssel rendelkezel?
    3. milyen elvárásaid vannak a bútorral szemben?

    Amíg ezt pontosan nem látod át, addig nehéz még tanáccsal is szolgálni.

    nekem például még az sem tiszta, hogy te konyhabútor alatt a frontot érted, vagy a korpuszokat, polcokat is szélezetlen deszkából gondolod?

  • Soká

    senior tag

    válasz totron #34358 üzenetére

    Sok sikert kívánok a munkádhoz!
    Én a 10-es smirglipapírt javasolnám, Aztán jöhet a 20-as és így tovább...

  • Soká

    senior tag

    válasz totron #34364 üzenetére

    Hát, öregem peched van, mert én viszonylag ritkán látogatom a topikot, pont kifogtál engem, de kicsit arcpirítónak gondolom, hogy az egész country projekt nem szól másról, mint hogy olcsó legyen a dolog, mert nincs rá pénzed, ráadásul nem is értesz hozzá de azért nagy a mellényed, szóval találják ki mások helyetted, hogy milyen anyagból legyen, hogyan legyen.
    Ráadásul felveted ezt vasárnap délelőtt és délután már pampogsz, hogy "nem akarunk előre haladni".

    Mire fel használod a többes számot, ha arra nem vagy képes, hogy megnézd a neten, hogy mennyibe kerül egy deszka? Már nagyot haladtunk volna, ha megértenéd, hogy azzal a tudással, amiről számot adtál, azzal jobb ha bele sem kezdesz a dologba. vagyis kezdjél, de a saját szakálladra.
    De Ha Te szőrös, szélezetlen deszkából smirglivel akarsz bútort készíteni, azt nem country stílusnak fogják hívni, hanem kecskekarámnak. Amit lelakkoztak, nehogy megszürküljön...

    Legalább arra vedd már a fáradságot, hogy szétnézz a neten és keresgélj ahhoz hasonlót, amit szeretnél. Aztán esetleg megmondják neked az okosok, hogy ahhoz milyen szerszám szükségeltetik. De az, hogy Te jössz a füleddel, ahelyett hogy a tescoban vennél 1000Ft-ért egy fülvédőt, az kissé vicces. Nincs az ellen semmi kifogás, ha Te emberi erővel szeretnél asztaloskodni, de azért nem árt tudni, hogy ezt a luxust már csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak. És főleg azok, akik professzionálisan képesek használni az eszközeiket. De nem az, aki se a szerszámokhoz nem ért, de még azt sem tudja, hogy milyen fafajból lehet, érdemes dolgozni.

    Úgyhogy a boltban csak annyit mondj, hogy a legolcsóbból.

    És tudom, hogy most haragudni fogsz ezért kioktatásért, de hátha kicsit észbe kapsz... Neked van egy nagy előnyöd, még a projekt legelején jársz, még semmit nem csesztél el. :) Ez is nagy dolog. :) később fogod értékelni a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz totron #34387 üzenetére

    "Nem az, aki nekemjön, kaffogni tud csak, érdemi infóval megkínálni viszont valahogy nem."

    Nem értem, hogy az, aki képes tagmondatokat egymás mellé tenni, vesszővel elválasztani azokat, az miért nem képes értelmezni az olvasottakat???

    Kénytelen vagyok beidézni az első hozzászólásomat(34351):

    Amit leírtál, az alapján én (mint hobbista...) azt tanácsolnám, hogy legalább annyit ruházz be, hogy veszel egy hobbiasztalos szakkönyvet és végigolvasod, megnézel a youtube-on videókat, stb. Azt azért túlzás lenne elvárni, hogy itt írásban megtanítsanak a szakik minden alapvető fogásra, főleg ebben a low cost üzemmódban.

    Egyébként elég riasztóan hat, amiket leírtál... A rusztikusságot és az igénytelenséget nem jó összekeverni...

    Én finoman de egyértelműen jeleztem, hogy nálad olyan hiányosságok mutatkoznak, ahol már a kérdésfelvetés is problémákkal küzd. Aztán azt is elmondtam, hogy van különbség az asztalosság és az ácsmunka között. Amit Te csinálni kívánsz, az az utóbbi kategória. Már az is a tájékozatlanság része, aki a két szakmát keveri. Akinek mindegy, hogy csizmadia, cipész vagy suszter...
    Kétségtelen, hogy én szélezetlen deszkára gondoltam a széldeszka alatt, mert eszembe sem jutott, hogy te tk. asztalos szempontból tűzifából, ipari hulladékból, zsaludeszkából, stb. akarsz bútort fabrikálni. De akkor legalább úgy tennéd fel a kérdésed, hogy. tudtok-e olyan fafajt, amely nem dobja le a kérgét? vagy éppen könnyen ledobja?

    "érzelmi intelligenciájában egy alulmaradott fiatal beesett a fórumra és minden szakmaiságot vagy emberi érettséget nélkülözően elkezdett ugatni velem. "

    És ezt most tényleg komolyan mondod (és akkor meglep, hogy mennyire gyengén megy a szövegértelmezés, netán mennyire hiú vagy ha rávilágítanak a hiányosságaidra) vagy csak szerettél volna törleszteni valamit (ami ugyan elég kisstílű és elég ügyetlenül is sikerült, de ezt még mindig jobban megértem, mintha komolyan is gondolod, amit írtál. Ha értelmezési gondjaid vannak, akkor kicsit olvass utána annak, hogy az "öregem" megszólítás mit jelent. Kétségtelen, hogy bizalmaskodó kifejezés de még mindig bocsánatos egy hatodik évtizedében járó embertől. Minden esetre megtiszteltetésnek veszem, hogy ilyen friss szellemnek gondolsz. :)

    És akkor még bekopizom ide, amit korábban írtam, de félbemaradt. lesznek benne ismétlések. És ha már sikerült átmenni személyeskedésbe, noha én egyedül arról próbáltalak volna meggyőzni, hogy nagyfokú tájékozatlanságról teszel tanúbizonyságot a témafelvetéseddel, magamat sem értem, hogy miért pazarlom az időmet ilyen öntelt követelőző alakokra? Az ilyeneket jobb lenne válasz nélkül hagyni.

    Szóval, a korábbi hozzászólásom:

    A személyeskedéseket hagyjuk, engem az ilyesmi különösebben nem hoz ki a sodromból, megteheted, engem nem zavar, de tudd, ha valahová bekopogtatsz, hogy segítséget kérj, akkor kicsit többet kell elviselned, mintha Te lennél az, akitől kérnek valamit.

    "De legyen ez a te okos napod, igazad van."

    Persze, hogy igazam van, de ez jelen esetben a legkevésbé sem érdem. Annak örülnék, ha te tudnál olyanokat írni, hogy abban legyen igazság. De amikor szélezetlen deszkabútorról beszélsz, meg a páratartalom változásának finomságairól, akkor nagyon látszik, hogy mennyire nem vagy tisztában a dolgokkal. Vannak fogalmaid, de nincs tapasztalatod. Még annyi sem, mint nekem.

    Az ezer forintos fülvédővel sincs igazad, mert a barkács cuccok közül éppen ez az, ami megjárja, legfeljebb kényelmetlenebb mint egy profi darab, tehát aki napi rendszerességgel használja, annak érdemesebb jobbat venni.Teszkós pormaszkot biztosan nem ajánlanék neked, mert az tényleg a semmire nem jó kategória.

    Hiába emlegeted, hogy értesz a szerszámokhoz, ha a smirglin kívül mást még nem is emlegettél. Én meg írtam egy oltári hülyeséget a 10-es és 20-as smirgliről (amit inkább csiszolópapírnak vagy -vászonnak nevezünk) és még azt sem mondtad, hogy de olyan nincs is...

    "a kor szellemében való elkészítésről is szó van"

    Légyszíves ne ideologizáld már meg azt, hogy low cost projektről van szó. A kor szelleme éppenséggel az ikea bútor és a kor szellemiségével ellentétes az, aki az egyébként a kor másik szellemét képviselő barkácsgépes kínálattal DIY módon próbálja megcsinálni ugyanazt.
    Vagy te tényleg úgy gondolod, hogy ez a furcsa, anakronisztikus amish hozzáállás lenne a kor szelleme? Vagy a romkocsmás újrahasznosítás? Az igénytelenségből ne próbáljuk erényt kovácsolni, mert az nem több önámításnál. Ha magadnak - pláne, ha a barátodnak - akarsz konyhabútort készíteni, akkor feltételezem, hogy nem egy idényre készül a dolog és nem a borházba.

    Leírom még egyszer, hátha sikerül valamiről meggyőznöm téged (bár inkább a barátodat kellene, mert ő lesz a szenvedő fél. A konyha az egy (kis)üzem. A konyhabútor pedig egy roppant funkcionális tárgy, amit érdemes alaposan átgondolni és működőképesre készíteni különben naponta minden fiókhúzásnál a készítő édesanyja lesz a szóbeszéd tárgya. Egy könyvszekrényt lehet, hogy hetekig nem nyit ki az ember, de egy konyhabútort napjában sokszor. Ezért kell jól megcsinálni.

    És leírom még egyszer, hogy érdemes(!!!) elolvasni egy szakipari könyvet. Nem feltétlenül ezt, de valami hasonlót. Két nap alatt túl vagy rajta és máris lesz annyi fogalmad erről a szakmáról, hogy legalább kérdezni tudj jól. Mert arra választ is kapsz. Ha meg nézegetsz videókat a youtube-on, akkor szinte mindent elleshetsz. És még azt sem kell megkérdezned, hogy milyen fából készíts valamit, mert az egyik legalapvetőbb dolog lesz, hogy tudod, miből szeretnéd. mert ne gondold, hogy olyan nagy a választék. Ha low cost, akkor úgyis az lesz a kérdés, hogy fenyő vagy fenyő? Mert abban a pillanatban, hogy lombosfából akarod, jön a csalódás az árak miatt.
    De ha elolvasol egy könyvet, akkor lesz fogalmad arról, hogy akár használt anyagból is össze lehet hozni dolgokat, de azért az utánajárás, a kitalálás ott is jelentős tétel lesz.
    És azt is tudni fogod, hogy akármilyen szélezetlen anyagból is drágább lesz a végeredmény mintha bútorlapból csinálnád, legalább a korpuszt.

    És mondom még egyszer, hogy ha itt segítségre vágysz a kivitelezésben, akkor meg kell tudnod mondani, hogy milyen szerszámok állnak rendelkezésedre. A smirglin kívül :)
    És most az ideológiát hagyjuk, mert nem tartozik ránk, csak hiába javaslok én neked szalagfűrészt, ha neked lombfűrészed van.

    "akkor meg segíts, ha tudsz, ha nem, nem írsz. Egyszerű."

    Nehéz annak segíteni, aki nem ismeri fel azt, hogy mi a segítség. Az jó lenne, ha megvetetnék veled fél köbméter colos szélezetlen deszkát, aztán az első méteren rájönnél, hogy ez nem fog menni (smirglivel). mert többe fog kerülni a smirgli (meg a táppénz), mint a faanyag.

    Ui:
    Széldeszkát nem nagyon lehet táblásítani, nem lehet csapolni. (nincs is eszközöd hozzá...) az egész tehát dekoráció, ami rákerül egy keretszerkezetre, mint szamóca fotóján. A keretszerkezetet valamiből meg kell csinálni (ez így elég pontos tanács?) és tűzőgéppel rákókányolod a széldeszkáidat. nem csak szép lesz, de tartós és könnyű lesz tisztítani. A feleség harisnyái is szeretni fogják mosogatás közben.

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #34380 üzenetére

    "elgondolkodtattál, hogy a fa rugalmasságába kellene inkább kapaszkodnom. Találni olyan fafajt, ami "szivacsosabb" a bükknél"

    Én nem pont erre gondoltam :) Csak az elvet mondom, te meg gondold tovább: ha van egy 8,000mm-es lyukad és van egy 8,1-es tiplid, akkor az a tipli rendesen szorulni fog. De ha azt tiplit keresztben végigfűrészeled mondjuk egy lombfűrésszel, akkor máris rugalmas lesz az a tipli.
    De én azt is valószínűnek tartom, hogy létezik olyan műanyag "dübel" (már ha nem berzenkedik ellene a fás lelked) ami jól tapadó, rugalmas oldható kötést ad. Nekem egyébként az anyagváltások ellen semmi kifogásom, sőt, úgy gondolom, hogy egy tárgy értékét növeli az, ha funkció szerint párosítanak benne különféle anyagokat. És egyediséget is kölcsönöz a tárgynak. Persze drágíthatja az előállítást. De egy megfelelő műanyag alkatrész előállítása hosszú távon kifizetődő is lehet és megkönnyíti számodra a tökölést a tizedmm-ekkel.

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #34393 üzenetére

    Nem kell magyaráznom neked, hogy a gyermekjátékok rettenetesen agyonbonyolított szabályozástól szenvednek. Ennek vagy az áldozata te is. Ha ugyanez mittudomén oktatási szemléltető eszköz lenne, vagy simán népi iparművészeti termék, akkor nem lenne ez a mizéria. De a gyerekjáték az minden hivatalnak a gumicsontja.
    A CrVI a hatvegyértékű krómtartalomra utal, ami feltételezem,hogy a bőr festése okán került a bőrbe. Ezt csak akkor tudod kikerülni, ha egyenesen a bőrfeldolgozóval veszed fel a kapcsolatot, és elmondod, hogy milyen célra kell neked a bőr és akkor meg fogja mondani, hogy melyik típus jöhet szóba. Ha csak simán veszel bőrt a cipészkellék boltban, akkor az bukta lehet.

    Thyeby én jól hallgatok a Sokára és nem akarlak megbántani, de néha csodálkozom is, amikor kissé (túl)jólértesülten teljes nevükön emlegeted itt a fórumtársakat. Ami nem csak azért aggályos, mert például nekem sokszor fogalmam sincs, hogy melyik nickre gondolsz, hanem mert a szabályzat tiltja a személyes adatok felfedését. És például én szívesebben maradok sok áááá :)

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz aszamóca #34407 üzenetére

    Elmondom én is a véleményem.
    Szerintem is CNC munka, egyszerűen azért mert nem érdemes ezt CNC nélkül megcsinálni. Túl nagy munka lenne és annyira azért nem jó ez a bútor.
    Persze, ez a "nem jóság" nyilván relatív fogalom és kérem senki se sértődjön meg azért ha azt mondom, hogy ez egy öncélú elég értelmetlen bútor, ami viszont kiválóan szépeleg. De pontosan kifejezi azt amiről a CNC szólhat a faiparban, hogy ugyanannyi meló a gépnek egyenesre csinálni meg valamit, mint görbére. Szóval, a poén kedvéért csináljuk görbére. De ha felteszem a kérdést, hogy mi értelme van görbére csinálni egy ajtót, egy polcot, akkor valószínűleg az egyetlen érv az lesz mellette, hogy , szokatlan, érdekes, meghökkentő, egyedi, stb. De attól még a dolog nem jó. Próbáljon valaki együttélni egy ilyennel és valószínűleg amikor már sokadszor gurul le a polcról az odatett akármi, akkor elgondolkodik az ember, hogy mennyivel hasznosabb lenne egy vízszintes polc. És egy fiók is mennyivel praktikusabb, ha vízszintes az alja és nem gurul minden az egyik sarkába. Miután az én értelmezésemben ez egy poén bútor úgy gondolom, hogy egy poén jó egyszer, jó kétszer, jó esetleg harmadszor, de egy idő után fárasztó tud ám lenni.

    nyilván habitusfüggő, meg az életkortól is függ, de az embernek alapvetően szüksége van bizonyos stabilitásra. Amikor a függőleges függőleges, a vízszintes meg vízszintes. egy idő után fárasztó tud ám lenni, ha minden girbegurba a környezetünkben. hamarabb meg lehet unni.

    Ami tetszik ebben a bútorban, az a betétlapok kialakítása. nem mondom, hogy az összhatás jó ezzel a sok, egymáshoz nem igazán illeszkedő átlós vonallal, de maga az, hogy egy plasztikus felületet próbáltak kialakítani, és nem a plattolós módszerrel, az tulajdonképpen továbbgondolásra érdemes. És az is jó, hogy legalább az asztal síkját nem bántották, bár én ezzel az erővel el tudnék képzelni ott is valami kis játékot. Az is lehet, hogy van, xcsak nem látszik jól a fotón.

    A fa zsanérok megintcsak öncélú, buta megoldások. Komoly truváj megcsinálni, hogy jó legyen, szerintem nem is sikerült, azért állnak kicsit szabálytalanul az ajtók, de mindenki könnyen belegondolhat, mi lesz itt x év múlva? Persze megnyugtathatok mindenkit, nem a kopásból eredő megereszkedés fogja a tulajt bosszantani, mert addig már az összes ajtó zsanérja törött lesz.
    Egyszóval, ha nekem kellene hasonló bútort terveznem CNC technológiára, biztosan lebeszélném a tulajt az ilyen megoldásról. Ez így tipikusan látványkonyha, ami jól mutat mondjuk egy filmben ahol a hobbitok élnek. A forgatás erejéig :)

    De van ahol nagyon is helye van a CNC adta szabadságnak:

    http://blog.ponoko.com/2009/06/16/flatpack-panels-0203-chair-and-table/

  • Soká

    senior tag

    válasz Melack #34439 üzenetére

    A 75cm "egészséges" távolság. Nem érdemes ennél nagyobb áthidalást tervezni, mert meghajlik a polc, főleg, ha tömött sorban nehéz könyveket teszel rá. Sőt, ha mondjuk A4-es művészeti albumokkal terheled, akkor inkább 60cm-rel számolj egy szokásos 18-20mm vastag polcnál.
    Csak tájékoztatásképpen mondom, hogy a barkács üzletekben kapható fenyő polcok szélessége 20, 25, 30, 40, 50cm. Egy 25cm-es 18-as luc polc, ami natur, fóliázott darab 2m hosszban kb. 2500Ft Ugyanez bükkből, tehát keményfából (és hosszában toldva van, ami neked nem baj) majdnem a duplája. Tehát úgy érdemes számolni, hogy méterenként 1.500-2500 a polc alapanyaga. Erre jön valami felületkezelés, amit a lakk árából ki tudsz kalkulálni. A konzolok ára attól függ mi, mekkora, miből van, itt nagyobb lehet a szórás, de 1.000Ft felett valószínűsíthető az ára. Házilag olcsóbb is lehet.
    Nem érdemes alulméretezni, szerintem.

    Persze a fentiárak lazán duplázódhatnaktriplázódhatnak, ha mondjuk nagyvonalú megoldásként kétcolos vastag polcot szeretnél ritkább konzolozással.
    Nagyon vonzó megoldás a rejtett konzol, ahol nem látszik, hogy alá lenne támasztva a polc, elegáns megoldás, de vacakabbul terhelhető.

  • Soká

    senior tag

    válasz stgellert #34441 üzenetére

    Biztos, hogy akkus csiszolóra vágysz? csak mert hiányzik belőle az akku, azért olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz stgellert #34443 üzenetére

    És olyan helyen dolgozol, ahol nincs áram vagy csak kényelemből? Lehet, hogy én nagyon ósdi vagyok, de valahogy jobban bízom a 230-ban :) És persze tartósság, környezetkímélés...

  • Soká

    senior tag

    válasz Melack #34459 üzenetére

    Most a 2-4cm elég tág fogalom :) Végülis melyik? ha dupla vastagságot használsz, az nem jelenti azt, hogy megfelezheted a konzolok számát. Mondjuk inkább úgy számolj, hogy másfélszeresére növelheted az áthidalás távolságát. Viszont combosabb konzolok kellene mert kevesebb fog több súlyt viselni!

    A fehér színen csodálkozom kicsit, de Te tudod... nekem ez ikeadizájn :) Csak ha már fedő festék kerül rá, akkor kell-e egyáltalán fában gondolkodni? (Éppen az ikeának vannak 5cm körüli vastag fehér polcai, amelyek belül üregesek de teljesen merevek.) Gondolom, akkor a konzol is fehér lesz.
    A tipliről akkor érdemes beszélni, ha már ki van találva, hogy milyen konzol, mekkora súllyal.

  • Soká

    senior tag

    válasz Melack #34465 üzenetére

    Igen, ezekre a polcokra gondoltam.
    Nyilván nem dekopirral kell vágni, mert az se egyenes nem lesz, se pattogzásmentes. De fóliával, asztali körfűrésszel megoldható a dolog, kérdés, hogy szükséges-e? Elég macera "élfóliázni" bár megoldható. Úgy kell tervezni, hogy az adott méretekből kell legózni és nem feltétlenül faltól-falig. De nem akarlak rábeszélni erre, isten ments, félre ne érts, csak egyszerűen felmerült bennem a fehérre festés miatt.

    "Nem akarok 1,20-as távot a konzolok között, az sok lenne."

    Ezt megint nem értem, hogy érted, hogy sok lenne? Optikailag vagy statikailag? Mindent az határozzon meg, hogy milyen a terhelés. A linkelt cikkben látszik, hogy azokon a Lackok polcokon csak elvétve van 1-2 váza, tényleg csak dísznek van a polc. Ott nincs gond a terheléssel. Ha nehéz cuccokkal szeretnéd telerakni, akkor rögtön más konzoltávolságot érdemes választani.
    Jut eszembe, ha egyetlen polcsorrol van szó, akkor jó szívvel ajánlom, hogy a polc külső éle alá kerüljön egy merevítő léc. Ettől optikailag vastagabb, hangsúlyosabb lesz a polc, ugyanakkor kevesebb anyag, kisebb súly és ez a léc merevít is. és még takarja is kicsit a konzolt. Viszont nem vesz el a helyből, mintha alatta is lenne polc.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #34469 üzenetére

    De hogy Speciali kartács nehogy rosszul érezze magát, az ominózus nevet sokféle kontextusban lehet emlegetni, akárcsak nagybajszos kollégáját. Szóval, önmagában egy ilyen tény még nem biztos, hogy azt fejezi ki, amit a statisztika készítői esetleg sugallnak.
    Abban viszont egyetérthetünk, hogy viszonylag kevés szó esik a politikáról, és ez jó.
    (az meg nem jó, hogy Magyarországon, ha offként szóba kerül a politika, az rosszat kell, hogy jelentsen...)

    De az én hozzászólásom már OFF.

  • Soká

    senior tag

    Én használok PU ragasztót.
    Az egzótákhoz ajánlották én meg elhittem. :) Nem vagyok meggyőződve róla, hogy erősebb kötést adna, mint a "sima" fehér, de mindenképpen rugalmasabb. Ami vagy előny vagy nem... Miután egy kimondottan puha hab keletkezik belőle, én egy kicsit tartok tőle, de végülis még nem volt vele soha rossz tapasztalatom.

    Undok anyag, az kétségtelen, nehéz leszedni az ember kezéről, később meg tényleg le se jön, csak idővel lekopik. :( Azt viszont nem mondanám, mint thyeby, hogy ezt nem kell összeszorítani, mert kell. már csak azért is, mert a habosodás során szétnyomhatja a munkadarabokat.
    A legnagyobb "sikerrel" viszont suszterként használom ezt a ragasztót. :) A gyerekek levált talpait ezzel ragasztom és tapasztalatom szerint jobb eredménnyel, mint a kontaktragasztóval. Egyébként tényleg sok dolgot lehet vele ragasztani, kivéve az olyan műanyagokat mint a tubusa is.

  • Soká

    senior tag

    válasz pali923 #34500 üzenetére

    magas labdát adtam...

    "Miért nem veszel nekik cipőt?"

    Há, me kell a píz szerszámra :)

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz aszamóca #34519 üzenetére

    Thyeby 200.000Ft-ot emlegetett, de az egyébként egyre inkább nem olcsó uni-max-nál még mindig 100 alatt van ez itt.
    Amikor én vettem, akkor még bruttó 50e alatt volt jóval és ezt csak azért mondom, mert olyan gép, amivel soha semmilyen gondom nem volt. A fordulatszáma persze elég magas, bütü felől égeti a keményfát, de a 750W igazából elég (persze, ha nagyon nyomom, le tudom lassítani...) kiválóan működik az elszívóval (anélkül viszont halál) csöndes és van benne anyag bőven. Link
    Egyébként gratulálok a munkádhoz, jó érzés saját gépen dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz thomgrande #34520 üzenetére

    Miközben te szerkesztetted, én meg írtam :)

    (milyen jó memóriád van! :) )

  • Soká

    senior tag

    válasz aszamóca #34524 üzenetére

    Én ezt a homlokcsiszolót csak azért mertem megvenni mert a többszörösébe kerülő úgymond ipari gépek pontosan így néztek ki, ugyanilyen paraméterekkel. Bár úgy rémlik, hogy amikor vettem, akkor a honlapon egy kék színű kicsit más gépet mutattak. Először csalódott voltam aztán kiderült, hogy a küldött gépben még több vas van. :)

  • Soká

    senior tag

    válasz Haugland #34549 üzenetére

    Némi fotó segítené az érthetőséget ilyenkor...

    Én így látatlanban nem erőltetném a lécek megőrzését, de ha tényleg olyan jó állapotúak...
    A szegek mennyire vannak mélyen beütve? Egy éles oldalcsípőfogóval nem lehet "megharapni" őket? Nekem van egy sk. célszerszámom, amivel parketta léceket és egyebeket tudok felfeszegetni. Képzelj el egy 6cm széles laposvasat, aminek 2cm-es vége melegen kis rádiusszal meg van hajlítva 90 fokban és élesre ki van köszörülve. Befér a résekbe ás nagy felületen lehet vele feszegetni így kevésbé roncsolódik a fa, mintha mondjuk egy csavarhúzó méretű tárggyal feszegetnéd.

  • Soká

    senior tag

    válasz coolrob #34556 üzenetére

    Szép az, amit fotóként belinkeltél, de azért nem árt tudni, hogy nem véletlenül van rajta annyi cucc, amit látsz, mert többet hosszú távon nem viselne el.
    És ugyebár egy fia kábel nem látszik sehol, mintha wifi kötné össze az egységeket.

    Elmondom, hogy én mit gondolok erről az egészről, aztán annyit fogadsz meg belőle, ami jól esik.

    A nyitott levegős hifi szekrény, avagy TV asztal jól néz ki, de azért mindenki tudja, hogy a por könyörtelenül száll és belep mindent. Tehát egy ilyen nyitott egységet is, ha azt szeretnéd, hogy jól nézzen ki, állandóan takarítani kell. Kiváltképpen jól látszik a por, ha egy wenge jellegű sötét anyagot választasz magadnak. Azon egyenként tudod számolni a porszemeket.
    Nagyon jó, hogy időben osztottad meg a terveidet, mert sokan utólag kérdeznek, hogy miként lehetne jóvá tenni az elbaltázott részleteket :) Szóval, ha nem szeretnéd, hogy meggörbüljenek a polcaid, akkor ne hagyj túl nagy távoságokat alátámasztás nélkül!
    Ha megnézed a fotódon szerintem a legalsó vízszintes elem is görbül kicsit, mert úgy látszik, hogy csak a négy sarkon van lába, középen legfeljebb csak hátul, ahol a kábeleket elrejtő "hátlap" van. Ami egyébként nem a kábelek elrejtése miatt van elsősorban, hanem az az egyetlen merevítő elem ebben a konstrukcióban. Erre szükséged lesz, mert különben oldalirányban "lötyögni" fog az egész. Nem tudom, mennyire vagy tisztában vele, a háromszög az egy állékony forma, a négyzet összecsuklik (vagyis paralelogramma lesz belőle) A szekrények merevítője általában a hátlap, ahol ez nincs, ott másképpen kell gondoskodni a merevségről.

    Nem akarlak rábeszélni a magam szempontjaira, de én éppen a nyomorult por és a kábelekkel való szerencsétlenkedés miatt magamnak egy olyan szekrényt terveztem, ami üvegezett, tehát zárt, de az üvegen keresztül működik a távirányító. És azt találtam ki, hogy görgőkön (is) guruljon, tehát könnyű legyen kifordítani és a hátlapja is nyitható, így könnyű hátulról szerelni a kütyüket. Igaz, hogy az én terveimben a TV egy fali konzolra kerül és nálam van egy csomó régi kütyü: lemezjátszó, CD, SACD, DVD, tuner, VHS, erősítő, stb.

    Azt azért gondold át alaposan, hogy az általad elképzelt, egyszerű geometriájú bútort érdemes-e magadnak összerakni, mert addig oké, hogy a lapszabászaton megkapod a kész alkatrészeket, de azért ha te kézből akarod kifúrni a tiplik helyeit, akkor azért nem árt a rutin, mert ugyanezt egy asztalos állványos fúrógéppel pontosan és függőlegesen fogja abszolválni. Neki nem igazán sok munka de pontos lesz, te viszont szembesülhetsz a pontatlanságokból eredő nehézségekkel és jön az, hogy nem lesz elég nagy gumikalapácsod ahhoz, hogy össze tudd ütni az elemeket. De ez nem feltétlenül lebeszélés akar lenni, csak vigyázz, hogy ne cseszd el! :)

  • Soká

    senior tag

    válasz coolrob #34562 üzenetére

    "Tudnál mutatni egy képet a tiédről?:)"

    Sajnos nem. Nem véletlenül írtam azt, hogy "olyan szekrényt terveztem"... Ha készen lenne, azt írtam volna, hogy "készítettem" :)
    De egyébként is teljesen más konstrukció, mert fa, üveg és fém tehát nem bútorlap.

    A nyitott felület akkor játszik igazán ha van (vagy tervezel) gyereket. Az átírja az ember elképzeléseit.

  • Soká

    senior tag

    válasz gabi9107 #34567 üzenetére

    +36-24-886-100
    készségesen szoktak válaszolni (ez a szigetszentmiklósi bolt)

  • Soká

    senior tag

    válasz stgellert #34569 üzenetére

    Nem gondolom, hogy különösebben aggályos lenne munkavédelmileg, én inkább azt látom, hogy elég macerás lenne egy kézi gyalut megfelelően rögzíteni az adott pozícióban. Tehát, hogy függőlegesen álljon, kellően stabil legyen. Egy ilyen "kaloda" az elég tökölős művelet.
    A videón a fickó csak egy ponton szorítja le a megvezetőt, számomra kétséges, hogy az így stabilan és párhuzamosan áll a gyalu talpának síkjával.
    A gyalu talpa valószínűleg 72mm széles, tehát ez a maximuma a munkadarabnak. Ennyit egy 250mm-es körfűrész is átér. Én szoktam a körfűrésszel úgymond gyalulni, vagyis méretre "hámozni" a munkadarabot. Egy jobb körfűrésszel, megfelelő megvezetéssel lehet olyan felületet képezni, amit már csak csiszolni kell.

    Ennek a gyalulós technikának akkor látom értelmét ha valaki egy kisebb, vékony anyagot próbál méretre munkálni. Tehát mondjuk 15mm alatt. Például egy gitár fogólapot, hasonlókat.

  • Soká

    senior tag

    válasz ribarszki #34581 üzenetére

    Én is azt mondom, hogy normál használtra megfelel. A gond akkor jelentkezik, ha komolyabban szeretnéd terhelni. Tehát ha Te összeszerelsz valamit, akkor megfelelnek például a kulcsok, de ha egy összerohadt anyát szeretnél vele erőből meglazítani, akkor kiderül, hogy nem bír annyit, mint szeretnél. És egyébként én sem gondolom, hogy ennél ne lenne olcsóbb változatban is. Én úgy tippelem, hogy az Aldi/Lidl párosban kb. ugyanennyiért tudnád összevásárolni más kiszerelésekben.
    Szakemberek ritkán vesznek ilyen komplett készleteket, inkább az új háztartással induló családiházas nemszakik.

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #34588 üzenetére

    Igen, nem kellett volna részleteznem, hogy miért is kell erőltetni egy anyát, mert nem ez a lényeg. Tapasztalom, hogy sokszor és sokan túlhúzzák az anyákat. Legutóbb másfél kulcsot tettem tönkre, mert az autószerelő iszonyatosan meghúzta a kerék csavarjait és én teljes súlyommal tehénkedtem a teleszkópos kerékkulcs végére - hiába. És ott nem segített a csavarlazító sem.
    Aki fúr-farag, szerintem tudja, hogy előbb-utóbb mindenki belefut olyan alkatrészbe, olyan szituációba, amit csak erővel lehet kivarázsolni a helyéről és olyankor jön ki a különbség egy mezei és egy profi szerszám között. Legutóbb egy vízvezeték hollanderével jártam úgy, hogy nem volt elég az én kulcsom hozzá. De a vízvezetékszerelőé sem, végül melegítéssel sikerült nagy nehezen levarázsolni a 20éves alkatrészt...

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #34592 üzenetére

    Thyeby, nem tudom, hogy most érdemes-e magyarázkodnom, de az autószerelő volt az a barom, aki "alaposan" túlhúzta a csavarokat.
    Én abszolut nem értek az autóhoz, de azért ahhoz talán van érzékem, hogy mi az, ami egy egészséges meghúzás, meg mi az, amikor egy szaki nem igazán érzi, hogy a levegős szerszáma mire képes.
    Egy defekt miatt szedte le az egyik kereket, aztán pár hét múlva én cseréltem volna a téli/nyári gumikat és csak azt az egy kereket nem tudtam megoldani, amit ő húzott meg. És szerintem senki ne akarja megmagyarázni, hogy megfelelő nyomatékkal van meghúzva egy csavar, ha egy 60cm-es erőkarral a 65kilómmal nekifeszülve sem bírom meglazítani a csavart. Másképpen szólva, nem hiszem, hogy egy 2-3ezer forintos kerékkulcs ne lenne arra hitelesítve, hogy a megfelelő nyomatékkal meghúzott csavar megoldására képes legyen. Nem azért ment tönkre, mert vacak a minősége, hanem mert brutálisan volt meghúzva a csavar.

    Még azt sem tartom kizártnak, hogy némi akaratlagosság is van abban, hogy ennyire meghúzzák a csavarokat, mondván halandó ember célszerszám nélkül rászorul, hogy a kerékcserét szakira bízza. Éppenséggel csak azt nem veszik számításba, hogy nincs annál nagyobb szívás mint egy országúti defektnél egy kézzel lecserélhetetlen kerék. De nem akarom én gyanúsítgatni a szakikat, szerintem az emberünk egyszerűen csak trehányságból nem figyelt oda a nyomaték beállítására.

  • Soká

    senior tag

    válasz Madmax81 #34734 üzenetére

    Jaj, nagyon sajnálom, hogy így jártál :( Teljesen oda lett a hüvelykujjad? Az az ujj nagyon tud hiányozni... és nem csak a főállású mobiltelefonálóknak..
    Ez az átkozott asztalos-betegség... ez az egy, ami miatt nem kedvelem a hobbimat. Tavaly én is belenyúltam a körfűrészbe, szerencsére az nem volt több figyelmeztetésnél.
    Ha jól emlékszem, Te büszkélkedtél el nem régen egy új Hammer gyaluval.
    Nagyon sajnálom. iszonyat az az érzés, amikor érzed az ütést a kezeden és már nem lehet 1mp-cel sem visszatekerni az idő kerekét.

    Milyen nagyszerű lenne, ha az őssejt beültetés már ott tartana, hogy lehetne pótolni elvesztett végtagokat...

  • Soká

    senior tag

    válasz j.apa #34917 üzenetére

    Nem akarom bosszantani a társaságot (vagy mégis? :) ) de 2011 körül akciósan kb. 40ezer volt bruttó áron az unimaxnál ez a triton. De nem azért volt ennyi, mert akkor még matrica nélkül árulták, hanem mert akkor még mindent jóval szelídebben árazva árultak. 1-2 éve már semmit nem vettem náluk, nagyon elszálltak :(

  • Soká

    senior tag

    válasz aszamóca #34924 üzenetére

    Sokszor kitárgyaltuk már ezt, ha megnézed, az unimax kínálatában ez a triton gép a legteljesebb mértékben kakukktojás. Címke nélkül kevésbé volt feltűnően az, kicsit az volt az érzésem, hogy nem is tudják igazán, hogy mit árulnak. Már tudják...

  • Soká

    senior tag

    válasz AndrewBlase #35071 üzenetére

    Hát, igen, tipikusan marketing szerszám :) Formatervezőként dicsérem, aki ezt végigtervezgette, kitalálta, szakiként meg azt mondom, hogy pontosan annyira képes, amit egy ekkora doboznyi kéziszerszámmal is megold egy gyakorlott szaki.
    Az van, hogy ugyanezt, mondjuk egy kicsivel nagyobb méretben és dupla ennyi súlyból egészen masszívan is meg lehetett volna oldani. Tényleg rossz nézni, ahogyan fúrás közben az egész nyeklik-nyaklik.
    De azért jó, hogy ilyen is van. :)

  • Soká

    senior tag

    válasz Hunyus #36009 üzenetére

    Egy használt gépről nehéz megmondani, hogy megéri-e...
    Maga a márka vagy a típus természetesen nem rossz választás. Nekem ilyen van, de talán 190-es lappal(?)
    Arra számíts, hogy nincs benne lágyindítás és kimondottan hajlamos levágni a gyengébb biztosítékokat.
    És ez legalább 10-15 éves konstrukció, szóval elég öreg gép lehet. A talpáról nincs fotó, amelynek a kopása sokat elárulhatna az állapotáról.
    Ha jól működik, megéri, ha éppen elérte a szétesés előtti állapotot, akkor nem...

  • Soká

    senior tag

    válasz pali923 #36027 üzenetére

    Fekete alapon rózsaszín betű, alatta lila, alatta narancs alapon piros betű, alatta sárga alapon piros, aztán egy kis gót betű, ami forog...
    Na, most az én tipográfus oldalam már ettől hanyatt esik. Hihetetlen, hogy az emberek egy jelentős része miként van beoltva szépérzék ellen :( A felvetés természetesen nem erre vonatkozott, de miután ez is a mosdó és törülköző esete, így nem csoda, hogy az eladó azonnal kioktatásnak veszi azt, amit az érdeklődő ír...

    Az induló árral szerintem semmi baj sincs. Hol lehet majdnem ennyiért újat kapni? Én mindenütt 200e felett látom. Thyeby egyszer 120 vagy 140e körül vett egyet, ha nem csal a memóriám.

  • Soká

    senior tag

    válasz Pgabor79 #36081 üzenetére

    Annyit árulj már el, hogy fantom az illető vagy meg van az elkövető éppen csak behajthatatlan a pénz?

    Én jártam úgy, hogy ellopták a vadiúj bringám, a rendőrség persze lezárta az ügyet tehetetlenül, én nem hagytam annyiban a dolgot, megtaláltam a tolvajt, volt tanú is, de a bíróság odáig sem jutott, hogy tárgyalás legyen a dologból. Egyszer behívtak egy tárgyalásra, de a tolvaj nem jelent meg. Kapaszkodjatok meg, börtönben volt éppen az ipse más okból, de nem tudták előállítani mert nem találták. És ezt a bírónő rezzenéstelen arccal tudta közölni. És ennek az ügynek már 8 éve... ez a magyar igazságszolgáltatás...

    reméljük, Thyeby te nem jársz pórul! De azért én bevallom egy jófogásos hirdetésre idegennek nem utalnék előre pénzt. Még ha létező boltnak is adja ki magát. Ezt akárhogy is lesz, könnyelműen tetted.

  • Soká

    senior tag

    válasz Pgabor79 #36083 üzenetére

    Lehet, hogy a nevét nem adja ki a rendőrség, de ne félj, x év múlva a bíróságtól kapsz majd dörgedelmes felszólítást, hogy glázser bozsó perében jelenj meg ekkor és ekkor és ha nem teszed akkor saját költségeden előállíthatnak. Azt sem fogod tudni, hogy mi a francról van szó, mert azt nem közlik.
    Számomra teljesen agyament a modern bírósági eljárás. Egyszer elítélik az ürgét az adott bűncselekmény elkövetéséért, de ahhoz, hogy neked esetleg fizessen az elkövetett kárért, ahhoz külön kell elindítanod egy polgári peres eljárást. Ahelyett, hogy a bűnösség és a büntetés megállapításának szükségszerű velejárója lenne az okozott kár megtéríttetése. Ilyenkor visszasírom a középkort, amikor a bíró egyetlen ítélkezés alkalmával mindent megoldott.

  • Soká

    senior tag

    válasz pali923 #36153 üzenetére

    Egy olyan adata van, ami engem nagyon elgondolkodtatna, a súlya. A kék Bosch, Metabo, makita gépek 8-10kg-mal nehezebbek.

  • Soká

    senior tag

    válasz jacksly #36273 üzenetére

    Még nem tudod :) de bonyolult ez a kérdés. Mert ha elkezdesz marni, akkor rájössz majd, hogy a munkálatok egyik fele akkor menne jól, ha asztalba építhető lenne a gép, aztán rájössz, hogy van amihez elég a 8-as szárú felsőmaró és van amihez meg kellene a 12-es... Én alapból nem zárnám ki a 15ezres kategóriát, azon rájönnél, hogy számodra mi az igazán fontos és már magadtól is tudnád, hogy mire van szükséged. Egy olcsó ghépen pedig nem bukik sokat az ember. Legfeljebb bosszankodik, hogy körülményesebb a használata, hogy nem elég erős, hogy nem elég pontos... De azért nem használhatatlanok ezek. 30ezer körül (zöld Bosch, BandD, stb) még inkább fogod érezni.
    Ami igazán jó, 100.000körül kezdődik.

  • Soká

    senior tag

    válasz pjg #36279 üzenetére

    Ha lenne kedved... :)

    Rossz vásárt nem csinálnál vele. Nekem ennek az elődja van, a 3612C amit nagyon szeretek. (persze ez volt az első felsőmaróm, tehát érzelmi szálak fűznek hozzá) egyetlen egy dolog az, amiben nem biztos, hogy jó a makita, ez pedig az asztal alá építés. De lehet, hogy az általad linkeltnél már erre jobban odafigyeltek.

Új hozzászólás Aktív témák