Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz qdak #66300 üzenetére

    Számomra eléggé nem egyértelmű, hogy mit szeretnél? Ágykeretet vagy a keretbe rácsozatot? Feltételezem, hogy az utóbbit és nem a képen látható rugalmas típust, amit egyébként a vékony matracokhoz alkalmaznak.
    Ha így van, akkor megveszed a megfelelő profilú és hosszúságú léceket, veszel hozzá gurtnit amit rá kell tűzni, hogy ne tudjanak elmozdulni és kész.
    Sajnos az sem derül ki a kérdésedből, hogy asztaloskodsz is vagy mindent készen szeretnél megkapni?
    A cserépléc megfelelhet, de ne feledd, hogy az építőipari fa az nedves. Neked szárított kellene igazából. Az építőipari ráadásul fűrészárú, tehát azt gyalulni kellene, csiszolni és az éleket legömbölyíteni, hogy kevéssé bántsa a matracot.
    Mindezzel akkor érdemes foglalkozni, ha vannak hozzá szerszámaid.
    Vagy készen megvenni, a zikeában most ennyi:
    https://www.ikea.com/hu/hu/p/lindbaden-agyracs-fenyo-50553183/
    (én még emlékszem, amikor 2-3ezerért adták, olcsóbb volt mintha a faanyagot vettem volna meg...)

  • Soká

    senior tag

    válasz ViktorSz #66305 üzenetére

    Nem bántásból mondom, nehogy félreértsd, de ha én valakinél ilyen ütött-kopott vinkliket látnék, akkor bizony erőteljes kétségeim lennék azzal kapcsolatban, hogy milyen minőségre számíthatok az adott illetőtől. Persze, én most elsősorban fémforgácsoló, szerszámkészítő szakmákra gondolva mondom ezt. Nyilván egy lakatosnál is alaposan megviselt vinkliket lát az ember.
    Kavalkád egyébként nem írt lehetetlenséget, a Mitutoyo vinklikészletemet én is mindig a dobozában tartom és csak nevessetek, de ha használom, akkor azt elsősorban asztal mellett ülve teszem és leterített textília felett használom. És a gyerekemnek azt magyarázom, hogy az idomszereket hangtalanul kell használni. Tehát nem ütöm össze őket, nem húzgálom a fémet a fémen. Egy idomszer akkor "hiteles" ha nincs összekarcolódva, ha nincsenek rajta rozsdafoltok, ha nincs leverve az éle.
    De mondom, ez nem egy átlagos felhasználási mód. Ahogy a holmik ára sem átlagos.

Új hozzászólás Aktív témák