Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    aktív tag

    válasz thyeby #17174 üzenetére

    "Tudod, az a csábító ebben a kategóriában - s legyen az Einhell, budget, vagy bármelyik sógora -, hogy olcsók.

    Dehszen olcsó húsnak híg a leve. A jót többnyire meg kell fizetni."

    Mintha megérezted volna, hogy éppen ebben a témában akarok hozzászólni. :)
    Van egy Ferm lamellázóm, ezt a márkát Te még viszonylag jónak tartottad sokszor itt. Én sokat szórakoztam vele, már az elejétől fogva ferde "lyukakat" vágott, nem értettem, miért. Van rajta egy műanyag lap, azt leszedtem, azután mintha jobb lett volna, de kiderült, hogy mégsem. Vagyis pontatlan volt, ferde, ha beállítottam egy léc közepére, mindig feljebb került a nút, stb. Pedig állítólag lamellázóval csak a pontosságra kell figyelni. Ma aztán jól megnéztem, mi lehet a baj. Csináltam 2 képet.

    Látszik, hogy az a rész, aminek a munkadarabra kellene ráfeküdnie el van deformálva. Nem a fényképező áll ferdén. Ha viszont így szorítom a deszkára, az egész gép áll ferdén, és kész a baj.
    Megint kérdeznem kell: mit lehet ezzel kezdeni? Ez egy alu öntvény, ha jól gondolom, lehet ezt kalapálni? leszedni viszont nem egyszerű, két stift tartja (ennek forognia kell, ha nem 90fokon akarok dolgozni), nem könnyen oldható, úgy látom. Van megoldás erre?

    [ Szerkesztve ]

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák