Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vegyszer

    addikt

    Szervusztok!

    Az az igazság, hogy én veletek ellentétben fordítva ülök a lovon. Nem programozni szerettem volna megtanulni (az 25 évvel ezelőtt elriasztott akkor), hanem találtam egy problémát, amire megoldást is találtam. Csak az ára nem tetszett.
    A feladat az, hogy egy vízszintes, és egy függőleges tengely mentén való elfordulást nagy pontossággal mérni lehessen.
    Ez egy távcső kiegészítő család. Magát az adatot Bluetooth / WiFi segedelmével egy mobilon futó app kielemzve megmodja, hogy merre kell a távcsövet löködni a kívánt zobjektum megtalálásához

    Urasabb megoldás is létezik, hogyha ezt esetleg léptető motorral teszi, és követi is az égbolt látszólagos elmozdulását. Ezt hívj a csillagászati szakzsargon GoTo-nak, az előbbit push to GoTo-nak.
    (ha az első feladat összejön, egy update két motor+ vezérlő után még szóba jöhet)

    Az egyik számomra legszimpatikusabb megoldás a DobsonDream8
    Addig addig b@szta az agyam, hogy a két encoder-t meg is rendeltem. Azért, mert külön adja a muksó a vezérlő dobozt.
    Igenám, de ez bő 100$. Nézve a dolog lényegét, egyre jobban kivilágosodott számomra, hogy ezt gyakorlatilag egy Arduino nano, vagy ESP32 vezérlő meg tudja tenni (hisz ő natív bt/WiFi kapcsolatot is támogat).
    Egyáltalán jól értem, hogy az a kód, ami egy únón elfut, egy ilyen ESP32 vagy hasonlón is elmegy egy minimális fordítási beállítás után?
    Számos hasonló projekt is van, ami 3D-ben nyomtatott alkatrészekkel vitelezi ezt ki.

    Így első körben egy uno bordot találtam itthon olcsón. A két OMRON E6B2-CWZ6C Rotary Encoder 2000P/R elvileg az országban van már. Nézegettem, hogy ez a 2000 jel/ciklus csatornánként értendő, azaz egy 360° os fordulat 8000 jelre bomlik, ez bőven elég a célra.
    A végleges vezérlő még kiválasztás alatt van. Alapvetően nekem a DC táppal megtámogatható nano bordok tetszenek. Majd látom, hogy a végére mi is lesz belőle.

    Egyenlőre tervezetek
    És valószínűleg kérdezni is fogok.

    Egyenlőre az uno Morse kódolva ki tudja titititátá-zni a nevem. Innen még van hova fejlődni... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Új hozzászólás Aktív témák