Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    Másik topicból jöttem a problémámmal!
    Adva van egy tégla THL5000 telefon, ami már egy éve a fiók mélyén hever, jobb időkre várva! A meghibásodás - anno - minden előzmény nélkül történt. Mókolva nem volt semmi rajta, eredeti állapotban volt. Az egyik pillanatban még ment, majd utána már nem volt életjel! A napokban elővettem és rácsodálkoztam, hogy PC-hez csatlakoztatva még mindig pislog benne az élet, telepített magának drivert, megjelent a soros portok között mint MediaTek USB port (Com3)! Ezen felbuzdulva próbálkoztam adb-vel megszólítani, de nem volt sikeres!
    cappa72 topictárs és MTK procimágus adott egy pici reményt, hátha sikerül valamit kezdeni vele!
    Ez röviden az előzménye a fent linkelt hibaüzenetnek, illetve a reá adott lehetséges kiváltó okoknak. Megpróbáltam értelmezni a csekély angol tudásommal.
    Az első tanács az akku kivét-vissza rakás itt csak némi csavarozással lehetséges, mivel fixen van beépítve. Egyébként ez máris érdekes dolog, mivel ahogy mondtam, lassan már egy éve hever a fiókban! Néha ugyan rádugtam a töltőre, bár nem tudom, hogy töltött-e, mivel nem melegedett a töltés folyamán az akku és a led sem jelzi a töltést. Inkább az USB-n keresztül bejutó 5V-ra éledhetett fel.
    Következő lépésként kiépítem az akkut és megpróbálom életre kelteni többszöri töltés-kisütés periódussal.

  • Digger

    senior tag

    válasz Keeperv85 #3909 üzenetére

    Nem a kisütésen van a hangsúly! A vélhetőleg a most mély-kisütés állapotában levő akkut szeretném ismét használhatóvá tenni!

    Sajnos most rohannom kell a munkába, de azért ránéztem a beállításokra. Nekem windowsos változat van, ami csak abban különbözik a képen levőtől, hogy nincs time out paraméter. Minden más paraméter úgy áll mint a képeden.

    Viszont egy másik USB portra dugva, ma másképpen reagált mint tegnap! Most 5054-es hibát írt, ami a cappa72 által adott link szerint már azt jelenti, hogy nincs megfelelő ROM állomány kiválasztva!

    A THL5000 telefon többféle típusszámmal láttam. Nevesen van T és W típus is. Az enyémet átböngészve nem találtam ilyen betűket, ez egy korai változat lehet. Majd estére próbálom megtalálni a hozzá való ROM-ot.

  • Digger

    senior tag

    válasz cappa72 #3914 üzenetére

    Sajnos nem akarja az igazat!
    Egyre inkább az a sejtésem, hogy vagy a RAM, vagy még inkább az EMMC halálozott el! Vajon lehetséges ezeknek a hardveres javítása? Csinál valaki ilyen beavatkozást?

Új hozzászólás Aktív témák