Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Y

    senior tag

    LOGOUT blog

    Sziasztok!
    Remélem belefér még e csoportba, hogy nem egy Dual-Sim-es telót említek, mint problémaforrást, hanem a hozzá tartozó rendszer mókolása közben felbukkanó terminál-anyázást...!

    Amiről szó lenne, az a rendszerhozzáférés, a System.img boncolása. Gondolom, ehhez nem kell típus, viszont az kellhet, mi a rendszerem; Linux Mint 13 Maya 64Bit.

    Szóval, elkezdtem végrehajtani a parancsokat (illetve osztogatni, hogy hajtsa végre a terminál), mikor az egyik parancs után közölt velem egy olyat, hogy nem található az adott fájl, amit kérek tőle.
    Nem volt világos számomra, hogy miért, ugyan az alap fájl nem volt ott, mert az azt megelőző paranccsal létrehoztam belőle a szükséges dolgokat (simg2img).
    Elkezdtem a parancsot lépésről lépésre visszavenni, és TABULÁTOR segítségével kiegészíteni, de egészen addig nem hozott eredményt, ameddig a legelejére nem mentem; ./
    Na itt viszont olyat, amit nem fogtam fel! Nem találta magát a kezdőmappát, de ő az elejétől fogva az almappán belüli mappában lévő fájlok közül jelzett hibát, hogy nem találja, megnevezve azt, nem pedig azt mondta, hogy már a kezdő mappa sincs meg b+! !
    Mindegy, egy misét megért, kimásoltam a komplett extras mappát az adott munkaterületre, hogy mi lesz akkor. Végig tabulátoroztam minden parancsrészletet, majd amikor eljutottam volna a simg2img parancshoz, a tabulátor a következőt adta ki rávágással; simg_dump.py
    Gyanakodtam, de mivel nem adott más választási lehetőséget, rámentem, persze eredmény nem lett.
    Hát bemásoltam ismét az alap simg2img fájlt, és habár a tabulátor akkor sem látta (a simg2img.c-t sem, mondjuk...), erőltetetten kértem tőle a parancsot. Hiába...

    De, hogy lássátok is, itt a terminál;

    felhasználónév@számítógépnév ~/Asztal/almappa/telefonfájlmappa $ ./
    calibration/ CheckSum_Generate.exe extras/
    felhasználónév@számítógépnév ~/Asztal/almappa/telefonfájlmappa $
    felhasználónév@számítógépnév ~/Asztal/almappa/telefonfájlmappa $ ./extras/ext4_utils/simg_dump.py system.img system.raw.img
    system.img: Total of 384000 4096-byte output blocks in 2108 input chunks.
    Traceback (most recent call last):
    File "./extras/ext4_utils/simg_dump.py", line 169, in <module>
    main()
    File "./extras/ext4_utils/simg_dump.py", line 54, in main
    FH = open(path, 'rb')
    IOError: [Errno 2] No such file or directory: 'system.raw.img'
    felhasználónév@számítógépnév ~/Asztal/almappa/telefonfájlmappa $ ./extras/ext4_utils/simg2img system.img system.raw.img
    bash: ./extras/ext4_utils/simg2img: Permission denied

    A kérdés csak az, hogy MOST mi a baja, miért nem akarja adni az igazat?

    [ Szerkesztve ]

    But who is watching the guardians?

Új hozzászólás Aktív témák