Hirdetés

Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Kakumix #4799 üzenetére

    Bocs a hosszabb off-ért.
    Ilyen értelemben tényleg van cloud, bár a telepített programok jelentős része max adatbázisokat használ, például az időjárás programok vagy a naptárak, de nélkülük is ugyan úgy működik, csak nincs tartalom, de nem a dokumentumkezelés vagy az adatbázisok elérése igényli a legtöbb erőforrást egy okostelefonon, hanem inkább a játékok és a nagyfelbontású videók rögzítése illetve lejátszása, a sávszél terhelést meg az aktív netezés, program és egyéb fájl letöltögetés vagy frissítés és a streaming videó generálja. A cikk viszont arról szól, hogy a különösen erőforrásigényes dolgok működnek cloud computing alapokon, példaként hozzák a kép és videó szerkesztést. Gondolom van ilyen megoldás ezekre is bár sose találkoztam velük, egy-kettőt viszont néztem már PC-n, jórészt használhatatlanok vagy az offline megoldás sokkal többet tud, túlzásnak érzem, hogy ezeket jelölik meg oknak. Meg aztán minek egy okostelefonba GHz-es, meg lassan kétmagos processzor GB-nyi memória és erős grafikus chip mellett, ha nem csinálnak szinte semmit? A Google docs és a Flash játékok ide sorolhatók, de a webböngészőket már nem tekintjük cloud computing eszközöknek, pedig a PHP például csak a szerveren fut. Teret adhat neki, de ott meg a weboldal maga az eszköz.
    A cloud computing ugye nagyon leegyszerűsítve amikor egy kliens program van csak a gépen, vagy még az sincs, csak egy böngészőből elérhető weboldal, ami elküldi az elvégzendő feladatokat adatokkal együtt a szervernek, az végrehajtja, majd visszaküldi az eredményt, így a gép nem végez tényleges számítást az adatokkal. Erős csúsztatásnak érzem a dolgot, azért hoztam fel itt, mert nem tudtam eldönteni, hogy én nem hallottam csak róla, hogy elterjedőben van már ez a megoldás vagy sikerült elsiklani a cikkírónak a cloud és a cloud computing közti különbségek felett. Azt hiszem ahhoz tudnám hasonlítani a cloud computingot, mint a PHP, ami a szerveren fut, cloud, mint a JavaScript, ami a böngészőben fut és csak adatokat vesz a szerverről. Persze rossz példák, főleg mert a JS is a szerveren van, csak nem ott fut.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Aktív témák