Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kaciokos

    őstag

    válasz Bozek #127426 üzenetére

    Húúú, látom, szándékolatlanul nagy hullámot indítottam be. :)

    Naszóval.

    A fényképeket és minden egyéb file-t FolderSync-el mentem, ez eddig teljesen OK.

    Amire ezen felül gondoltam:
    1. Alkalmazások beállításai és adatai, ez már root híján egyáltalán nem egyszerű. Néhány app tényleg kihasználja a Google megoldását és ment a Drive-omba, néhánynak a beállításai között van olyan lehetőség, hogy file-ba (esetleg felhőbe, ez már tökmindegy) lehet menteni a beállításait, van olyan is, ami erre automatikusan, rendszeresen képes (pl. Locus), de ezzel a három kategóriával az appjaimnak még a felét sem fedtem le.
    2. SMS-ek nem téma, mert pl. SMS Backup & Restore appal tudom automatikusan menteni akár file-ba akár felhőbe.
    3. Kontaktokat Google fiókban tárolom, de ha nem így tenném, akkor is megoldható a mentésük vcf file-ba.
    4. És akkor még ott vannak a rendszerszintű beállítások, amire max. a gyártónak lehet megoldása (Samsungnak pl. van), de az sem teljeskörű.

    Az igazi hiányosság szerintem az appoknál van, de ezt már párszor kitárgyaltuk, nem akarok ezen rugózni, csak megemlítettem, hogy file-okon kívül akad még azért mentenivaló.

    Köszi mindenkinek, hogy segíteni próbál, de szerintem kihoztam a dologból a maximumot. :)

    (FR: igen, factory reset)

Új hozzászólás Aktív témák