Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Osynho

    addikt

    Hello!

    Lenne egy összetett kérdésem, emiatt kicsit hosszabb leszek.

    Nagy megelégedettséggel használom a Magicsee N5 Max boxot CE-vel. Filmeket és zenéket NAS-ról játszok le, a jel HDMI-n keresztül megy az AVR-be (Denon 3808). Idő közben szereztem egy NAD 326bee erősítőt, ezekre kötöm majd frontokat (Dali Opticon 2), a jel pre out-on jön majd a Denonból. Jobb sztereó hangot várok ettől a rendszertől. Viszont akkor már jó lenne függetleníteni a mozi és a zene részt egymástól és mivel ebben felállásban a Denon a DAC, így kellene egy különálló ilyen egység is. Fontos a zene lejátszása hálózatról, Spotify, esetleg Tidal, internetrádiók kezelése. Sok megoldást néztem, külső dac, Raspberry a N5 mellé, stb. Most leginkább egy VIM3L + tone board szimpatikus. Mind a két komponensről jókat olvastam. Így kiváltanám a mostani boxot és lenne jó minőségű analóg kimenetem is. Viszont kérdés, hogy a CE alatt a zenelejátszás lenne-e olyan, mint pl Volumio esetében (mondjuk ott a Tidal pluszban fizetős, ha jól tudom)? Elképzelésem szerint maradna filmre a hdmi-avr-pre-out-nad felállás, viszont zenéhez váltanék az analóg kimenetre és úgy lenne bekötve a sztereó erősítő, a vezérlést Yatse-val oldanám meg. Ez így működőképes lehet? Esetleg használ ilyet valaki? Kicsit aggaszt, hogy minden zökkenőmentes lehet-e? Illetve a hang kimenetet mindig át kell majd állítani. Most se működik a spotifyd addon, csatlakozik (bár sokszor nem látja a telefon, kikapcsolom a kiegészítőt, aztán vissza és megjavul), de nincs hang, hiába állítgatom a hangeszközt. Egyéb alternatívákat tudtok esetleg?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák