Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz leviske #67242 üzenetére

    A sima CPU sort nézd az a kupak az ne legyen tartósan 70 fok felett mindennapos használat során. Egy egy IBT vagy egyéb teszt erejéig nem probléma de azért ne feszegesd a "pofonos ládát" :].
    IBT ennyire fűt semmi extra nincs ebben tök mindegy mit csinálsz, viszont átlag használat mellett többnyire kb 20 fokkal hűvösebb is lehet a kupak adott esetben. Az OC-s beállításod max 71 fokos kupak értékkel kb pont határeset nem tudom konkrétan milyen értékeket takar de játékra és egyebekre bőven jó lehet és nemigen lesz gond a hőfokokkal sem szerintem.

    Paszta témára meg annyit írnék szükség esetén kb bármi jó és sok esetben nem teljesítményben hanem élettartamban van eltérés melyik mikor szárad ki. Ha más nincs igazából szinte kb bármi jó a kézkrémtől az eperlekvárig kb bármi xD.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #67242 üzenetére

    Nos. Ma rászántam magam, hogy lecseréljem a CM Value V1-et a MX2-re. Konkértan a prociról és a hűtőről alig kellett törölnöm valamit, mert szinte teljesen kifolyt a CPU köré. Így már nem csodálom, hogy fokozatosan emelkedett még az IDLE hőmérséklet is.

    Most már tényleg elég kulturált (eddigiekhez képest) hőmérsékleteket kapok 1,308V mellet. IBT VH után ~61°C, Overwatch után 54°C. És mindezt úgy, hogy most ventiként csak a ViperR (a hűtőn) és a TY142 (a hűtő fölött) van jelen a gépben.

    (#71509) Askformore: Ne panaszkodj, nekem 1,3V mellett a 4,3GHz még nem is stabil. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák