Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ikszKoMa

    csendes tag

    válasz Habugi #61950 üzenetére

    Na majd, ha egyszer eljutok odáig, hogy rendesen beállítsam a mostani rendszert teljesítmény szempontból, akkor megosztom a tapasztalataimat.

    Alapvetően látok benne fantáziát - főleg húzás miatt megnövekedett hőtermelés esetén -, hogy a rendszer visszafogja magát, amikor pl. csak a netet böngészi az ember.

    Ezzel kapcsolatban tudtok javasolni számotokra bevált olvasmányt az FX-ek húzásával kapcsolatban? Egyáltalán nem ragaszkodom a magyar nyelvűekhez, az angollal is megbirkózom. Találtam párat korábban, de kíváncsi vagyok nektek mi vált be. Megőrülni nem szeretnék az órajelekkel, csak kihozni azt, ami ésszerű keretek között lakik a konfigban.

    Jelenleg így fest a gépem :
    - Gigabyte GA-990XA-UD3 (rev. 3.0)
    - FX-8300 (valami 36k bruttóért vettem még, eléggé vicc ár volt érte :C )
    - 4x4 GB Hyperx Savage: 1600mhz (CL9)
    - Chieftec CTG-550-80P táp
    - Xigmatek Gaia II CPU hűtő
    - Xigmatek Shockwave ház (jelenleg csak 2db 12 centis ventivel, meg alsótápos elrendezésű)
    - Van még egy Gigabyte GTX 750 Ti, de majd úgyis cserélem előbb-utóbb. Egyelőre ez a bottleneck minden 3D-s alkalmazásban, bár abszolút felülmúlta a várakozásaimat

    Az eddigi nézelődéseim fényében úgy látom, hogy kifejezett gyenge pontja nincsen húzás szempontjából konfignak, majd a VRM fölé szeretnék még mindenképpen egy aktív hűtést.
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)
    (Tudom, a konkrét elérhető stabil feszültségek és megahertzek úgyis erősen függenek a mázlifaktortól is)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák